Finlandiya Vizesi Almak Zor Mu?

Finlandiya Vize Veriyor Mu?

Finlandiya Vizesi Almak Neden Zor?

Finlandiya Vizesi Almak Zor Mu?

Finlandiya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

Finlandiya Vizesi Almak Kolay Mı?

Finlandiya Vizesi Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Finlandiya Vizesi Almak Zor Mu? başlıklı yazımızda Finlandiya vizesi almak için dikkat edilmesi gereken hususları ele alırken Finlandiya vizesini kolay yoldan almanın ipuçlarını vermeye çalıştık.

Finlandiya vize başvurularında öncelikli koşul vize başvuru sürecini evraklar ve pasaportun yanyana gelmesinden ibaret görmemektir. Genel olarak tüm Schengen vize başvurularında gösterilmesi gereken bu hassasiyet Finlandiya vize başvurularında iki kat önem kazanmaktadır. Finlandiya vizesi almak zor mu?

Finlandiya Konsolosluğu, turistik, ticari, aile-akraba-arkadaş, kültürel, kısa süreli eğitim veya sportif amaçlarla yapılan 6 ayda maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan kısa süreli C tip Schengen vize başvurularında her daim ince eleyip sık dokuyan bir konsolosluk olmasıyla tanınır.

Finlandiya Vizesi Almak Zor Mu?

Finlandiya Konsolosluğu’nun vize uyum kriterlerine uygun doğru ve eksiksiz bir başvuru yapılması durumunda Finlandiya vizesi almak zor olmayacaktır. Finlandiya Konsolosluğu doğru başvuru prosedürü ve adımları takip edildiğinde genel olarak vize veren bir konsolosluktur.

Finlandiya vize başvuru süreçlerinde Finlandiya Konsolosluğu’nun değerlendirme kriterleri, vize başvuru evraklarının konsolosluğun dikkatine sunuluş biçimi ve konsolosluk değerlendirme aşamaları bazı özgünlükler içermektedir.

Finlandiya, ülkede refah düzeyinin yüksek olması nedeniyle ülkemiz vatandaşlarının çalışmak ve yaşamak istediği ülkelerin başında gelmektedir. Bu nedenle Finlandiya’ya yapılan turistik veya arkadaş ziyareti vize başvurularında vize prosedürünü dikkatle takip etmek gerekir.

Son yıllarda pasaportunda Schengen vizesi olmayan veya herhangi bir seyahat geçmişine sahip olmayan başvuru sahiplerinin Finlandiya vizesi almaları kolay değildir.

Finlandiya Vize Veriyor Mu?

Finlandiya vizesi ‘alınması zor bir vize’ olarak tanımlansa da vize uyum koşullarını yakalayan başvuru sahipleri vize alabilmektedir. Buna rağmen sosyal medya ve internet üzerindeki çeşitli forum ve platformlarda Finlandiya vize başvurularına dair ‘imkansız’ vurguları içeren yazı ve yorumlara mesafeyle yaklaşılmalıdır. Finlandiya, ülkede refah düzeyinin yüksek olması nedeniyle ülkemiz vatandaşlarının çalışmak ve yaşamak istediği ülkelerin başında gelmektedir.

Türkiye’de yerleşik olarak faaliyet yürüten Finlandiya merkezli şirketlerin çalışanları ve yöneticilerinin ticari vize ihtiyaçları, iki ülke arasındaki ticari ilişkiler çerçevesinde sıklıkla yapılması gereken iş görüşmeleri ve ticari ziyaretler Finlandiya ticari vizesine ilginin başlıca sebepleridir. Yanısıra ülkede yaşayan Türkiyeli nüfus nedeniyle aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize başvuruları da talep görmektedir.

Finlandiya vizesi almak zor mu? yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için bu soruya açıklık getirmeye çalıştık.

Finlandiya Konsolosluğu, vize uyum koşullarını yakalayan birçok başvuru sahibine vize onayı vermektedir ve ülkemizden pek çok kişi Finlandiya topraklarını çeşitli amaçlarla ziyaret etmektedir. Ancak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse değerlendirme kriterlerinin yüksek olması, başvuru sürecinde düzenli gelir durumunun detaylı şekilde incelenmesi Finlandiya vizesini en zor alınan vizelerden biri haline getirmiştir.

Bu katılıklara rağmen Finlandiya vizesi almak için mutlaka belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Finlandiya vize başvurularında uyumlu ve açık hazırlanmış başvuru dosyaları onay alabilmektedir. Bu nedenle Finlandiya vizesi almanın zor olduğu bilgisi doğru olsa bile Finlandiya vize vermiyor ifadesi gerçekliği yansıtmamaktadır.

Finlandiya Vizesi Almak Neden Zor?

Finlandiya Konsolosluğu’nun vize başvuru değerlendirme süreçlerindeki temel ölçütü başvuru sahiplerinin Türkiye’deki çalışma ve düzenli gelir durumlarıdır. Türkiye’nin mevcut ekonomik koşulları çerçevesinde görece yüksek maaş alan kişiler, ticari faaliyetleri gelişkin şirket ortakları – sahipleri, birikim sahibi emekliler, devlet memurları ve diğer meslek gruplarına mensup kişilerin Finlandiya vizesi almaları mümkün olabilmektedir.

Özellikle pandemi süreciyle birlikte sıkılaştırılan Finlandiya vize prosedürlerinde bu durum vize işlem ve değerlendirme sürelerine yansımıştır.

Finlandiya vizesi almak için yürütülmesi gereken operasyonel süreç de kritik halkalardan biridir. Bu sürecin Finlandiya Konsolosluğu’nun değerlendirme kriterlerine uygun olarak ilerletilmesi vize alımında önemli ölçüde etkili olmaktadır.

Finlandiya Kimlere Vize Veriyor?

Finlandiya vize başvurularında onay alan başvuru sahiplerinin düzenli gelir ve çalışma durumları, birikim hesapları ve seyahat geçmişleri vize almayı kolaylaştıran en önemli etkenlerdir. Finlandiya vizesi alan başvuru sahiplerinin ortak özellikleri;

-Finlandiya’dan bir şirket ile ticari görüşme veya iş toplantısına davet edilip şirket sponsorluğunda vize başvurusu yapan şirket sahipleri-ortakları, şirket çalışanları, sözleşmeli danışmanlar

-Finlandiya’ya turistik veya aile, akraba, arkadaş ziyareti amacıyla seyahat planlayıp Türkiye’deki düzenli gelir durumları gelişkin başvuru sahipleri

-Finlandiya’da bir organizasyona, etkinliğe, akademik ve kültürel toplantıya davet edilip çalıştıkları kurum sponsorluğunda vize başvurusunda bulunan kişiler

-Finlandiya’da bir spor etkinliğine davet yoluyla başvuru yapanlar

-Finlandiya’da dil eğitimi görmek amacıyla başvuru yapıp dil okulu başvuru kriterlerini eksiksiz biçimde hayata geçirenler

Finlandiya Turistik Vizesi Almak Kolay Mı?

Finlandiya turistik vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti almak için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

Finlandiya turistik vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu vizeyi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Finlandiya turistik vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz. Finlandiya turist vizesi almak için konsolosluğun hassasiyet gösterdiği bazı noktalarda dikkatli davranmak durumunda olduğunuzu önemle hatırlatmak isteriz. Finlandiya vize başvurularında kesinleştirilmiş seyahat planları sunmaya gayret ediniz.

Finlandiya Ticari Vizesi Almak Kolay Mı?

Finlandiya ticari vize başvuruları genel olarak vize onay almaktadır. Finlandiya’ya gidiş amacınız ticari kapsamda bir iş görüşmesi veya toplantıysa Finlandiya’da irtibatta olduğunuz şirketten mutlaka davet yazısı almalısınız.

Finlandiya ticari vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti talep etmek için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

Finlandiya’ya ticari vize almak isteyen başvuru sahipleri Finlandiya ticari vizesi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Finlandiya ticari vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz.

Finlandiya ticari vizesi için gerekli evrakların en önemlisi Finlandiya şirketinden alınması gereken uygun formatta ticari davetiyedir. Davetiyenin yanısıra Finlandiya’ya gidiş amacımızı ispat eden evrakların konsolosluk dikkatine sunulması durumunda Finlandiya ticari vizesi almak kolay olacaktır.

Finlandiya Vizesi Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Finlandiya vizesi almayı kolaylaştırmanın yolu gidiş amacınıza uygun bir başvuru süreci izlemekten geçmektedir.

Finlandiya vize reddi yaşayan başvuru sahiplerinin ret nedenleri ve vize reddinin kaynakları incelendiğinde Finlandiya vize reddine yol açan sebeplerin başında Finlandiya’ya gidiş amacına uygun olarak başvuru yapmamak gelmektedir. Özellikle ilk defa vize başvurusunda bulunan ve Finlandiya’ya turistik amaçlı gidiş planı sunan başvuru sahipleri vize redleriyle sık karşılaşmaktadırlar.

Finlandiya vizesi almak için tavsiyelerimizi şöyle sıralayabiliriz;

*Finlandiya vizesi almak için gidiş amacınıza uygun bir vize başvuru süreci izleyin.

*Finlandiya’ya gidiş amacınız fuar ziyareti, iş görüşmesi veya ticari ziyaret ise fuar ziyareti için barkodlu fuar giriş kartınızı, ticari görüşmeye gidiliyorsa Finlandiya’daki şirketten ticari davetiye alarak mutlaka gidiş amacınıza uygun davetiyeli başvuru yapın.

*Finlandiya aile, akraba, arkadaş ziyareti başvurularında davet eden Finlandiya vatandaşları veya oturum sahibi kişilerden İngilizce olarak hazırlanmış detaylı davet yazısı temin edin. Böylelikle gidiş amacınıza uygun başvuru yapmış olursunuz.

*Çalıştıkları veya ortağı-sahibi oldukları şirketlerin sponsorluğunda Finlandiya ticari vizesine başvuran başvuru sahiplerinin şirket garantörlüklerini ve Finlandiya’ya ticari gidiş amaçlarını detaylı olarak izah etmeleri gereklidir.

* Finlandiya turistik vize başvurularında konfirmeli otel rezervasyonları sunmaya gayret edin. Başvuru sırasında kalış sürenizi fazla tutmamaya özen gösterin.

*Finlandiya vizesi almak için seyahat geçmişinizi ve varsa esip pasaportlarınızı mutlaka konsolosluk dikkatine sunun. Geçmiş vize görsellerinizi ve giriş çıkış kaşelerinizi beyan edin.

*Finlandiya vize başvurularında düzenli gelir ve mali durumunuzu mümkün olduğu kadar geniş ve kapsamlı şekilde sunmaya gayret edin. TL, Euro, USD veya başka birimleri üzerinden açılmış banka hesaplarınızı ıslak imzalı ve kaşeli olarak dosyanıza ekleyin. Başvurudan hemen önce banka hesaplarına yüklü miktarlarda para koymamaya gayret edin.

*Finlandiya vize başvurularında düzenli gelir ve banka hesaplarının haricinde üzerinize olan taşınmazların tapu fotokopilerini, varsa araç ruhsat fotokopilerinizi mutlaka başvuru dosyalarınıza ekleyin.

*Yılın belli dönemlerindeki randevu yoğunluğu nedeniyle Finlandiya vize işlem sürelerine dikkat ederek başvuru tarihiniz ile seyahat tarihiniz arasında en az 30 gün bırakın. Finlandiya vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 1,5 ay önce yapın.

*Finlandiya vize başvurusu sırasında sunulan evraklarla gidiş amacınızı uyumlu hale getirin. *Finlandiya vize başvuru formunu doldururken gidiş amacınız dışında beyanlarda bulunmamaya çalışın.

Finlandiya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.