Portekiz Vize Ücreti

2023 Portekiz vize ücreti ne kadar?

Portekiz vizesi ücreti nasıl ödenir?

Portekiz vize reddi durumunda ücret iadesi yapılır mı?

Portekiz vizesi ücretleri 2023

Portekiz vize başvurularıyla ilgili sıkça sorulan ve araştırılan başlıklardan biri de Portekiz vize ücretleridir. Portekiz vize başvuru ücretlerinin 2023 yılındaki tablosunu bu yazımızda ele alacağız. Portekiz vize ücreti:

Portekiz vize başvurularında ödenmesi gereken ücretler başvuru sahiplerinin tercih edeceği vize kategorisine göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda ağırlıklı olarak Portekiz Schengen vize başvurularında ödenmesi gereken konsolosluk harç ücreti, Portekiz vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti ve acente hizmet bedellerini ele alacağız.

6 aylık zaman diliminde 90 gün kalışı aşmayan kısa süreli seyahatleriniz için alınması gereken Portekiz C tipi Schengen vizesi için ödenmesi gereken ücretler Euro cinsinden tahsil edilmektedir.

Portekiz vize ücretleri nasıl ödenir?

Portekiz vize ücretleri Portekiz Büyükelçiliği ve Portekiz Konsoloslukları adına sadece Euro olarak tahsil edilmektedir.

Portekiz vize başvurularında konsolosluk vize harçları ve başvuru merkezi koordinasyon ücretleri Portekiz vize randevu günü ve saatinde ödenir. Online olarak alınması gereken Portekiz vize randevusunun ardından randevu günü ve saatinde Portekiz vize başvuru merkezine Euro olarak ve nakit olarak ödenir. 200, 500 banknotlar ve demir Eurolar ödeme Portekiz vize başvuru ücreti ödemesi sırasında kabul edilmemektedir.

Portekiz vizesi ücreti nereye ödenir?

Portekiz vize başvuru danışmanlığı alınması durumunda Portekiz vize başvuru merkezi ve Portekiz konsolosluk harç tutarları hizmet aldığınız acenteniz tarafından sizin adınıza ödenecektir.

Portekiz vize başvuru danışmanlık hizmeti almadan vize başvurusunun doğrudan Portekiz vize başvuru merkezi AS VİSA Solutions’a şahsen yapılması durumunda ödemeler bu kuruma yapılmalıdır. Portekiz vize başvuru merkezi hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlidir. Vize hizmet bedeli, vize ücretinin uygulanmadığı durumlarda da ödenir.

2023 Portekiz vize ücreti ne kadar?

2023 Portekiz Vize ücretleri konsolosluk vize harçları, başvuru merkezi koordinasyon ücretleri ve eğer herhangi bir vize acentesinden vize danışmanlığı alınıyorsa danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Portekiz vize başvurularında tercihe bağlı olarak ek hizmetlerden yararlanmak isteyen başvuru sahipleri farklı hizmetler için farklı tutarlar ödemek durumundadırlar.

2023 yılı itibariyle Portekiz konsolosluk harcı 12 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için 80 Euro olup Portekiz vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti 25 Euro’dur. Portekiz vize başvurularında 0-6 yaş arası çocuklar haricinde tüm başvuru sahipleri vize başvuru merkezi ücretini ödemek zorundadır.

Türkiye’de ikamet izni bulunan Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahiplerinin Portekiz vize başvuruları sırasında Portekiz konsolosluk harçları 35 Euro olarak ücretlendirilir.

Seyahat tarihlerine 15 günden daha az olması durumunda yabancı pasaport sahiplerinin konsolosluk vize bedeline 35 € daha eklenir.

Portekiz vize başvuru merkezi servis bedeli ise bu ülkelerin vatandaşlarından standart olarak tahsil edilir. T.C vatandaşları için Portekiz vize ücretlerinin tablosu aşağıdaki gibidir. Belirttiğimiz tutarlar acente hizmet bedellerini kapsamamakta, yalnızca Portekiz konsolosluk harç ve başvuru merkezi servis bedellerini içermektedir.

Portekiz Turistik Vize Ücreti: 105 €

Portekiz Ticari Vize Ücreti: 105 €

Portekiz Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti: 105 €

Portekiz Fuar Ziyareti Vizesi Ücreti: 105 €

Portekiz Kültürel Vize Ücreti: 105 €

Portekiz Konferans Vizesi Ücreti: 105 €

Portekiz VIP vize ücreti ne kadar?

Portekiz vize randevularındaki yoğunluğu aşıp randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak için ek hizmet bedelleri ödenmesi gerekmektedir. Portekiz ekspres – VIP vize başvurusu için ödenmesi gereken ek hizmet bedeli 75 Euro’dur. Portekiz VIP vize başvurusu yapmak ve randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak başvuru sahibine vize garantisi sağlamaz. Ayrıca Portekiz VIP vize başvurusu işlem süresini kısaltmaz.

Portekiz Vizesi Danışmanlık Ücreti

Portekiz vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan Portekiz vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Acente aracılığıyla Portekiz vize başvurusunda bulunmak size pek çok açıdan kolaylık sağlar.

-Portekiz vize danışmanlığı almanız durumunda tüm başvuru sürecini acentenize emanet etmiş olursunuz.

-Portekiz vize başvuru online olarak acenteniz tarafından eksiksiz doldurulur.

-Portekiz vize başvurularında konsolosluk tarafından talep edilebilecek ek evraklar, konsolosluk işleyişiyle ilgili güncel gelişmeler konusunda acenteniz tarafından bilgilendirilirsiniz.

-Portekiz vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan gidiş-dönüş uçak biletiniz eğer satın alma yapmadıysanız acenteniz tarafından tamamlanacaktır.

-Portekiz vizesi danışmanlık hizmeti almanız durumunda pasaportunuzun işleme aldırılması ve teslim alınması acentenizin sorumluluk alanında olur.

-Portekiz vize ücretleri arasında yer alan acente hizmet bedelleri 50 – 80 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Portekiz vize reddi nedeniyle ücret iadesi yapılır mı?

Portekiz vize başvurularında yaşanabilecek veya yaşanan vize retlerinde Portekiz Konsolosluğu tarafından başvuru ücretleri başvuru sahiplerine kesinlikle iade edilmez. Portekiz vize reddi almanız durumunda başvuru sırasında ödenen ücret daha sonra yapmak istediğiniz yeni bir başvuruya kesinlikle devredilemez. Yalnızca bir başvuruyu tamamlamak için geçerlidir ve başvuru sahibine özeldir.

Portekiz vize ücret iadesi yalnızca başvurunuz herhangi bir işlem uygulanmadığı durumlarda yapılabilir.

Portekiz Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.