Schengen vizesi en kolay hangi ülkeden alınır?

En Kolay Vizeyi Hangi Schengen Ülkesi Verir?

Kolay Vize Veren Schengen Ülkeleri Hangileridir?

En kolay vize veren Schengen ülkeleri nelerdir?

Vize alması en kolay Schengen ülkeleri hangileri?

 Schengen üyesi 26 ülkeye yapacağınız seyahatlerde bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız vize uygulamalarına tabidirler. Türkiye’den Schengen üye ülke konsolosluklarına yapılan vize başvurularında beyan edilmesi gereken evraklar genel olarak benzerlik taşısa da bazı ülke konsolosluklarının vize başvuru değerlendirme süreçleri ve vize onayları konusundaki katılıkları nam salmıştır. Sıkça sorulan bir soru olduğu için En kolay vize veren Schengen ülkelerini bu yazımızda sıraladık. En kolay vize veren Schengen ülkeleri çoğu durumda değişiklik gösterebilir ve tartışmaya açık bir konudur. Schengen vizesi en kolay hangi ülkeden alınabilir? sorusuna ışık tutması dileğiyle iyi okumalar diliyoruz.

Yunanistan vizesi

Türkiye’den turistik vize talebinin yoğun olduğu Yunanistan’a seyahatler için alınması gereken vize Schengen vizesidir. Eğer daha önce herhangi bir Schengen ülkesine vize başvurusunda bulunmadıysanız Yunanistan vize başvurusunda bulunmak ideal ve kolay bir başlangıç olabilir. Yunanistan Konsolosluğu düzenli gelirinizi, seyahat planınızı ve eğer ihtiyaç varsa sponsor durumunuzu ispatlayan belgelerinizi doğru beyan etmeniz durumunda genel olarak kolay vize veren bir Schengen ülkesidir. Yunanistan vize başvurunuz sırasında otel rezervasyonlarınızı konfirmeli yapmaya ve gerekirse satın alınmış bilet sunmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Yunanistan Konsolosluğu, başvuru sonrası ortalama olarak 3-5 işgünü içerisinde pasaport teslimi yapması nedeniyle hızlı çalışan bir konsolosluktur. Bu nedenle Yunanistan’ı En kolay vize veren Schengen ülkeleri listemizin baş köşesine oturtuyoruz.

 Fransa vizesi

Schengen ülke konsoloslukları içerisinde hızlı çalışan ve vize randevusu sonrası ortalama olarak 5-7 işgünü içerisinde pasaport teslimi yapan Fransa Konsolosluğu vize onaylarında çoğu durumda bonkör ülkelerden biridir. İlk defa Schengen bölgesine seyahat etmeyi planlıyorsanız vize alması en kolay Schengen ülkelerinden biri Fransa olabilir.

İspanya vizesi

Türkiye’den özellikle turistik ve ticari kategorideki vize taleplerinin yoğun olduğu İspanya’ya seyahat etmek için vize alan başvuru sahipleri ağırlıklı olarak vize onayı alabilmektedir. İspanya Konsolosluğu vize başvuru evraklarınızın beyan ediliş biçiminde birçok katılığa sahip olsa da çizdiği kriterlere uygun bir başvuru yapıldığında kolay Schengen vizesi verebilen bir konsolosluktur.

İtalya vizesi

İtalya vize başvuruları tıpkı Yunanistan ve Fransa vize başvuruları gibi 3 ila 5 iş günü gibi kısa sürelerde sonuçlanır. İtalya’yı kolay vize veren ülkeler arasına alma nedenimiz ise elbette konsolosluğun vize onaylarında hızlı olması değildir. İtalya’ya turistik, ticari ve aile ziyareti vize başvurularında konsolosluğun hassasiyet gösterdiği vize uyum koşullarını eksiksiz beyan etmeniz durumunda İtalya vizesi almanız zor olmayacaktır. Özellikle turistik vize başvurularında banka hesap özetlerinizde seyahat masraflarını karşılayacak miktarda TL, Euro veya USD göstermeye özen göstermenizi tavsiye ederiz. Bu nedenle vize alması en kolay Schengen ülkeleri listemize İtalya’yı da alıyoruz.

Almanya vizesi

En kolay vize veren Schengen ülkeleri arasına Almanya’yı koymamız ilk etapta şaşırtıcı gelebilir. Pek çok başvuru sahibi Almanya vizesi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Almanya vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz. Almanya ticari veya aile ziyareti vize başvurularında davetiyeli bir başvuru süreci izleyerek ilk defa vize almış olsanız dahi pasaportunuza 6 aylık zaman diliminde 90 gün kalış hakkı tanıyan çok girişli bir vize basımıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle Almanya vize başvurunuz sonrasında pasaportunuzu elinize aldığınızda vize sürenizin uzunluğuna şaşırmayınız.

Hollanda vizesi

Vize başvuru deneyimi geçirmiş vatandaşlarımızın alınması ‘zor’ olarak nitelendirdiği Hollanda vizesini de en kolay vize veren Schengen ülkeleri arasına aldık. Bunun nedeni Hollanda Konsolosluğu’nun hassasiyetlerine uygun biçimde başvuru yapıldığında Hollanda’nın genel olarak kolay vize veren ülke konsoloslukları arasında yer almasıdır. Gidiş amacınıza uygun bir başvuru süreci geçirmeniz durumunda Hollanda vizesi alabilirsiniz.

 Macaristan vizesi

Vize alması en kolay Schengen ülkelerinden biri olarak listemize Macaristan’ı da dahil ediyoruz. Macaristan vize başvurularında çoğu durumlarda konsolosluk başvuru sahiplerinden satın alınmış gidiş-dönüş uçak bileti ve konfirmeli otel rezervasyonları sunulmasını bekler. Macaristan Konsolosluğu’nun vize başvuru süreçlerindeki bu hassasiyetini dikkate alan başvuru sahipleri genel olarak Macaristan vizesini kolay alabilmektedirler. Elbette her vize başvurusu belli bir zahmet çekmeyi gerektirmektedir. Macaristan vizesi almanız için pasaport tesliminizin seyahat tarihinize yakın günlerde olabileceğini not etmenizi öneririz.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir