Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hırvatistan vize işlemlerinin güncel seyrine ilişkin hazırladığımız Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazısının vize başvuru süreçlerine katkı sunacağına inanıyoruz.

Hırvatistan vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlandığına dair güncel bilgiler döneme ve başvuru yapılan Hırvatistan Dış Diplomatik Misyonu’na göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hırvatistan vize başvurularında vize çıkma ve vize sonuçlanma süreleri başvuru yapılan ile veya merkeze göre değişiklik gösterebilir.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vizesi alarak Schengen Devletler Topluluğu üyesi Hırvatistan’a ülkemizden her yıl on binlerce kişi çeşitli amaçlarla seyahat etmektedir. Hırvatistan, Türkiye’den turistik vize talebinin yoğun olduğu ülkelerin başında gelmektedir. Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Hırvatistan’a kısa süreli seyahatlerinde vize uygulamasına tabidirler.

Hırvatistan Schengen vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru prosedürleri diğer Schengen ülkelerine göre kendine özgü bazı farklılıklar içerir. Türkiye’de Hırvatistan vize başvurularında yetki alanı ayrımı olmakla birlikte tüm vize başvurularında verilecek kararlar Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Hırvatistan vize başvuruları bu iki merci tarafından incelenir ve karara bağlanır.

Hırvatistan vize işlem süreleri konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde Hırvatistan vize başvuruları ortalama olarak 10-15 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bazı dönemlerde Hırvatistan’ın dış temsilciliklerinin yoğunluğuna göre vize işlem süreleri uzayabilmektedir. Hırvatistan vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç bir ay önce yapmanız tavsiye edilir. Bu durumda Hırvatistan vize randevusunu seyahat tarihinizden 1,5 ay önce alarak adım atmanız tavsiye edilir. Vakitlice Hırvatistan randevusu alarak vize başvuru evraklarınızı Hırvatistan Konsolosluğu dikkatine sunmamanız seyahat planınızın aksamasına ve vize reddi yaşamanıza yol açabilir.

Hırvatistan seyahat planınızın aksamaması adına başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak Hırvatistan vizesinin kaç günde çıktığı ve değerlendirme sürecinin güncel tablosuna ilişkin bilgi almanız yararlı olacaktır.

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hırvatistan vizesi başvurularının ortalama sonuçlanma süresi başvuru yapılan merkeze göre değişiklik göstermektedir.

Hırvatistan’a turistik amaçlı seyahat planları için İstanbul ve Ankara’dan yapılan vize başvurularında bazı kurallar vardır. Ankara’dan Hırvatistan vize başvurusu yapan vatandaşlarımızın başvuru yani randevu tarihi ile seyahat tarihleri arasında en az 15 gün bulunması gerekmektedir.

Ankara’dan yapılan Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanma süresi fiili elçilik işleyişi çerçevesinde ortalama 3 haftadır.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanındaki illerde ikamet eden vatandaşlarımızın randevu tarihleri ile seyahat tarihleri arasında en az 15 gün bulunması gerekmektedir.

İstanbul’dan yapılan Hırvatistan vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 10-15 işgünüdür.

 Hırvatistan Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan seyahat planınızın aksamaması için başvurunuzu zamanında gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Hırvatistan vize başvurularının değerlendirilip karara bağlanma süreleri en az 15 gün olarak belirtilmektedir. Özel durumlarda Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanma süreleri 30 güne kadar uzayabilmektedir. Bayram, noel gibi resmi tatiller nedeniyle Hırvatistan vizesinin çıkma ve sonuçlanma süresinin uzayabileceği hesaba katılmalıdır.

Hırvatistan vize randevusu için belirlenen tarihte Hırvatistan başvuru evraklarınız Konsolosluk Vize Bölümü tarafından incelemeye alınır. Hırvatistan Konsolosluğu Vize Bölümleri başvuru aşamasında başvuru sahiplerine değerlendirme süreciyle bilgi vermezler.

Hırvatistan vize başvurunuzun sonucu bu nedenle randevu günü ve saatinde belli olmamakta, konsolosluk değerlendirme ve inceleme süreci sonucunda başvuru sahiplerine iletilmektedir.

Hırvatistan Vizesi Hızlı Çıkar Mı?

Hırvatistan vizesinin başvuru sonrası çıkma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte genelde hızlı biçimde ilerlemektedir. Hırvatistan Schengen vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde fiili işleyişte ortalama olarak 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Hırvatistan vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç bir ay önce yapmanız tavsiye edilir.

Hırvatistan için yapılan vize başvurusunun sonuçlanma sürelerindeki dönemsel değişiklikler nedeniyle başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak güncel işlem süreleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 10-15 işgünüdür. Hırvatistan turistik vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde ortalama olarak 10-15 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Hırvatistan turistik vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç bir ay önce yapmanız tavsiye edilir.

Hırvatistan Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.