Kenya Turistik Vizesi

Kenya Turistik Vizesi

Kenya turistik vizesi başvuru evrakları mutlaka gidiş amacınıza uygun olarak beyan edilmelidir. Kenya turistik e vize başvurusu tamamen online ortamda yürütülür. Kenya Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Kenya e vize başvurusu için nihai kararı Kenya Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Kenya turistik vize için gerekli evrakları fiziken herhangi bir makama teslim edilmeyeceği için bilgisayarınızda dosyalamanız yeterli olacaktır. Evrakların okunur ve çözünürlüğü yüksek biçimde scan edilmesi tavsiye edilir.

Kenya turistik vize için gereken evraklar

*Kenya Online Vize Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulup onaylanmalıdır)

*Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 9 ay geçerliliği bulunmalıdır)

*Son 6 ay içinde çekilmiş beyaz fon üzerine 3,5cmX4,5cm ölçülerinde vesikalık fotoğraf (Taranması yeterlidir)

*Nüfus cüzdanı fotokopisi  (Taranması yeterlidir)

*Turistik başvurular için otel rezervasyonu: Kenya’da kalacağınız otelden alınmış rezervasyonu dosyanıza eklemelisiniz. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu ve konfirmeli olması gerekmektedir.

Dönüş uçak bileti rezervasyonu (Üzerinde uçuş numarası, inilecek havalimanı ve ad-soyad görünmelidir)

Kenya turistik e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Kenya turistik vize kategorisini belirleyin. Kenya turistik e-vize başvurusu yapmadan önce Kenya vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Maksimum 250 KB büyüklüğünde ve beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Kenya e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Kenya e-vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Kenya online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup e-vize başvurunuza başlayın.

5-Kenya e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Kenya vize ücretini online olarak ödeyin.

6-Kenya e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir.

Kenya turistik vizesi kaç günde çıkar?

Kenya turistik e-vizesi başvuruları ortalama 2-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Kenya Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğunun az olduğu dönemlerde Kenya vize işlem süresi daha da azalabilir.

Kenya turistik vize ücreti ne kadar?

Kenya turistik vize ücreti giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kenya vize işlem ücreti e-vize başvurusu sırasında kredi kartı bilgileri kullanılarak ödenmektedir

 

Kenya tek girişli turistik vize ücreti: 52 USD

Kenya Çok Girişli Turistik Vize Ücreti (3 Aydan 12 Aya Kadar): 102 USD

Kenya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.