İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme Nasıl Yapılır?

Schengen ülkelerinin yanısıra Türkiye’den vize talebinin en çok rağbet gördüğü ülkelerden biri de İngiltere’dir. İngiltere vizesi işlemlerine ilişkin kapsamlı bir bilgilendirmeyi yapmayı zorunlu ve gerekli görüyoruz. Siz değerli ziyaretçilerimizin aşağıdaki bilgilendirmeleri dikkatli biçimde okumanızın ön bilgilendirme açısından faydalı olacağını düşünmekteyiz.

İngiltere Vizesi İle hangi Ülkelere Gidilebilir?

Birleşik Krallık (İngiltere) vize onayı alan başvuru sahipleri geçerli vizeleri ile İngiltere, Galler, İrlanda Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda ve İskoçya topraklarına giriş yapma hakkına sahip olurlar. İngiltere vizesi alan başvuru sahipleri ilk girişlerini İrlanda Cumhuriyeti’ne yapmayı isterlerse bu mümkün olmayacaktır. Bu tarz seyahat planı olan başvuru sahiplerinin gidişlerini İngiltere üzerinden gerçekleştirmelerini tavsiye etmekteyiz.

Birleşik Krallık toprakları Schengen Devletler Topluluğu’na bağlı olmadığı için geçerli bir Schengen vizesine sahip olsanız dahi bu vize size Birleşik Krallık (United Kingdom) topraklarına giriş hakkı tanımaz.

İngiltere Vize Süresi Nedir?

İngiltere (Birleşik Krallık) vize işlemlerinde vize basım kriterleri İngiltere Konsolosluğu tarafından belli kriterlere göre belirlenmiştir.

İngiltere’ye turistik, ticari ve aile-akraba-arkadaş ziyareti amacıyla yapılacak vize başvurularında 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık çok girişli vize basımları yapılabilmektedir. Aldığınız bu vizelerle ise Birleşik Krallık (İngiltere) topraklarına her girişinizde en fazla 6 aya kadar kalış hakkına sahip olursunuz.

İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?

Birleşik Krallık (İngiltere) vizesi, başvuran veya başvurmayan pek çok kişinin geçmişten bu yana adeta korkulu rüyası olagelmiştir. Hemen hepimiz eş, dost, akraba ve arkadaş çevremizden bir İngiltere vize başvuru deneyimi dinlemişizdir. Vize başvuru sürecinde İngiltere Konsolosluğu’nun değerlendirme kriterleri, vize başvuru evraklarının konsolosluğun dikkatine operasyonel olarak sunuluş biçimi ve konsolosluk değerlendirme aşamasındaki hikayeler basit birer ‘google’ aramasıyla bile rahatlıkla bu tabloyu özetleyebilir. Özetle vize dünyasındaki tanımıyla ifade edersek İngiltere vizesi gerçekten de alınması ‘zor bir vize’ olarak tanımlanabilir. Buna rağmen sosyal medya ve internet üzerindeki çeşitli forum ve platformlarda İngiltere vize başvurularına dair ‘imkansız’ vurguları içeren yazı ve yorumlara mesafeyle yaklaşılmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, birçok başvuru sahibine vize onayı vermektedir ve ülkemizden pek çok kişi Birleşik Krallık topraklarını çeşitli amaçlarla ziyaret etmektedir. Ancak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse değerlendirme kriterlerinin yüksek olması, düzenli gelir durumunun detaylı şekilde incelenmesi İngiltere vizesini en zor alınan vizelerden biri haline getirmiştir.

İngiltere Vizesi İçin Parmak İzi Gerekli Mi?

İngiltere vize başvuru prosedürleri Schengen vize başvurularına göre oldukça farklı bir kapsam içermektedir. İngiltere vize işlemlerinde biometrik veri beyanları her başvuruda tekrarlanmaktadır. Daha önce İngiltere vizesi almış başvuru sahipleri her defasında biometrik veri ibrazında bulunmak durumundadırlar.

İngiltere Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Tüm vatandaşlarımız pasaport ayrımı gözetmeksizin İngiltere seyahatleri için vize uygulamalarına tabidir. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız için geçerli olan İngiltere vizesi başvuru şartları yeşil pasaport (hususi) ve gri pasaport (hizmet) sahibi vatandaşlarımız için de geçerlidir. Bu nedenle yeşil pasaporta sahip olsanız dahi İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusu yapılması ve vize alınması gerekmektedir. Yeşil pasaportla İngiltere vizesi almak isteyen başvuru sahipleri vize uyum koşullarını yakalamak durumundadır. İngiltere Konsolosluğu pasaport ayrımı gözetmeksizin tüm başvuru sahiplerinin düzenli gelir durumlarını detaylı olarak incelemektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi alacak olan başvuru sahipleri vize prosedürleri açısından belli aşamaları eksiksiz ve dikkatli biçimde hayata geçirmeleri gerekmektedir. 

İngiltere vizesi almak için başvuru aşamalarını dikkatli biçimde izlemelisiniz. İngiltere vize başvurularında Temelde 3 ana aşama (a-Birleşik Krallık web sitesinden form doldurma b-Vize randevusu alma c-Başvuru merkezine gidip biometrik verileri ibraz etme ) toplamda ise dikkat edilmesi gereken 8 adım vardır.

 

  • Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü belirleyin ve evraklarınızı hazırlayın
  • İngiltere online vize başvuru formunu doldurmak için mail adresiniz üzerinden hesap oluşturun.
  • İngiltere vize başvuru formunu eksiksiz doldurun ve formu gözden geçirerek onaylayın.
  • İngiltere vize randevunuzu randevu yeri ve türü seçerek oluşturun
  • İngiltere vize ücretini online platform üzerinden ödeyin ve İngiltere vize randevunuzu kesinleştirin
  • İngiltere vize başvuru evraklarınızı doğru kategorilere ayırarak pdf formatında sisteme yükleyin
  • İngiltere vize başvuru merkezine giderek randevunuz sırasında biometrik verilerinizi beyan edin
  • İngiltere vize başvurunuzun takibini online ortamdan yapın ve pasaportunuzu teslim alın.

 

1- İngiltere vize türünüzü belirleyip evraklarınızı hazırlayın

İngiltere vizesi almak için atılması gereken ilk ve önemli adım seyahat amacınızla uygun vize türünün belirlenmesidir. Vize türünüzü doğru biçimde belirlemenizle paralel olarak İngiltere vize başvuru evraklarının eksiksiz biçimde hazırlanması gerekmektedir. İngiltere’ye turistik, ticari, aile-akraba-arkadaş ziyareti, transit, dil eğitimi, kültürel veya başka amaçlarla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri hazırladıkları evraklarla gidiş amaçlarını doğru biçimde beyan etmek durumundadırlar. İngiltere vize başvuru evrakları kişilerin mesleki durumlarını ve düzenli gelirlerini hangi yolla sağladıklarını ispatlamalıdır.

2- İngiltere vize başvuru formunu doldurmak için hesap oluşturun

İngiltere online vize başvuru formunun doldurulması için öncelikle Birleşik Krallık’ın resmi web sayfasından başvuru sahibi adına mail adresi üzerinden hesap açılmalıdır. Bu hesap sayesinde vize başvuru sürecinin tüm aşamalarını yürütme ve takip etme şansına sahip olacaksınız. İngiltere vizesi almak için açacağınız hesaba aktif olarak kullandığınız mail adresinizle girmeniz yararınıza olacaktır. Bu sayede randevu, pasaport takibi ve ek evrak gibi talepler konusunda kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz. İngiltere vize başvurusu için açılacak hesapla beraber size özel belirlenen referans numarasını kaybetmemeniz önem taşımaktadır.

3- İngiltere vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurun

İngiltere vizesi nasıl alınır merak ediyorsanız yürütülmesi gereken operasyonel süreç vize başvurunuzun sonucunu tayin edecek en önemli halkalardan biridir. İngiltere online vize başvuru formunun vize türünüz, gidiş amacınız ve temin ettiğiniz evraklardaki bilgilerle paralel biçimde doldurulması gerekir. Şahsi bilgileriniz, çalışma ve düzenli gelir durumunuz başvuru evraklarınızda beyan ettiğiniz kriterlerle uyumlu olmalıdır. Örneğin bir şirket bünyesinde sigortalı olarak çalışıyorsanız ve aldığınız net maaşa ek olarak prim alıyorsanız bu ek primleri banka hesap özetinizde ispatlamanız gerekmektedir. İngiltere vize başvurularında evrakla ispatlanamayan bilgilerin aşamalı bilgi formlarında yer alması vize retlerinde en önemli gerekçelerinden biri haline gelmiştir. İngiltere vize başvuru formunun İngilizce ve büyük karakterlerle doldurulması gerekmektedir. Formu onaylamadan önce üzerinde değişiklik yapma hakkınız vardır.

 4- İngiltere vize randevunuzu oluşturun

Eksiksiz doldurulması gereken vize başvuru formunun gözden geçirilerek onaylanması sonrasında sistem sizi İngiltere vize randevusuna yönlendirecektir. İngiltere vize randevuları İngiltere Konsolosluğu’nun çalışma yoğunluğuna göre belirlenmektedir. İngiltere vize başvuru merkezinin randevu sistemi üzerinden size uygun ilk gün ve saate vize randevunuzu oluşturup alabilirsiniz. İngiltere vize randevusu alırken konsolosluğun vize işlem sürelerini mutlaka dikkate alın. Randevu günü ile planlanan seyahat tarihiniz arasında 3 haftadan daha kısa bir süre olması durumunda ek hizmetlerden yararlanmayı tercih edebilirsiniz.  Bu sayede seyahat planınız aksamamış olur ve vizenizi sorun yaşamadan alabilirsiniz.

 5- İngiltere vize ücretini ödeyin ve vize randevunuzu kesinleştirin

İngiltere vize randevunuzun kesinleşmesi için İngiltere vize başvuru merkezinin sitesinden online olarak vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücreti kredi kartı aracılığıyla ödemeden İngiltere vize randevunuzu takvimlemeniz mümkün değildir. Randevunun oluşturulmasının ardından İngiltere başvuru formuna dönüş yapıp değişiklik yapmanız mümkün değildir. Bunu yapmak isterseniz sistem size izin vermeyecektir. Başvurunuz sırasında express, süper express, premium lounge gibi ek hizmetlerden yararlanmayı tercih ederseniz bu aşamada seçiminizi yapmanız gerekecektir.

6- İngiltere vize başvuru evraklarınızı sisteme yükleyin

İngiltere vize başvurusu için temin edilmesi gereken evrakların orjinalleri randevu günü ve saatinde konsolosluk tarafından talep edilmemektedir. İngiltere vize randevusu oluştururken ‘self service’ hizmetini tercih ettiyseniz İngiltere vize evraklarınızı başvuru tarihi ve saatinden önce sisteme mutlaka yüklemeniz gerekmektedir. Ek bedel ödeyerek ‘Assisted service’ hizmetinden yararlanmayı tercih eden başvuru sahipleri randevu öncesi görevlilerden yardım alarak başvuru evraklarını sisteme yükletebilirler. Vize başvuru evraklarınızın tamamını sisteme yükleyip yüklemediğinizden emin olmanız oldukça önemlidir.

 7- Randevu gününde İngiltere vize başvuru merkezine gidin

İngiltere vize randevunuzun alındığı tarih ve saatten en geç 30 dakika önce İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact’a gidip biometrik verilerinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. İngiltere vize randevunuz sırasında yanınızda online bilgi formunun ilk 2 sayfasının yanı sıra randevunuzun çıktısını, ödeme talimatlarını ve eğer self service tarama seçeneğini seçtiyseniz tarama belgesinin çıktısını yanınızda götürmeyi unutmayınız. Vize başvurunuzla ilgili aklınızda soru işareti kalmaması adına başvuru evraklarınızı yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz.

8- İngiltere başvurunuzun takibini yapın ve pasaportunuzu teslim alın

İngiltere vizesi nasıl alınır konusundaki aşamaların sonuncusu ise başvurunun ardından vize sorgulama ve pasaport takibi ile pasaportun teslim alındığı final ayağıdır. İngiltere vize randevusunun ardından pasaportunuz ve evraklarınız İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü’nce değerlendirme altına alınacaktır. Vize işleminiz devam ederken İngiltere vize sorgulamanızı vize başvuru merkezinin sisteminden sizin için oluşturulan referans numarası yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. İngiltere vize işlem sürelerini göz önünde bulundurarak pasaportunuzun takibini yapmanız gerekmektedir. İngiltere vize başvurusunun son adımı ise pasaportun teslim alınması olacaktır. Başvurunun ilk aşamasında açtığınız hesapta beyan ettiğiniz mail adresinize pasaportunuzun teslim alınmaya hazır olduğu bilgisi geldikten sonra pasaportunuzu başvuru merkezinden teslim alabilirsiniz. İngiltere vize durumu sorgulamalarında vize onayı alıp almadığınız yönünde herhangi bir bilgi verilmemektedir. Bu bilgiye ancak pasaportunuzu şahsen veya acenteniz aracılığıyla teslim aldığınızda sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri mevcut çalışma ve mesleki durumlarına uygun evrakları İngiltere Konsolosluğu’nun dikkatine sunmak durumundadırlar.

İngiltere Konsolosluğu vize başvuru değerlendirme süreçlerinde sunulan evrakları tüm detaylarıyla ve en ince ayrıntılarına incelemesiyle bilinen bir konsolosluktur.

İngiltere vize evraklarının incelenmesi ve vize başvurusu hakkında verilecek kararlarda sunulan evrakların İngiltere online vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerle tutarlılık ve paralellik göstermesi gerekir. Aksi taktirde İngiltere vize reddiyle karşılaşabileceğinizi önemle hatırlatmak isteriz. İngiltere Konsolosluğu sunulan evrak içerisinde gördüğü tutarsız ve çelişkili detayları vize ret mektuplarında açıkça dile getirebilen bir konsolosluktur. Bu nedenle İngiltere vizesi almak için yalnızca evrak yığınları hazırlamak ve sunmak yeterli olmaz. İngiltere vize evraklarının hazırlanma sürecinde bu evrakların ne şekilde sunulacağı da planlanmalıdır.

Sigortalı Çalışanlar İçin İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurularında nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair deneyimlerimiz şimdiye kadar yapılan pek çok farklı türden başvuruyla sabitlenmiştir. İngiltere vize başvuru sahibi özel şirket çalışanı ise düzenli gelirini beyan ederken birbiriyle tutarlı bilgiler sunmalıdır. Türkiye gibi vergi sistemi ve şirket işleyişlerinin alışılagelmişin aksine bir içeriğe sahip olduğu ülkemizde banka havalesi yoluyla ele geçmeyen gelirlerin başvuru sırasında belirtilmesi yararlı olmayacaktır. Alınan net gelirler ve eğer banka havalelerinde görünüyorsa kira gelirleri tam ve doğru biçimde operasyonel aşamada İngilizce açıklamalı olarak ifade edilmelidir.

Örneğin, sahibi veya ortağı olduğu şirket matrahsız (zarar eden) görünen bir başvuru sahibinin sunacağı yüksek bakiyeli banka hesap özetleri de durumu tersine çeviren bir etkiye sahip olmaz. Pek çok vize reddi bu önemli hususlara dikkat edilmemesi nedeniyle yaşanmaktadır. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka elde edilen düzenli gelirin ve birikimin kaynağını açık biçimde beyan etmelisiniz.

İngiltere vize başvurusunun en can alıcı noktalarından biri de başvuru sahibini Türkiye’ye bağlayan koşulların güçlülüğünü göstermek olmalıdır. Ekonomik ve sosyal açıdan vize başvuru uyum koşullarını sağlayamayan başvuru sahiplerinin vize başvurularının olumsuzlukla sonuçlandığına pek çok kez tanık olmuş bulunmaktayız. Bu nedenle başvuru sahiplerinin mevcut durumlarına dair her türlü detay incelikle ortaya konup güçlü bir başvuru yapılmalıdır. İngiltere vize başvurularındaki olumsuz kararlarda altı en fazla çizilen maddelerden biri başvuru sahibinin ülkeye gidip kalacağı ve geri dönmeyeceği şüphesidir.

Bu ve bunun gibi pek çok detay konusunda İngiltere vize uzmanlarımız sizlere gereken çok yönlü danışmanlığı verecekler ve yardımcı olacaklardır.

 İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvurularında randevusuz herhangi bir işlem yapılması mümkün değildir. İngiltere’ye seyahat etmek için vize almak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vize randevusunu İngiltere vize başvuru merkezinin resmi web sitesi üzerinden online olarak almak durumundadırlar. İngiltere online vize başvuru formunun doldurulmasının ilk koşulu mail adresiniz üzerinden kendi adınıza hesap (account) açılması ve kayıt olunmasıdır. İngiltere vize randevusu alma, aşamalı bilgi formlarının doldurulması ve İngiltere vize başvurunuzun takibi bu hesap üzerinden tarafınıza verilen referans numarası aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Online bilgi formunun tam ve eksiksiz biçimde doldurulmasının ardından alınan İngiltere vize randevusu sırasında başvuru sahibinin seyahat planı ve ihtiyacına göre ek hizmetlerden yararlanılabilinir.

Bu ek hizmetler geniş bir yelpazede çeşitlilik gösterebilir. Normal sonuçlanma süresi 21 gün olan standart başvuru yerine express (priority service) veya öncelikli süper express (super priority service) hizmeti almayı tercih etmek isteyen başvuru sahipleri ek bedeller ödeyerek İngiltere vize işlem süresini kısaltmak isteyebilirler. Express İngiltere vize başvuruları genelde başvuru sonrası 5 işgünü içerisinde sonuçlanırken süper Express İngiltere vizesi hizmeti almak isteyen başvuru sahiplerinin başvuruları ortalama 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Aynı şekilde vize randevu yoğunluğunun olduğu durumlarda başvurulan en bilindik ek hizmet ise VIP başvuru seçeneğidir. İngiltere VIP başvuru seçeneğinden yararlanmak isteyen başvuru sahipleri ek bedeller ödeyerek vize randevu tarihlerini bir sonraki güne oluşturabilirler. Bu ek hizmet de yine aynı şekilde İngiltere Konsolosluğu’nun değerlendirme sürecini etkilememektedir.

Ancak unutulmamalıdır ki; VIP, express ve süper express gibi işlem süresini kısaltan ek hizmetlerden yararlanan başvuru sahiplerinin mutlak anlamda vize alacağı garanti edilmemektedir. İngiltere Konsolosluğu, ek hizmetten yararlanan başvuru sahiplerinin dosyalarına değerlendirme aşamasında yalnızca öncelik vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmanın başka herhangi bir ek katkısı bulunmamaktadır.

 

İngiltere evrak tarama yükleme işlemi nasıl yapılır?

İngiltere vize randevusu öncesinde tamamlanması gereken evrak tarama ve yükleme işlemi İngiltere vize başvuru formunun online çevrimiçi ortamda tamamlanması ve İngiltere vize ücretinin ödenmesinin ardından yapılması gereken bir işlemdir.

İngiltere evrak tarama ve yükleme işlemini tamamlamak için;

-Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü belirleyin ve evraklarınızı hazırlayın

-İngiltere online vize başvuru formunu doldurmak için mail adresiniz üzerinden hesap oluşturun.

-İngiltere vize başvuru formunu eksiksiz doldurun ve formu gözden geçirerek onaylayın.

-İngiltere vize randevunuzu randevu yeri ve türü seçerek oluşturun

-İngiltere vize ücretini online platform üzerinden ödeyin ve İngiltere vize randevunuzu kesinleştirin

-İngiltere vize başvuru evraklarınızı doğru kategorilere ayırarak pdf formatında sisteme yükleyin

-Taranan ve sisteme yüklenen evrakları doğu kategorilere upload ettiğinizden emin olun. Sistem üzerinden nihai onayı vermeden önce evrak ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Onay sonrası bu işlemi iptal etmeniz mümkün olmayacaktır. Evrak tarama ve yükleme işlemini yeniden ve baştan yapmayı istemeniz durumunda İngiltere vize başvuru merkezinde ek bedel ödeyerek bu hizmeti satın almanız gerekebilir.

 

2023 İngiltere Vize Ücretleri

Hangi yaşta olursa olsun İngiltere vize işlemlerinde ödenmesi gereken İngiltere vize ücreti tüm başvuru sahipleri için aynıdır ve değişiklik göstermez. İngiltere Konsolosluğu pasaport türü ve yaş gözetmeksizin tüm başvuru sahiplerinden aynı ücreti alır.

Vize başvurularında talep edilen vize süresine göre İngiltere vize ücretleri farklılık göstermektedir. Örneğin İngiltere turistik vizesi, ticari vize ve aile-akraba-arkadaş ziyareti vize başvurularında konsolosluk tarafından minimum olarak belirlenen 6 aylık vize süresini talep ederseniz ödemeniz gereken vize ücreti 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize sürelerinden farklı olacaktır. Bu durumda İngiltere vize ücreti talep edilen vize süresine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

İngiltere vizesine ilk defa başvuran vize başvuru sahipleri genelde 6 aylık çok girişli İngiltere vizesi talep edip vize ücretini de 6 aylık ödemektedirler.

İngiltere vize ücretlerini aşağıda tabloda dikkatinize sunuyoruz. Belirtilen İngiltere vize ücretleri pound (sterlin) cinsinden ifade edilmektedir ancak ödemeler online olarak Amerikan Doları (USD) cinsinden güncel kurdaki karşılığı olarak yapılmaktadır.

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti      : 135 USD

İngiltere 2 Yıllık Vize Ücreti      : 513 USD

İngiltere 5 Yıllık Vize Ücreti      : 931 USD

İngiltere 10 Yıllık Vize Ücreti      : 1168 USD

 

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süreleri döneme ve koşullara göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vize başvurusu sırasında hızlandırılmış ek hizmetlerden yararlanılabildiği süreçlerde İngiltere vize işlemleri kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

Ancak özellikle Covid 19 pandemi döneminde İngiltere vize başvurularında işlem süreleri oldukça uzamıştır. İngiltere vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 3 haftadır.

Normal sonuçlanma süresi 21 gün olan standart başvuru yerine express (priority service) veya öncelikli süper express (super priority service) hizmeti almayı tercih etmek isteyen başvuru sahipleri ek bedeller ödeyerek İngiltere vize işlem süresini kısaltmak isteyebilirler. Express İngiltere vize başvuruları genelde başvuru sonrası 5 işgünü içerisinde sonuçlanırken süper Express İngiltere vizesi hizmeti almak isteyen başvuru sahiplerinin başvuruları ortalama 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vize başvurunuz öncesinde hızlandırılmış hizmetlerin güncel durumuna dair bilgileri müşteri temsilcilerimizden mutlaka talep ediniz.

İngiltere Vize Başvurularında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Önemli bir dikkat ve titizlik gösterilmesi gereken İngiltere vize başvuru sürecine dair nitelikli bir danışmanlık hizmeti almak da seçenekleriniz dahilindedir. Vize başvuru süreci ve konsolosluğun değerlendirme kriterlerine dair birçok detayı gözünüzden kaçırabilir veya atlayabilirsiniz. Bu nedenle alanında deneyimli bir danışmanlık şirketi ile ilerlemeniz faydalı olabilir.

Konuyu biraz daha açacak olursak İngiltere vize başvurusunda bulunan başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli iki nokta bulunmaktadır. Bunlar; düzenli geliri ispat eden belgeler arasındaki tutarlılık ve başvurunun gidiş amacına uygun yapılmasıdır. İngiltere’ye aile-arkadaş-akraba ziyareti, ticari ziyaret ve turistik amaçlı yapılması planlanan seyahatlerde vize başvuru sürecinin gidiş amacına uygun olarak organize edilmesi mutlak önemdedir. İngiltere vize işlemlerinde bu üç kategorinin yanısıra pek çok kategori bulunmaktadır ve gidiş amacına göre bu kategorilere dikkat edilmesi önemlidir. İngiltere’de tedavi görmek, sporcu olmak, din görevlisi olmak, akademisyen olarak araştırma yapmak, eğitim ve konferanslara katılmak vb. pek çok kategoride mevcuttur.

İngiltere Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.