Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Finlandiya Schengen vizesi başvuru formu nereden alınır?

Finlandiya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Finlandiya vize başvuru formu doldurma hizmeti

Finlandiya vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin gidiş amacı, seyahat planı, kişisel bilgileri ve düzenli gelir durumlarına dair bilgileri içeren başvuru formları büyük bir dikkatle doldurulmalıdır. Finlandiya vizesi için gerekli evrakların listesinde ilk sırada yer alan başvuru formu özenle hazırlanması ve sunulması gereken bir belgedir. Finlandiya Schengen vize başvuru formu başvuru sahibinin kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, belgeler, seyahatle ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanını içerir ve tercih edilen vize türüne göre farklılıklar gösterir. Finlandiya’ya 6 aylık zaman diliminde en fazla 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan Schengen vize başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu Finlandiya Schengen vize başvuru formudur. Finlandiya Ulusal (D Tipi – 90 gün üzeri kalışlar) vize başvuru formunun formatı ve içeriği ise farklılık göstermektedir.

Finlandiya vizesi başvuru formu doldurma hizmeti

1-Finlandiya Schengen vize başvuru formunu güncel haliyle çıktısını alınarak elle dolduramazsınız. Finlandiya Konsolosluğu elle manuel olarak doldurulmuş başvuru formlarını kabul etmemektedir.

2-Finlandiya vizesi için başvuru formu bilgisayar ortamında çevrimiçi olarak doldurulmalıdır. Formun mutlaka çıktı alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

3-Finlandiya vize danışmanlığı veren, alanında deneyimli ve bilgilendirmelerine güvendiğiniz bir vize danışmanlık şirketinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede Finlandiya vize başvuru formu doldurma hizmeti sizin adınıza tamamlanacaktır.

Finlandiya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?

Finlandiya vize başvuru formu online çevrimiçi ortamda doldurulmalıdır.

İngilizce karakterler kullanarak büyük harfle doldurulması gereken Finlandiya vizesi başvuru formu beş ana bölümden oluşur.

1-Başvuru Sahibinin Kimlik bilgileri

2-İrtibat bilgileri

3-Belgeler

4- Seyahatle ilgili bilgiler

5-Masrafları üstlenme beyanı

Finlandiya vize başvurusunun tüm detaylarını içeren bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir. Bu nedenle, formu online doldurmadan önce Finlandiya vizesi için gerekli evrakların eksiksiz biçimde hazır olmasını ve dosyalanmasını tavsiye ederiz. Bu sayede Finlandiya vize başvurunun ilgili bölümlerine gerekli bilgileri daha kısa sürede girebilir ve başvuruya hazır olabilirsiniz.

Finlandiya vize başvuru formunda seyahat planıyla ilgili kısımlara güncel bilgileri yazınız. Ülkeye-Schengen alanına planlanan giriş çıkış tarihleri, otelde konaklayacaksanız kalacağınız otelin adı adresi ve telefon numarası, ticari bir davet üzerine ülkeye gitmeyi planlıyorsanız davet eden şirket ve yetkilisinin iletişim bilgileri eksiksiz biçimde yazılmalıdır.

Finlandiya online vize başvuru formu için gerekli evraklar

Finlandiya vize başvuru formunun tamamlanması için gerekli hazırlıklar başvuruyu kaydetmeye başlarken lütfen bütün önemli belgeleri hazır bulundurunuz. Geçerli pasaportunuz yani seyahat belgenizin planlanan Finlandiya seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az üç aylık geçerlilik süresi bulunması ve o en fazla 10 yıl önce düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Finlandiya’ya gidiş dönüş tarihlerinizi veya uçuş planınızı netleştirin.

Finlandiya’ de bir adres belirleyin. Gidiş amacınız turistikse otel rezervasyonu, Finlandiya ziyaret vize başvurusunda bulunuyorsanız davet yazısı temin ediniz.

Finlandiya vize başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

1-Finlandiya vize başvuru formunu bilgisayar ortamında doldurmalısınız. Finlandiya vize başvurusu sırasında birtakım temel bilgilerin belirtildiği formların okunaklı ve eksiksiz olması önemlidir.

2- Çıktısı alınan Finlandiya vize başvuru formunun ilgili kısımları başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Islak imzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan Finlandiya vize başvuru formunun tüm sayfalarının Finlandiya vize başvuru evraklarıyla beraber başvuru sırasında dosyada bulunması gerekir.

3- Finlandiya vize başvuru formları Finlandiya Ankara Büyükelçiliği tarafından bazı dönemlerde güncellenmekte veya ek formların formatında bazı değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle Finlandiya vize başvurunuz sırasında doğru ve güncel başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olun.

4-Finlandiya Schengen vize başvuru formunun güncel haline Finlandiya vize başvuru merkezi VFS Global’in resmi web sitesine giriş yaparak Onli̇ne Vi̇ze Başvuru Formu seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Finland Online Application for Schengen Visa sayfasından yeni bir hesap oluşturarak doldurmaya başlayabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.