Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovakya Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

Slovakya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovakya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Slovakya vize işlemlerinin güncel seyrine ilişkin hazırladığımız Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazısının vize başvuru süreçlerine katkı sunacağına inanıyoruz.

Slovakya vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlandığına dair güncel bilgiler döneme ve başvuru yapılan Slovakya Dış Diplomatik Misyonu’na göre değişiklik gösterebilmektedir.

Slovakya vize başvurularında vize çıkma ve vize sonuçlanma süreleri başvuru yapılan ile veya merkeze göre değişiklik gösterebilir.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovakya vizesi alarak Schengen Devletler Topluluğu üyesi Slovakya’ya ülkemizden her yıl on binlerce kişi çeşitli amaçlarla seyahat etmektedir. Slovakya, Türkiye’den turistik vize talebinin yoğun olduğu ülkelerin başında gelmektedir. Slovakya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Slovakya’ya kısa süreli seyahatlerinde vize uygulamasına tabidirler.

Slovakya Schengen vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru prosedürleri diğer Schengen ülkelerine göre kendine özgü bazı farklılıklar içerir. Türkiye’de Slovakya vize başvurularında yetki alanı ayrımı olmakla birlikte tüm vize başvurularında verilecek kararlar Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu ve Slovakya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Slovakya vize başvuruları bu iki merci tarafından incelenir ve karara bağlanır.

Slovakya vize işlem süreleri konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde Slovakya vize başvuruları ortalama olarak 10-15 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bazı dönemlerde Slovakya’nın dış temsilciliklerinin yoğunluğuna göre vize işlem süreleri uzayabilmektedir. Slovakya vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç bir ay önce yapmanız tavsiye edilir. Bu durumda Slovakya vize randevusunu seyahat tarihinizden 1,5 ay önce alarak adım atmanız tavsiye edilir. Vakitlice Slovakya randevusu alarak vize başvuru evraklarınızı Slovakya Konsolosluğu dikkatine sunmamanız seyahat planınızın aksamasına ve vize reddi yaşamanıza yol açabilir.

Slovakya seyahat planınızın aksamaması adına başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak Slovakya vizesinin kaç günde çıktığı ve değerlendirme sürecinin güncel tablosuna ilişkin bilgi almanız yararlı olacaktır.

Slovakya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Slovakya vizesi başvurularının ortalama sonuçlanma süresi başvuru yapılan merkeze göre değişiklik göstermektedir.

Slovakya’ya turistik amaçlı seyahat planları için İstanbul ve Ankara’dan yapılan vize başvurularında bazı kurallar vardır. Ankara’dan Slovakya vize başvurusu yapan vatandaşlarımızın başvuru yani randevu tarihi ile seyahat tarihleri arasında en az 15 gün bulunması gerekmektedir.

Ankara’dan yapılan Slovakya vize başvurularının sonuçlanma süresi fiili elçilik işleyişi çerçevesinde ortalama 2 haftadır.

Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanındaki illerde ikamet eden vatandaşlarımızın randevu tarihleri ile seyahat tarihleri arasında en az 15 gün bulunması gerekmektedir.

İstanbul’dan yapılan Slovakya vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 10-15 işgünüdür.

Slovakya Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

Slovakya seyahat planınızın aksamaması için başvurunuzu zamanında gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Slovakya vize başvurularının değerlendirilip karara bağlanma süreleri en az 15 gün olarak belirtilmektedir. Özel durumlarda Slovakya vize başvurularının sonuçlanma süreleri 30 güne kadar uzayabilmektedir. Bayram, noel gibi resmi tatiller nedeniyle Slovakya vizesinin çıkma ve sonuçlanma süresinin uzayabileceği hesaba katılmalıdır.

Slovakya vize randevusu için belirlenen tarihte Slovakya başvuru evraklarınız Konsolosluk Vize Bölümü tarafından incelemeye alınır. Slovakya Konsolosluğu Vize Bölümleri başvuru aşamasında başvuru sahiplerine değerlendirme süreciyle bilgi vermezler.

Slovakya vize başvurunuzun sonucu bu nedenle randevu günü ve saatinde belli olmamakta, konsolosluk değerlendirme ve inceleme süreci sonucunda başvuru sahiplerine iletilmektedir.

Slovakya Vizesi Hızlı Çıkar Mı?

Slovakya vizesinin başvuru sonrası çıkma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte genelde hızlı biçimde ilerlemektedir. Slovakya Schengen vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde fiili işleyişte ortalama olarak 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Slovakya vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç bir ay önce yapmanız tavsiye edilir.

Slovakya için yapılan vize başvurusunun sonuçlanma sürelerindeki dönemsel değişiklikler nedeniyle başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak güncel işlem süreleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 

Slovakya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.