Finlandiya Vize Randevusu

Schengen ülkesi Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ayda maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan C tipi Schengen vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Finlandiya vize işlemlerinin ilk aşamasını seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmek ve Finlandiya vize randevusu oluşturmak için başvuru formunu doldurmak oluşturur. Finlandiya vize başvurularında randevu prosedürü zorunlu olarak işletilmesi gereken bir süreçtir. Finlandiya Büyükelçiliği randevusuz herhangi bir başvuruyu kabul etmemektedir. Finlandiya vize randevunuzu almadan önce aşağıdaki hususları dikkatle gözden geçirmek yararınıza olacaktır.

Finlandiya vizesi için randevu alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Finlandiya vize randevunuzu alırken öncelikle mevcut pasaportunuzun geçerlilik süresi ve tahribata uğramamış olmasını kontrol etmek yararınıza olacaktır. Bu nedenle Finlandiya vize başvurusunda bulunacak kişilerin pasaport geçerlilik sürelerinin minimum 1 yıl olmasını tavsiye ederiz.

Finlandiya vize randevusu oluşturmak için mevcut pasaportunuzun geçerlilik tarihi planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmak durumundadır. Pasaportunuz Finlandiya vize randevu şartlarını sağlamadığı taktirde online vize randevusu oluşturmak ve başvurunuzu takvimlemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Finlandiya vize randevu sistemine pasaport bilgilerini girdiğiniz anda pasaportunuzun geçerlilik süresi şartları karşılamıyorsa sistem size randevu vermeyecektir.

Finlandiya için vize randevusu nasıl alınır?

Finlandiya’ ya vize randevusu oluşturmak için başvuru sahibinin çalışma durumu (çalıştığı şirketin ünvanı, mesleği ve şirket iletişim bilgileri), seyahat planı (gidiş dönüş tarihleri, konaklanacak yer), kişisel bilgileri (telefon numarası, posta adresi ve mail adresi) ile pasaport bilgilerine ihtiyaç vardır.

Bu bilgiler kullanılarak Finlandiya vize randevunuz online randevu sistemi üzerinden takvimlenebilir. Finlandiya vize randevu alımı sırasında pasaport bilgilerinizi ve seyahat tarih aralıklarınızı dikkatli biçimde beyan etmeniz yararınıza olacaktır.

Finlandiya vizesi randevusu için gerekli evraklar

Finlandiya vize randevunuzu oluşturmak için gerekli olan evraklarınızın mesleki durumunuza uygun olarak hazırlanmasını tavsiye ederiz. Finlandiya vize randevusu için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Finlandiya vize randevu evrakları başvuru günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Finlandiya vize randevu ücreti

Online ortamda alınması gereken Finlandiya vize randevuları herhangi bir ücrete tabi olmayıp ücretsiz olarak alınmaktadır. Finlandiya vize randevu işlemleri için sizlerden randevu ücreti talep eden kişi veya servis sağlayıcılara itibar etmemeniz gerekmektedir.

Online randevu sistemi üzerinden alınan Finlandiya vize randevuları başvuru sahiplerine mail yoluyla gönderilir. Bu nedenle Finlandiya vize randevularını alırken sık kullandığınız bir e-posta adresinizin yanı sıra telefon numaranızı yazmanızı tavsiye ederiz. Finlandiya vize randevunuzun mail yoluyla adresinize gelmesinin ardından çıktısını alarak başvuru günü ve saatinde diğer evraklarınızla beraber yanınızda götürmeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Finlandiya vize randevu detaylarının yer aldığı barkodlu çıktı vize başvuru merkezine girişiniz sırasında görevliler tarafından barkod okutularak kontrol edilmektedir.

Finlandiya vizesi için randevu nereden alınır? – VFS Global randevu alma hizmeti

Finlandiya Schengen vize randevuları Türkiye’deki Finlandiya dış temsilcilikleri ve büyükelçiliğinin yetkilendirdiği Finlandiya vize başvuru merkezleri tarafından verilmektedir. İstisnai durumlar dışında Finlandiya vizesi için randevu talebinizi Finlandiya Büyükelçiliği’ne iletme şansınız yoktur. Bu nedenle Finlandiya vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden şahsen veya akredite bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alarak randevu oluşturabilirsiniz. Şirketimiz Finlandiya vize randevunuzu seyahat planınızı aksatmayacak ve riske etmeyecek şekilde en yakın tarihe almak için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Finlandiya vize randevularının konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre ileriki tarihlere verildiği dönemlerde randevuyu öne alabilecek ek hizmetlerden yararlanıp yararlanamayacağınız konusunda gerekli seçenekler mutlaka dikkatinize sunulacaktır.

 Finlandiya VIP vize randevusu, hızlı Finlandiya vizesi

Finlandiya Büyükelçiliği’nin çalışma ve randevu yoğunluğu nedeniyle vize randevusu alırken ek bedeller ödemeniz gereken hizmetlerden yararlanmak zorunda kalabilirsiniz. Finlandiya’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Finlandiya premium vize randevusu alarak başvuru gün ve saatlerini öne çekmeleri yararlarına olacaktır.

Bu hizmetten yararlanarak Finlandiya vize randevunuz erken bir tarihe alınabilir. Önemle hatırlatmak isteriz ki Finlandiya premium vize randevusu hizmetinden yararlanmanız vize işlem süresini kısaltmamakta, yalnızca randevuyu öne alan bir işlev görmektedir.

Finlandiya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.