İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme

İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme nasıl yapılır?

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme Ücreti ne kadar?

İngiltere vize evrakları sisteme nasıl yüklenir?

 İngiltere vize başvuru işlemlerinin en kritik aşamalarından biri olan İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme işlemini bu yazımızda kapsamlı biçimde siz değerli ziyaretçilerimizin dikkatine sunuyoruz.

Büyük bir dikkat ve hassasiyetle tamamlanması gereken İngiltere vizesi evrak tarama ve online yükleme işlemi vize başvurunuzun kaderini belirleyecek öneme sahiptir. Bu nedenle aslında teknik bir işlem gibi görünen İngiltere evrak tarama ve yükleme (upload) işleminin İngiltere Konsolosluğu’nun hassasiyetlerine paralel biçimde yapılması gereklidir.

 İngiltere vizesi için gerekli evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evrakların orjinalleri randevu günü ve saatinde konsolosluk tarafından talep edilmemektedir. İngiltere vize randevusu günü ve saatinde geçerli pasaportunuzun yanısıra İngiltere vizesi evrak listesi (document check-list) ve online ortamda doldurup onaylanan İngiltere vize başvuru formunun ilk sayfasının İngiltere evrak tarama ve yükleme işleminin onaylandığını gösteren belgenin çıktısıyla beraber hazır bulundurulması yeterli olacaktır.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurunuzu sisteme taranan ve yüklenen evraklar üzerinden değerlendirir ve karar bağlar.

İngiltere vize başvuru evraklarını sisteme yükleyin

İngiltere vize randevusu oluştururken ‘self service’ hizmetini tercih ettiyseniz İngiltere vize evraklarınızı başvuru tarihi ve saatinden önce sisteme mutlaka yüklemeniz gerekmektedir. Ek bedel ödeyerek ‘Assisted service’ hizmetinden yararlanmayı tercih eden başvuru sahipleri randevu öncesi görevlilerden evrak tarama ve yükleme işlemi için yardım alarak başvuru evraklarını sisteme yükletebilirler. Vize başvuru evraklarınızın tamamını sisteme yükleyip yüklemediğinizden emin olmanız oldukça önemlidir.

İngiltere evrak tarama yükleme işlemi nasıl yapılır?

İngiltere vize randevusu öncesinde tamamlanması gereken evrak tarama ve yükleme işlemi İngiltere vize başvuru formunun online çevrimiçi ortamda tamamlanması ve İngiltere vize ücretinin ödenmesinin ardından yapılması gereken bir işlemdir.

 

İngiltere evrak tarama ve yükleme işlemini tamamlamak için;

-Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü belirleyin ve evraklarınızı hazırlayın

-İngiltere online vize başvuru formunu doldurmak için mail adresiniz üzerinden hesap oluşturun.

-İngiltere vize başvuru formunu eksiksiz doldurun ve formu gözden geçirerek onaylayın.

-İngiltere vize randevunuzu randevu yeri ve türü seçerek oluşturun

-İngiltere vize ücretini online platform üzerinden ödeyin ve İngiltere vize randevunuzu kesinleştirin

-İngiltere vize başvuru evraklarınızı doğru kategorilere ayırarak pdf formatında sisteme yükleyin

-Taranan ve sisteme yüklenen evrakları doğu kategorilere upload ettiğinizden emin olun. Sistem üzerinden nihai onayı vermeden önce evrak ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Onay sonrası bu işlemi iptal etmeniz mümkün olmayacaktır. Evrak tarama ve yükleme işlemini yeniden ve baştan yapmayı istemeniz durumunda İngiltere vize başvuru merkezinde ek bedel ödeyerek bu hizmeti satın almanız gerekebilir.

İngiltere evrak tarama ve yükleme hizmeti

İngiltere vizesi için gerekli evrakların taranıp sisteme yüklenmesi işlemini üç şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

1-İngiltere vize işlemlerinde deneyimli ve vize prosedürüne hakim bir vize danışmanlık şirketinden danışmanlık alabilirsiniz. Bu sayede İngiltere vizesi için gerekli olan tüm evraklarınız taranıp yükleme işlemi vize acentesi tarafından sizin adınıza yapılır.

2-İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact üzerinden başvuru günü ve saatinde ek bedel ödeyerek İngiltere evrak tarama ve yükleme hizmeti alabilirsiniz. İngiltere vize başvuru merkezi bu hizmeti ek bedel karşısında size verecektir.

3-İngiltere vize başvuru sürecinin tüm aşamalarını şahsi olarak yürüterek İngiltere vizesi için gerekli evrakların taranıp yüklenmesi işlemini bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere evrak tarama ve yükleme ücreti

İngiltere evrak tarama ve yükleme işlemini İngiltere vize randevusu oluştururken ‘self service’ hizmet seçeneğini işaretleyerek yapıyorsunuz evrakların sisteme yüklenmesi işlemini başvuru öncesi tamamlamanız gerekir. Bu hizmet için ek bedel ödemeniz gerekmez.

İngiltere vizesi danışmanlık hizmeti alıyorsanız vize danışmanlık şirketi bu işlemi sizler adına tamamlayacaktır.

İngiltere evrak tarama ve yükleme işlemi hizmetini başvuru merkezi TLS Contact üzerinden alıyorsanız randevu günü ve saatinde bu hizmet için kredi kartınızla 480 TL ödeme yapmalısınız.