5 Yıllık İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

5 Yıllık İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

 Uzun süreli İngiltere vizesi almak Birleşik Krallık topraklarına sık seyahat eden başvuru sahipleri için oldukça rasyonel ve popüler bir tercihtir. Bu kapsamda İngiltere vize başvuru ve değerlendirme kriterlerini karşılayan kişiler uzun süreli İngiltere vizesi alabilirler. 5 yıllık İngiltere vizesi alacak olan başvuru sahiplerinin vize prosedürleri açısından belli aşamaları eksiksiz ve dikkatli biçimde hayata geçirmeleri gerekmektedir. Pasaportunuza uzun süreli İngiltere vizesi basılmasını ve İngiltere vize başvurusunu sıkça yapma zahmetinden kurtulmak için 5 yıllık İngiltere vizesi almak mantıklı bir tercih olabilir. İngiltere Konsolosluğu, başvuru sahiplerine vize sürelerini 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak seçme şansı tanıyan bir konsolosluktur. Ancak seçmiş olduğunuz vize süresine göre ödenmesi gereken İngiltere vize ücretleri farklılık göstermektedir. 5 yıllık İngiltere vizesi nasıl alınır?

5 yıllık İngiltere vizesi almak için başvuru adımlarını doğru biçimde izlemelisiniz.

İngiltere vize başvurusu temelde 3 ana aşamadan oluşur;

1-Birleşik Krallık web sitesinden online form doldurma

2-İngiltere Vize randevusu alma

3-İngiltere Başvuru merkezine gidip biometrik verileri ibraz etme

 

Toplamda ise dikkat edilmesi gereken 8 adım vardır:

*Seyahat amacınıza uygun İngiltere vize türünüzü belirleyin ve evraklarınızı hazırlayın

*İngiltere online vize başvuru formunu doldurmak için mail adresiniz üzerinden hesap oluşturun.

*İngiltere online vize başvuru formunu eksiksiz doldurun ve formu gözden geçirerek onaylayın.

*Aşamalı bilgi formunun son aşamasında sistem sizi İngiltere vize süresiyle ilgili seçim yapılacak olan bölüme getirecektir. Talep edeceğiniz vize süresini 5 Yıl olarak işaretleyin. Böylelikle 5 yıllık İngiltere vizesi başvurusunda bulunmuş olacaksınız.

*İngiltere vize randevunuzu randevu yeri ve türü seçerek oluşturun

*İngiltere vize ücretini online platform üzerinden ödeyin ve İngiltere vize randevunuzu kesinleştirin

*İngiltere vize başvuru evraklarınızı doğru kategorilere ayırarak pdf formatında sisteme yükleyin

* İngiltere vize başvuru merkezine giderek randevunuz sırasında biometrik verilerinizi beyan edin

* İngiltere vize başvurunuzun takibini online ortamdan yapın ve pasaportunuzu teslim alın.

 

5 Yıllık İngiltere Vizesi Almak Mümkün mü?

İngiltere Konsolosluğu, vize uyum koşulları ve kriterlerini yakalayan başvuru sahiplerine 5 yıl geçerli İngiltere vizesi verebilmektedir. 5 Yıllık İngiltere vize başvurusu için sunulması gereken evraklar İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen diğer vize sürelerine (6 ay, 2 yıl ve 5 yıl) göre bir farklılık taşımaz. 6 aylık vize talep edilen İngiltere başvurusu sunulan evraklarla 5 yıllık İngiltere vizesi talebinde bulunup vize alabilirsiniz.

5 Yıllık İngiltere vizesi talep etmek için başvuru sahipleri adına herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak yine de tavsiye edilen pasaportlarınızda İngiltere vize veya seyahat sicilinizin bulunmasıdır. Sık seyahat etmeyen ve Birleşik Krallık topraklarına daha önce ayak basmamış başvuru sahiplerine ilk İngiltere vize başvuruları sırasında 5 yıllık İngiltere vizesi talep etmelerini genel olarak tavsiye etmiyoruz.

5 yıllık İngiltere vizesi almak için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise düzenli gelir ve mali durumunuzun güçlü olması gerekliliğidir. Eğer mali durumunuz yetersiz ve zayıfsa 5 yıllık İngiltere vizesi talebinde bulunmak için dezavantajlı olabilirsiniz.

5 Yıllık İngiltere vize ücreti

5 yıllık İngiltere vizesi ücreti pound ve dolar kurundaki değişikliklere bağlı olarak dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Ancak 2023 yılı itibariyle 5 yıllık İngiltere vize ücreti 892 USD’dir. 5 yıllık İngiltere vize ücreti konsolosluk harcı ve İngiltere vize başvuru merkezi koordinasyon bedelini kapsamaktadır.

5 yıllık İngiltere başvurusu sırasında başka birtakım ek hizmetlerden yararlanılmak istenilmesi durumunda ek hizmet bedelleri bu tutara eklenecektir.

5 yıllık İngiltere vize başvurusu için şirketimize ödenmesi gereken vize danışmanlık servis ücretleri konusunda çağrı merkezimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Temsilcilerimiz 5 yıllık İngiltere vize başvurusu için gerekli evrakların listesini ve ücret bilgisini tarafınızla paylaşacaklardır.

İngiltere Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.