Kenya E Vize İşlemleri

Kenya E Vize İşlemleri

Kenya E Vize İşlemleri; Kenya vize prosedürlerinde 2023 yılı itibariyle kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Kenya’ya çeşitli amaçlarla seyahat planı bulunan vatandaşlarımız COVİD-19 pandemisi döneminde vize işlemlerini online yaparak elektronik vize ile ülkeye giriş yapabilirler.

Kenya E Vizesi

Türkiye’den tamamlanacak olan Kenya elektronik vize başvurusu tamamen online ortamda yürütülür. Kenya Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Kenya e vizesi başvurusu için nihai kararı Kenya Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Başvurunuzda gidiş amacınıza uygun vize türünü seçip bu vize türüne uygun evrakları beyan etmeye dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde sınır kapısında sorun yaşayabilirsiniz.

Kenya E-Vize Başvurusu

Kenya e-vize başvuru prosedürleri kendine has bazı özgünlükler içerir. Başvurular Kenya Cumhuriyeti’nin online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılmak durumundadır. Kenya Elektronik Vize Başvuru Sistemi başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır. Kenya vize başvurularının ardından değerlendirme ve onay süreci Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) yetki alanındadır. Kenya Konsolosluğu özel durumlar dışında elektronik vize başvurularının seyrine müdahale edememektedir. Kenya vize başvuru evrakları ve seyahat amacını gösteren bilgiler Kenya Göçmenlik Ofisi’ne iletilmekte ve vize onayları bu kurum tarafından yapılmaktadır. Kenya başvurularının kabul edilip edilmediği, başvuru sahiplerine e-posta yoluyla bildirilmektedir. Ayrıca başvuru durumları online sistem üzerinden takip edilebilir. Başvuru sahiplerinden mülakat için en yakın Kenya Büyükelçiliği veya Konsolosluk vize bölümlerini ziyaret etmeleri gerekli görülen durumlarda istenebilir.

Kenya e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Kenya’ya gidiş amacınıza uygun vize türünü belirleyin. Başvurunuzu yapmadan önce Kenya vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Kenya e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Kenya e-vizesi ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Kenya online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup e-vize başvurunuza başlayın.

5-Kenya e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Kenya vize ücretini online olarak ödeyin.

6-Kenya e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir.

Kenya e-vizesi kaç günde çıkar?

Kenya vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 2-5 işgünüdür. Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğuna göre bu sürenin bir miktar daha uzaması mümkündür. Onaylanan Kenya e- vizesi tarafınıza e-posta yoluyla iletilir.

Kenya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.