Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vizesi nasıl alınır? Kenya vizesi almak için yapılması gerekenler ve başvuru adımları büyük dikkatle takip edilmelidir. Seçmiş olduğunuz Kenya vize türü, alt kategorisi ve bununla uyumlu Kenya vize başvuru evraklarının okunur ve kaliteli çözünürlüklü şekilde taranarak Kenya online vize sistemine yüklenmesi yani upload edilmesi gerekmektedir. Kenya vizesi için gerekli evrakların doğru ve eksiksiz biçimde beyan edilmemesi durumunda Kenya vize reddi yaşanabileceğini ya da Kenya vize işlemlerinin aksayabileceğini belirtmek isteriz.

Kenya Vizesi Almak Zor Mu?

Kenya vizesi almak için Kenya vize başvurunuzu konsolosluğa şahsen gitmeden alanında deneyimli bir vize acentesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kenya online vize başvuru formu, Kenya vize başvuru prosedürleri, konsolosluktaki işlemlerin takibinin sağlanması konusunda alanında tecrübeli bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanız yararınıza olacaktır.

Kenya vize sisteminde elektronik vize işleyişine geçişin ardından Kenya vize işlemlerinin bir parça hızlandığı ve Kenya vizesi almanın kolaylaştığı söylenebilir.

Kenya vize başvurunuzun gidiş amacınıza uygun vize türü tercih edilerek yapılması, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulması durumunda Kenya vizesi almakta zorlanmayacaksınız.

Kenya Vizesi Nereden Alınır?

Kenya vize başvuruları Kenya İstanbul Başkonsolosluğu veya Kenya Ankara Büyükelçiliği’ne direk olarak yapılamaz. Türkiye’den yapılan Kenya e vize başvuruları için alanında donanımlı bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanızı tavsiye ederiz. Kenya elektronik vize başvurusu Kenya Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere bağlı olarak Kenya devletinin elektronik vize sistemi üzerinden online ortamda yapılmaktadır.

Mail adresiniz üzerinden açılacak hesapla birlikte Kenya Konsolosluğu’nun talep ettiği bilgiler eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmalı, istenen evraklar beyan edilmelidir. Kenya e vize başvurularında tüm ödemeler online olarak yapılmaktadır.

Kenya vize başvuru prosedürleri kendine has bazı özgünlükler içerir. Kenya vizesi daha önce yalnızca Kenya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru evrakları fiziken teslim edilerek alınırken 2023 yılı itibariyle Kenya elektronik vize uygulaması geçerlidir. Kenya e-vize başvuruları online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılmak durumundadır. Kenya online vize portalı başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır.

 Kenya Vizesi Nasıl Alınır? – Kenya E- Vize Başvurusu – Online Başvuru

1-Kenya’ya gidiş amacınıza uygun vize türünü belirleyin ve Kenya e-vize başvurusu yapmadan önce Kenya vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Kenya e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3- Kenya online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup başvurunuza başlayın. Başvuru adımlarını eksiksiz tamamlayın.

5-Kenya e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın.

6-Kenya e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir. Kenya Konsolosluğu’nun ek evrak ve bilgilendirmeleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle mail adresinizi sürekli kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

 Kenya E-Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kenya vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 2-5 işgünüdür. Kenya Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğuna göre bu sürenin bir miktar daha uzaması mümkündür. Onaylanan Kenya e- vizesi tarafınıza e-posta yoluyla iletilir.

Kenya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.