Slovakya Vize Randevusu

Slovakya Vize Randevusu

Slovakya vize randevusu nasıl alınır?

Slovakya vize randevusu nereden alınır?

Schengen ülkesi Slovakya’ya seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ayda maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan C tipi Schengen vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Slovakya vize işlemlerinin ilk aşamasını seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmek ve Slovakya vizesi randevusu alarak başvuru gün ve saatini takvimlemek oluşturur. Slovakya vizesi randevu prosedürü zorunlu olarak işletilmesi gereken bir süreçtir. Slovakya Konsolosluğu randevusuz herhangi bir başvuruyu kabul etmemektedir. Randevu almadan önce aşağıdaki hususları dikkatle gözden geçirmek yararınıza olacaktır.

Slovakya vizesi randevusu alırken nelere dikkat edilmeli?

Slovakya vizesi randevusu alırken öncelikle mevcut pasaportunuzun geçerlilik süresi ve tahribata uğramamış olmasını kontrol etmek yararınıza olacaktır. Bu nedenle başvuruda bulunacak kişilerin pasaport geçerlilik sürelerinin minimum 1 yıl olmasını tavsiye ederiz. Randevu oluşturmak için mevcut pasaportunuzun geçerlilik tarihi planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmak durumundadır. Pasaportunuz bu şartlarını sağlamadığı taktirde online vize randevusu oluşturmak ve başvurunuzu takvimlemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Randevu sistemine pasaport bilgilerini girdiğiniz anda pasaportunuzun geçerlilik süresi şartları karşılamıyorsa sistem size randevu vermeyecektir.

Slovakya vizesi randevusu nasıl alınır? –- VFS Global Slovakya randevu alımı

Slovakya vize randevusu oluşturmak için başvuru sahibinin seyahat amacı, kişisel bilgileri (telefon numarası, posta adresi ve mail adresi) ile pasaport bilgilerine ihtiyaç vardır. Türkiye’den yapılan Slovakya vize başvurularında randevular Slovakya vize başvuru merkezinden online olarak verilmektedir. Slovakya Konsolosluğu günlük sınırlı sayıda başvuru kabul eden bir konsolosluktur. Randevu oluşturmak için Slovakya vize başvuru merkezi VFS Global’in resmi web sitesi üzerinden kendi mailiniz ile hesap oluşturmanız gerekmektedir. Randevu bilgisi bu e-posta adresine düşeceği için sık kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Online randevu sistemi üzerinden açtığınız hesabında sizi evraklarınızı teslim etmek istediğiniz Slovakya vize başvuru merkezi, başvuru kategorisi ve gidiş amacınızı işaretlemeniz gereken alt kategori bölümleri karşılayacaktır.

Pasaport bilgilerinizi de kullanarak Slovakya randevu sistemi üzerinde ilerleyerek önünüzde açılan slotta sizin için en yakın tarih ve saati seçerek başvuruyu takvimleyebilirsiniz.

Slovakya vize randevusu için gerekli evraklar

Slovakya vize randevusu oluşturmak için en temel evrak geçerlilik süresi devam eden pasaportunuzdur. Randevunuzun alınması için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Slovakya vize randevu evrakları başvuru günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Slovakya vize randevu ücreti

Online ortamda alınması gereken randevular herhangi bir ücrete tabi olmayıp ücretsiz olarak alınmaktadır. Randevu işlemleri için sizlerden randevu ücreti talep eden kişi veya servis sağlayıcılara itibar etmemeniz gerekmektedir.

Online randevu sistemi üzerinden alınan Slovakya vize randevuları başvuru sahiplerine mail yoluyla gönderilir. Bu nedenle Slovakya vize randevunuzu alırken sık kullandığınız bir e-posta adresinizin yanı sıra telefon numaranızı yazmanızı tavsiye ederiz. Slovakya vize randevunuzun mail yoluyla adresinize gelmesinin ardından çıktısını alarak başvuru günü ve saatinde diğer evraklarınızla beraber yanınızda götürmeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Slovakya vize randevu detaylarının yer aldığı barkodlu çıktı vize başvuru merkezine girişiniz sırasında görevliler tarafından barkod okutularak kontrol edilmektedir.

Slovakya vizesi randevusu nereden alınır?

Slovakya vize randevuları Türkiye’deki Slovakya dış temsilcilikleri ve konsolosluğun yetkilendirdiği Slovakya vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden verilmektedir. İstisnai durumlar dışında Slovakya vizesi için randevu talebinizi Slovakya konsoloslukları ve Slovakya Büyükelçiliği’ne iletme şansınız yoktur. Bu nedenle Slovakya vize başvuru merkezi üzerinden şahsen veya akredite bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alarak randevu oluşturabilirsiniz. Şirketimiz Slovakya vize randevunuzu seyahat planınızı aksatmayacak ve riske etmeyecek şekilde en yakın tarihe almak için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Slovakya vize randevularının konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre ileriki tarihlere verildiği dönemlerde randevuyu öne alabilecek ek hizmetlerden yararlanıp yararlanamayacağınız konusunda gerekli seçenekler mutlaka dikkatinize sunulacaktır.

Slovakya Ekspres-VIP vize randevusu, hızlı Slovakya vizesi

Slovakya Konsolosluğu’nun çalışma ve randevu yoğunluğu nedeniyle kimi dönemlerde vize randevusu alırken ek bedeller ödemeniz gereken hizmetlerden yararlanmak zorunda kalabilirsiniz. Slovakya’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Slovakya VIP (Premium Lounge) vize randevusu alarak başvuru gün ve saatlerini öne çekmeleri yararlarına olacaktır.

Bu hizmetten yararlanarak randevunuz erken bir tarihe alınabilir. Önemle hatırlatmak isteriz ki Slovakya VIP randevusu hizmetinden yararlanmanız vize işlem süresini kısaltmamakta, yalnızca randevuyu öne alan bir işlev görmektedir.

Slovakya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.