Acil Belçika Vizesi

Acil Belçika vizesi

Hızlı Belçika vizesi nasıl alınır?

Ekspres Belçika vizesi kaç günde çıkar?

Belçika ekspres vize başvuru ücreti ne kadar?

Schengen ülkelerinden Belçika, acil Belçika vizesi almak isteyen başvuru sahiplerine VIP başvuru seçeneğini de sunmaktadır.

Belçika’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahipleri Ekspres Belçika vize başvurusu yaparak konforlu bir hizmet eşliğinde vize alabilme imkanına sahip olurlar. Belçika vizesini hızlı yoldan alabilmek demek Belçika vizesi için gerekli evrakları toparlamaktan veya Belçika vize randevu sürecinden muaf olduğunuz anlamına gelmez. Bu yazımızda Belçika ekspres vize başvurularındaki işlem süresi, gerekli evraklar ve Belçika vize randevu süreçlerini ele alıyoruz.

Acil Belçika vizesi nasıl alınır?

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu ve Belçika Ankara Büyükelçiliği Türkiye’den yapılan Belçika vize başvurularını değerlendirip karara bağlayan yetkili mercilerdir. Ülkemizden yapılan Belçika vize başvurularında yılın hemen her döneminde talep gelmesi ve günlük başvuru kotasının sınırlı olması randevular ve konsolosluk çalışma sisteminde genellikle yoğunluk bulunmaktadır.

Belçika VIP vize başvuruları Belçika Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği Belçika vize başvuru merkezlerine veya Belçika Konsolosluğu’na direk yapılabilmektedir. Ekspres Belçika vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmeniz gerekmektedir.

Başvuru aşamasındaki ikinci etap ise Belçika vize başvuru formunun online ortamda doldurulup gerekli vize başvuru evraklarının eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Belçika ekspres vize randevusunu takvimlemek ve başvuru günü saatinde Belçika vize başvuru merkezinde olmak vize başvurusunun işleme alınmasının ardından son aşama pasaport teslimidir.

Belçika acil vize başvurusu

Belçika vize başvurularında vize işlem süresi genellikle 7 ila 15 işgünüdür. Belçika vize randevularının ileriki tarihlere verildiği durumlarda Belçika’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Belçika ekspres vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz. Belçika vize başvuru sahipleri ek hizmet bedelleri ödeyerek randevuyu öne alan Belçika VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilir ve seyahatleri için gerekli olan vizeyi bu yolla alabilirler.

Belçika VIP vize randevusu almak konsolosluk vize işlem süresini hızlandırmak anlamına gelmez. Belçika ekspres vize başvurularında sadece vize randevusu öne alınabilir ve bu ek hizmetten yararlanmak Belçika vize işlem süresinin fiili olarak kısalmasını sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki Belçika VIP vize randevuları Belçika online vize randevu sisteminden alınmaktadır. Bu nedenle Belçika ekspres vize randevusu ek hizmet bedelleri ödense dahi alınamayabilir veya ileriki tarihlere oluşturulabilir.

Belçika VIP vize başvuru ücreti

Belçika vize randevularındaki yoğunluğu aşıp randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak için ek hizmet bedelleri ödenmesi gerekmektedir. Belçika ekspres vize başvurusu için ödenmesi gereken ek hizmet bedelleri konusunda detaylı bilgiye çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 

Acil Belçika vize başvurusu için gerekli evraklar

Belçika ekspres vize randevunuzu oluşturmak için Belçika vize başvuru formunu online ortamda eksiksiz olarak doldurup randevuya ilerlemeniz gerekmektedir. Bu durumda Belçika vize randevusu için gerekli olan evrakların mesleki durumunuza uygun olarak hazırlanmasını tavsiye ederiz. Belçika vize randevusunun alınması için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Belçika ekspres vize başvuru evrakları randevu günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Belçika Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.