Kenya Ziyaret Vizesi

Kenya ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Kenya’ya aile, akraba, arkadaş ziyareti için gidiş planınız varsa başvurmanız gereken vize kategorisi Kenya ziyaret e-vizesidir. Kenya ziyaret e vize başvuruları tamamen online ortamda yürütülür. Kenya Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Kenya ziyaret e vize başvurusu için nihai kararı Kenya Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Davetiyeli Kenya ziyaret vizesi başvurusu için gerekli evraklar turistik vizeye göre değişiklik gösterir. Kenya ziyaret vize başvuruları evraklarınız fiziken herhangi bir makama teslim edilmeyeceği için bilgisayarınızda dosyalamanız yeterli olacaktır. Evrakların okunur ve çözünürlüğü yüksek biçimde scan edilmesi tavsiye edilir.

Kenya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar

*Kenya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi alacaksanız Kenya’dan imzalı davet yazısı ve davet eden Kenya vatandaşının veya oturum sahibinin kimliği gerekmektedir.

*Kenya Online Vize Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulup onaylanmalıdır)

*Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 9 ay geçerliliği bulunmalıdır)

*Son 6 ay içinde çekilmiş beyaz fon üzerine 3,5cmX4,5cm ölçülerinde vesikalık fotoğraf (Taranması yeterlidir)

*Nüfus cüzdanı fotokopisi  (Taranması yeterlidir)

*Dönüş uçak bileti rezervasyonu (Üzerine uçuş numarası, havalimanı ve ad-soyad görünmelidir)

Kenya ziyaret e-vize başvurularında eksik veya yanlış evrakla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

 Kenya ziyaret e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Kenya ziyaret vize kategorisini seçin. Kenya ziyaret e-vize başvurusu yapmadan önce Kenya vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Maksimum 250 KB büyüklüğünde ve beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Kenya e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Kenya e-vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Kenya online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup e-vize başvurunuza başlayın.

5-Kenya e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Kenya vize ücretini online olarak ödeyin.

6-Kenya e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir.

 Kenya ziyaret e vizesi kaç günde çıkar?

Kenya ziyaret e-vize başvuruları ortalama 2-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Kenya Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğunun az olduğu dönemlerde Kenya vize işlem süresi daha da azalabilir.

Kenya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.