Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Belçika Schengen vizesi başvuru formu nereden alınır?

Belçika vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Belçika vize başvuru formu doldurma hizmeti

Belçika vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin gidiş amacı, seyahat planı, kişisel bilgileri ve düzenli gelir durumlarına dair bilgileri içeren başvuru formları büyük bir dikkatle doldurulmalıdır. Belçika vizesi için gerekli evrakların listesinde ilk sırada yer alan başvuru formu özenle hazırlanması ve sunulması gereken bir belgedir. Belçika Schengen vize başvuru formu başvuru sahibinin kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, belgeler, seyahatle ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanını içerir ve tercih edilen vize türüne göre farklılıklar gösterir. Belçika’da 6 aylık zaman diliminde en fazla 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan Schengen vize başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu Belçika Schengen vize başvuru formudur. Belçika Ulusal (D Tipi – 90 gün üzeri kalışlar) vize başvuru formunun formatı ve içeriği ise farklılık göstermektedir.

 Belçika vizesi başvuru formu doldurma hizmeti

1-Belçika Schengen vize başvuru formunu güncel haliyle çıktısını alınarak elle dolduramazsınız. Belçika Konsolosluğu elle manuel olarak doldurulmuş başvuru formlarını kabul etmemektedir.

2-Belçika vizesi için başvuru formu Belçika Dışişleri Bakanlığı sayfasından çevrimiçi doldurulmalıdır. Formun mutlaka çıktı alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

3-Belçika vize danışmanlığı veren, alanında deneyimli ve bilgilendirmelerine güvendiğiniz bir vize danışmanlık şirketinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede Belçika vize başvuru formu doldurma hizmeti sizin adınıza tamamlanacaktır.

Belçika vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?

Belçika vize başvuru formu online çevrimiçi ortamda doldurulmalıdır.

Belçika Dışişleri Bakanlığı sayfası üzerinden bir hesap oluşturun. Hesabınızın sık kullandığınız bir e posta adresi kullanılarak oluşturulmasını tavsiye ederiz. Belçika vize başvurusuyla ilgili soruları online olarak yanıtlayın ve formu onaylayın.

İngilizce karakterler kullanarak büyük harfle doldurulması gereken Belçika vize başvuru formu beş ana bölümden oluşur.

1-Başvuru Sahibinin Kimlik bilgileri

2-İrtibat bilgileri

3-Belgeler

4- Seyahatle ilgili bilgiler

5-Masrafları üstlenme beyanı

Belçika vize başvurusunun tüm detaylarını içeren bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir. Bu nedenle, formu online doldurmadan önce Belçika vizesi için gerekli evrakların eksiksiz biçimde hazır olmasını ve dosyalanmasını tavsiye ederiz. Bu sayede Belçika vize başvurunun ilgili bölümlerine gerekli bilgileri daha kısa sürede girebilir ve başvuruya hazır olabilirsiniz.

Belçika vize başvuru formunda seyahat planıyla ilgili kısımlara güncel bilgileri yazınız. Ülkeye-Schengen alanına planlanan giriş çıkış tarihleri, otelde konaklayacaksanız kalacağınız otelin adı adresi ve telefon numarası, ticari bir davet üzerine ülkeye gitmeyi planlıyorsanız davet eden şirket ve yetkilisinin iletişim bilgileri eksiksiz biçimde yazılmalıdır.

 Belçika vize başvuru formu için gerekli evraklar

Belçika vize başvuru formunun tamamlanması için gerekli hazırlıklar başvuruyu kaydetmeye başlarken lütfen bütün önemli belgeleri hazır bulundurunuz. Geçerli pasaportunuz yani seyahat belgenizin planlanan Belçika seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az üç aylık geçerlilik süresi bulunması ve o en fazla 10 yıl önce düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Belçika’ya gidiş dönüş tarihlerinizi veya uçuş planınızı netleştirin.

Belçika’da bir adres belirleyin. Gidiş amacınız turistikse otel rezervasyonu, Belçika ziyaret vize başvurusunda bulunuyorsanız davet yazısı temin ediniz.

 Belçika vize başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

1-Belçika vize başvuru formunu Belçika Dışişleri Bakanlığı sayfasından online çevrimiçi ortamda doldurmalısınız. Belçika vize başvurusu sırasında birtakım temel bilgilerin belirtildiği formların okunaklı ve eksiksiz olması önemlidir.

2- Belçika vize başvurusuyla ilgili açılan hesap üzerinden doldurulan Belçika vize başvuru formu pdf formatında e posta adresinize düşer. Çıktısı alınan Belçika vize başvuru formunun dördüncü sayfası şahsen veya varsa yasal vasi tarafından ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Islak imzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan Belçika vize başvuru formunun tüm sayfalarının Belçika vize başvuru evraklarıyla beraber başvuru sırasında dosyada bulunması gerekir.

3- Belçika vize başvuru formları Belçika Konsolosluğu tarafından bazı dönemlerde güncellenmekte veya ek formların formatında bazı değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle Belçika vize başvurunuz sırasında doğru ve güncel başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olun.

4-Belçika Schengen vize başvuru formunun güncel haline Belçika vize başvuru merkezi VFS Global ve veya Belçika Konsolosluğu’nun resmi web sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

5- Belçika vize başvurumun yanısıra Fransızca, Flamenkçe ve Almanca dillerinde hazırlanmış olan Sonuç Belgesi ek formunu doldurmalısınız.

6–Belçika vize başvuru formunu Belçika Konsolosluğu’nun online sistemi üzerinden çevrimiçi ortamda dolduruyorsanız kaydet butonuna tıklayıp ‘devam et’ diyerek onaylamanız gerekir.

Belçika Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.