İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vize başvuru formu nasıl doldurulur?

İspanya Schengen vizesi başvuru formu nereden alınır?

İspanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

İspanya vize başvuru merkezi BLS International form doldurma hizmeti

İspanya vize başvurularında başvuru sahiplerinin gidiş amacı, seyahat planı, kişisel bilgileri ve düzenli gelir durumlarına dair bilgileri içeren başvuru formları büyük bir dikkatle doldurulmalıdır. İspanya vizesi için gerekli evrakların listesinde ilk sırada yer alan başvuru formu özenle hazırlanması ve sunulması gereken bir belgedir.

İspanya Schengen vizesi başvuru formu başvuru sahibinin kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, belgeler, seyahatle ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanını içerir ve tercih edilen vize türüne göre farklılıklar gösterir. İspanya’da 6 aylık zaman diliminde en fazla 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan Schengen vizesi başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu İspanya Schengen vize başvuru formudur. İspanya Ulusal (D Tipi – 90 gün üzeri kalışlar) vize başvuru formunun formatı ve içeriği ise farklılık göstermektedir.

 İspanya vizesi başvuru formu doldurma hizmeti

1-İspanya Schengen vize başvuru formu bilgisayar ortamında pdf formatı üzerinden açılarak doldurulabilir. Formun mutlaka çıktı alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

2-İspanya vize başvuru merkezi BLS International’dan ek ücret karşılığında başvuru formu doldurma hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için başvuru sahibinin randevu günü ve saatinde İspanya vize başvuru merkezinde şahsen bulunması gerekir.

5-İspanya vize danışmanlığı veren, alanında deneyimli ve bilgilendirmelerine güvendiğiniz bir vize danışmanlık şirketinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede İspanya vize başvuru formu doldurma hizmeti sizin adınıza tamamlanacaktır.

İspanya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?

İngilizce, Türkçe, İspanyolca dillerinde hazırlanmış olan İspanya Schengen vize başvuru formu beş ana bölümden oluşur.

1-Başvuru Sahibinin Kimlik bilgileri

2-İrtibat bilgileri

3-Belgeler

4- Seyahatle ilgili bilgiler

5-Masrafları üstlenme beyanı

İspanya vize başvurusunun tüm detaylarını içeren bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir. Bu nedenle, formu online doldurmadan önce İspanya vizesi için gerekli evrakların eksiksiz biçimde hazır olmasını ve dosyalanmasını tavsiye ederiz. Bu sayede İspanya vize başvurunun ilgili bölümlerine gerekli bilgileri daha kısa sürede girebilir ve başvuruya hazır olabilirsiniz.

İspanya vize başvuru formunda seyahat planıyla ilgili kısımlara güncel bilgileri yazınız. Ülkeye-Schengen alanına planlanan giriş çıkış tarihleri, otelde konaklayacaksanız kalacağınız otelin adı adresi ve telefon numarası, ticari bir davet üzerine ülkeye gitmeyi planlıyorsanız davet eden şirket ve yetkilisinin iletişim bilgileri eksiksiz biçimde yazılmalıdır.

BLS İnternational form doldurma hizmeti ücreti

İspanya vize başvurunuzu İspanya vize başvuru merkezi BLS İnternational ofislerinden şahsen gerçekleştirmeniz durumunda başvuru formu doldurma ek hizmetini ücret karşılığı alabilirsiniz. İspanya vize başvuru merkezinde nakit veya kredi kartıyla yapabileceğiniz bu hizmet ödemesinin tutarı 50 TL’dir. Ek hizmet bedellerindeki artış veya azalışları takip ederek güncel hizmet bedellerine başvuru öncesi ulaşmanızı tavsiye ederiz.

 İspanya vize başvuru formu için gerekli evraklar

İspanya vize başvuru formunun tamamlanması için gerekli hazırlıklar başvuruyu kaydetmeye başlarken lütfen bütün önemli belgeleri hazır bulundurunuz. Geçerli pasaportunuz yani seyahat belgenizin planlanan İspanya seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az üç aylık geçerlilik süresi bulunması ve o en fazla 10 yıl önce düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

İspanya’ya gidiş dönüş tarihlerinizi veya uçuş planınızı netleştirin.

İspanya’da bir adres belirleyin. Gidiş amacınız turistikse otel rezervasyonu, İspanya ziyaret vize başvurusunda bulunuyorsanız davet yazısı temin ediniz.

İspanya vize başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

1-İspanya vize başvuru formunu online ortamda doldur-imzala yöntemiyle doldurmanızı tavsiye ederiz. İspanya vize başvurusu sırasında birtakım temel bilgilerin belirtildiği formların okunaklı ve eksiksiz olması önemlidir. Formun manuel olarak doldurulması durumunda çok fazla veri içermesi sebebiyle İspanya vize başvuru merkezinde başvuru işlem süresi uzayabilir.

2- Çıktısı alınan İspanya vize başvuru formunun dördüncü sayfası şahsen veya varsa yasal vasi tarafından ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Islak imzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan İspanya vize başvuru formunun tüm sayfalarının İspanya vize başvuru evraklarıyla beraber başvuru sırasında dosyada bulunması gerekir.

3- İspanya vize başvuru formları İspanya Konsolosluğu tarafından bazı dönemlerde güncellenmekte veya ek formların formatında bazı değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle İspanya vize başvurunuz sırasında doğru ve güncel başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olun.

4-İspanya Schengen vize başvuru formunun güncel haline İspanya vize başvuru merkezi BLS İnternational resmi web sitesi üzerinden veya İspanya Konsolosluğu’nun resmi web sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

5-İspanya vize başvurusunu vize danışmanlık şirketi aracılığıyla yapıyorsanız vekaletlendirme (yetkilendirme) ek formunu doldurmayı ve imzalamayı unutmayın.

İspanya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.