Belçika Vize Ücreti

Belçika Vize Ücreti

2024 Belçika vizesi ücreti ne kadar?

Belçika vizesi ücreti nasıl ödenir?

Belçika vize reddi durumunda ücret iadesi yapılır mı?

Belçika vize ücretleri 2024

Belçika vize başvurularıyla ilgili sıkça sorulan ve araştırılan başlıklardan biri de Belçika vize ücretleridir. Belçika vize başvuru ücretlerinin 2024 yılındaki tablosunu bu yazımızda ele alacağız. Belçika vize ücreti:

Belçika vize başvurularında ödenmesi gereken ücretler başvuru sahiplerinin tercih edeceği vize kategorisine göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda ağırlıklı olarak Belçika Schengen vize başvurularında ödenmesi gereken konsolosluk harç ücreti, Belçika vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti ve acente hizmet bedellerini ele alacağız.

6 aylık zaman diliminde 90 gün kalışı aşmayan kısa süreli seyahatleriniz için alınması gereken Belçika C tipi Schengen vizesi için ödenmesi gereken ücretler Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir.

Belçika vize ücretleri nasıl ödenir?

Belçika vize ücretleri Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsoloslukları adına sadece TL olarak tahsil edilmektedir.

Belçika vize başvurularında konsolosluk vize harçları ve başvuru merkezi koordinasyon ücretleri Belçika vize randevu günü ve saatinde ödenir. Online olarak alınması gereken Belçika vize randevusunun ardından randevu günü ve saatinde Belçika vize başvuru merkezine nakit Türk Lirası olarak ödenir.

Belçika vizesi ücreti nereye ödenir?

Belçika vize başvuru danışmanlığı alınması durumunda Belçika vize başvuru merkezi ve Belçika konsolosluk harç tutarları hizmet aldığınız acenteniz tarafından sizin adınıza ödenecektir.

Belçika vize başvuru danışmanlık hizmeti almadan vize başvurusunun doğrudan Belçika vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden şahsen yapılması durumunda ödemeler bu aracı şirkete yapılmalıdır. Belçika vize başvuru merkezi hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlidir. Vize hizmet bedeli, vize ücretinin uygulanmadığı durumlarda da ödenir.

2024 Belçika vize ücreti ne kadar?

2024 Belçika Vize ücretleri konsolosluk vize harçları, başvuru merkezi koordinasyon ücretleri ve eğer herhangi bir vize acentesinden vize danışmanlığı alınıyorsa danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Belçika vize başvurularında tercihe bağlı olarak ek hizmetlerden yararlanmak isteyen başvuru sahipleri farklı hizmetler için farklı tutarlar ödemek durumundadırlar.

2024 yılı itibariyle Belçika konsolosluk harcı 12 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için 106 Euro olup Belçika vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti 34 Euro’dur. Belçika vize başvurularında tüm başvuru sahipleri vize başvuru merkezi ücretini ödemek zorundadır.

Belçika vize başvurusu sonrası pasaportun kurye ile iade edilmesi zorunludur ve toplam tutar içerisinde kurye hizmet ücreti de dahil edilmiştir.

 

Belçika Turistik Vizesi Ücreti: 140 €

Belçika Ticari Vize Ücreti: 140 €

Belçika Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti: 140 €

Belçika Fuar Ziyareti Vize Ücreti: 140 €

Belçika Kültürel Vize Ücreti: 140 €

Belçika Konferans Vizesi Ücreti: 140 €

 

Belçika VIP vizesi ücreti ne kadar?

Belçika vize randevularındaki yoğunluğu aşıp randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak için ek hizmet bedelleri ödenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda üç tür ek hizmet sunulmaktadır.

-Belçika ekspres – VIP vize başvurusu için ödenmesi gereken ek hizmet bedeli 50 Euro’dur. Belçika VIP vize başvurusu yapmak ve randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak başvuru sahibine vize garantisi sağlamaz. Ayrıca Belçika VIP vize başvurusu işlem süresini kısaltmaz.

 Belçika Vizesi Danışmanlık Ücreti

Belçika vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan Belçika vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Acente aracılığıyla Belçika vize başvurusunda bulunmak size pek çok açıdan kolaylık sağlar.

-Belçika vize danışmanlığı almanız durumunda tüm başvuru sürecini acentenize emanet etmiş olursunuz.

-Belçika vize başvuru online olarak acenteniz tarafından eksiksiz doldurulur.

-Belçika vize başvurularında konsolosluk tarafından talep edilebilecek ek evraklar, konsolosluk işleyişiyle ilgili güncel gelişmeler konusunda acenteniz tarafından bilgilendirilirsiniz.

-Belçika vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan gidiş-dönüş uçak biletiniz eğer satın alma yapmadıysanız acenteniz tarafından tamamlanacaktır.

-Belçika vizesi danışmanlık hizmeti almanız durumunda pasaportunuzun işleme aldırılması ve teslim alınması acentenizin sorumluluk alanında olur.

-Belçika vize ücretleri arasında yer alan acente hizmet bedelleri 50 – 80 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

 Belçika vize reddi nedeniyle ücret iadesi yapılır mı?

Belçika vize başvurularında yaşanabilecek veya yaşanan vize retlerinde Belçika Konsolosluğu tarafından başvuru ücretleri başvuru sahiplerine kesinlikle iade edilmez. Belçika vize reddi almanız durumunda başvuru sırasında ödenen ücret daha sonra yapmak istediğiniz yeni bir başvuruya kesinlikle devredilemez. Yalnızca bir başvuruyu tamamlamak için geçerlidir ve başvuru sahibine özeldir.

Belçika vize ücret iadesi yalnızca başvurunuz herhangi bir işlem uygulanmadığı durumlarda yapılabilir.

Belçika Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.