Kenya Ticari Vizesi

Kenya ticari vize başvurularında konsolosluğa ibraz edilmesi gereken evraklar mutlaka gidiş amacınıza uygun olarak beyan edilmelidir. Kenya ticari e vize başvuruları tamamen online ortamda yürütülür. Kenya Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Kenya ticari e vize başvurusu için nihai kararı Kenya Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Kenya ticari vizesi için gerekli evraklar turistik vizeye göre değişiklik gösterir. Kenya ticari vize başvuruları evraklarını fiziken herhangi bir makama teslim edilmeyeceği için bilgisayarınızda dosyalamanız yeterli olacaktır. Evrakların okunur ve çözünürlüğü yüksek biçimde scan edilmesi tavsiye edilir.

Kenya ticari vizesi için gerekli evraklar

Kenya ticari vizesi çok girişli (multiple) olarak verilebilmektedir. Kenya Göçmenlik Ofisi, ülkeler arası ticari bağları kuvvetlendirmek ve teşvik etmek amacıyla ülkeye ticari amaçla gelen vatandaşlarımıza çok girişli vizeler verebilir.

*Kenya Online Vize Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulup onaylanmalıdır)

*Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 9 ay geçerliliği bulunmalıdır)

*Son 6 ay içinde çekilmiş beyaz fon üzerine 3,5cmX4,5cm ölçülerinde vesikalık fotoğraf (Taranması yeterlidir)

*Nüfus cüzdanı fotokopisi  (Taranması yeterlidir)

* Ticari ziyaret daveti: Kenya’dan davet eden şirketin antetli kağıdına yazılmış kaşeli imzalı ticari davet mektubu veya 3 ayı geçmeyen bir süre içinde yapılacak iş sözleşmesi veya işin/görevin herhangi bir kanıtı

*Dönüş uçak bileti rezervasyonu (Üzerine uçuş numarası, havalimanı ve ad-soyad görünmelidir)

Kenya ticari e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Kenya ticari vize kategorisini seçin. Kenya ticari e-vize başvurusu yapmadan önce Kenya vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Kenya e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Kenya e-vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Kenya online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup e-vize başvurunuza başlayın.

5-Kenya e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Kenya vize ücretini online olarak ödeyin.

6-Kenya e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir.

Kenya ticari e vizesi kaç günde çıkar?

Kenya ticari e-vize başvuruları ortalama 2-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Kenya Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğunun az olduğu dönemlerde Kenya vize işlem süresi daha da azalabilir.

Kenya ticari vize ücreti ne kadar?

Kenya ticari vize ücreti talep edilen giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kenya ticari vize işlem ücreti e-vize başvurusu sırasında kredi kartı bilgileri kullanılarak ödenmektedir

 

Kenya ticari vize ücreti (Tek Girişli): 52 USD

Kenya ticari vize ücreti (Çok Girişli): 102 USD

Kenya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.