Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Polonya Schengen vize başvuru formu nereden alınır?

Polonya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Polonya vize başvuru merkezi VFS Global form doldurma hizmeti

Polonya vize başvurularında başvuru sahiplerinin gidiş amacı, seyahat planı, kişisel bilgileri ve düzenli gelir durumlarına dair bilgileri içeren başvuru formları büyük bir dikkatle doldurulmalıdır. Polonya vizesi için gerekli evrakların listesinde ilk sırada yer alan başvuru formu özenle hazırlanması ve sunulması gereken bir belgedir. Polonya Schengen vize başvuru formu başvuru sahibinin kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, belgeler, seyahatle ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanını içerir. Polonya vize başvuru formu tercih edilen vize türüne göre farklılıklar gösterir. Polonya’da 6 aylık zaman diliminde en fazla 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan Schengen vize başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu Polonya Schengen vize başvuru formudur. Polonya Ulusal (D Tipi – 90 gün üzeri kalışlar) vize başvuru formunun formatı ve içeriği ise farklılık göstermektedir.

 Polonya vizesi başvuru formu doldurma hizmeti

1-Polonya Schengen vize başvuru formu güncel haliyle çıktısı alınarak elle doldurulabilir. Manuel olarak siyah veya mavi tükenmez kalemle doldurulabilecek başvuru formunun okunabilir bir el yazısıyla doldurulması ve üzerinde tipeks veya daksil kullanılmaması gerekir.

2-Polonya vize başvuru formu bilgisayar ortamında pdf formatı üzerinden açılarak doldurulabilir. Formun mutlaka çıktı alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

3-Polonya vize başvuru formu Polonya Federal Dışişleri Bakanlığı’nın VIDEX online sistemi üzerinden çevrimiçi ortamda doldurulabilir. Bu formu doldururken yardım istediğinizde “asistan” size formla ilgili yardımcı olacaktır.

4-Polonya vize başvuru merkezi VFS Global’dan ek ücret karşılığında başvuru formu doldurma hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için başvuru sahibinin randevu günü ve saatinde Polonya vize başvuru merkezinde şahsen bulunması gerekir.

5-Polonya vize danışmanlığı veren, alanında deneyimli ve bilgilendirmelerine güvendiğiniz bir vize danışmanlık şirketinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede Polonya vize başvuru formu doldurma hizmeti sizin adınıza tamamlanacaktır.

Polonya vizesi için başvuru formu nasıl doldurulur?

Lehçe, Türkçe, İngilizce dillerinde 3 ayrı formatta hazırlanmış olan Polonya Schengen vizesi başvuru formu beş ana bölümden oluşur.

1-Başvuru Sahibinin Kimlik bilgileri

2-İrtibat bilgileri

3-Belgeler

4- Seyahatle ilgili bilgiler

5-Masrafları üstlenme beyanı

Polonya vize başvurusunun tüm detaylarını içeren bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir. Bu nedenle, formu online veya manuel olarak doldurmadan önce Polonya vizesi için gerekli evrakların eksiksiz biçimde hazır olmasını ve dosyalanmasını tavsiye ederiz. Bu sayede Polonya vize başvurunun ilgili bölümlerine gerekli bilgileri daha kısa sürede girebilir ve başvuruya hazır olabilirsiniz.

Polonya vize başvuru formunda seyahat planıyla ilgili kısımlara güncel bilgileri yazınız. Ülkeye-Schengen alanına planlanan giriş çıkış tarihleri, otelde konaklayacaksanız kalacağınız otelin adı adresi ve telefon numarası, ticari bir davet üzerine ülkeye gitmeyi planlıyorsanız davet eden şirket ve yetkilisinin iletişim bilgileri eksiksiz biçimde yazılmalıdır.

VFS Global form doldurma hizmeti ücreti

Polonya vize başvurunuzu VFS Global ofislerinden şahsen gerçekleştirmeniz durumunda başvuru formu doldurma ek hizmetini ücret karşılığı alabilirsiniz. Polonya vize başvuru merkezinde nakit veya kredi kartıyla yapabileceğiniz bu hizmet ödemesinin tutarı 35 TL’dir. Ek hizmet bedellerindeki artış veya azalışları takip ederek güncel hizmet bedellerine başvuru öncesi ulaşmanızı tavsiye ederiz.

 Polonya vizesi başvuru formu için gerekli evraklar

Polonya vize başvuru formunun tamamlanması için gerekli hazırlıklar başvuruyu kaydetmeye başlarken lütfen bütün önemli belgeleri hazır bulundurunuz. Geçerli pasaportunuz yani seyahat belgenizin planlanan Polonya seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az üç aylık geçerlilik süresi bulunması ve o en fazla 10 yıl önce düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Polonya’ya gidiş dönüş tarihlerinizi veya uçuş planınızı netleştirin.

Polonya’da bir adres belirleyin. Gidiş amacınız turistikse otel rezervasyonu, Polonya ziyaret vize başvurusunda bulunuyorsanız davet yazısı temin ediniz.

Polonya vizesi için başvuru formu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

1-Polonya vizesi için başvuru formu online ortamda doldur-imzala yöntemiyle doldurmanızı tavsiye ederiz. Polonya vize başvurusu sırasında birtakım temel bilgilerin belirtildiği formların okunaklı ve eksiksiz olması önemlidir. Formun manuel olarak doldurulması durumunda çok fazla veri içermesi sebebiyle Polonya vize başvuru merkezinde başvuru işlem süresi uzayabilir.

2- Çıktısı alınan Polonya vize başvuru formunun beşinci, altıncı ve yedinci sayfaları şahsen veya varsa yasal vasi tarafından ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Islak imzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan Polonya vize başvuru formunun tüm sayfalarının Polonya vize başvuru evraklarıyla beraber başvuru sırasında dosyada bulunması gerekir.

3- Polonya vize başvuru formları Polonya Konsolosluğu tarafından bazı dönemlerde güncellenmekte veya ek formların formatında bazı değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle Polonya vize başvurunuz sırasında doğru ve güncel başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olun.

4-Polonya Schengen vizesi başvuru formunun güncel haline Polonya vize başvuru merkezi VFS Global resmi web sitesi üzerinden veya Polonya Konsolosluğu’nun resmi web sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

5-Polonya vize başvurusunu vize danışmanlık şirketi aracılığıyla yapıyorsanız vekaletlendirme (yetkilendirme) ek formunu doldurmayı ve imzalamayı unutmayın.

6- Polonya vize işlemleri sonrası pasaportunuzun kargo hizmeti ile talep edeceğiniz adrese gönderiminin yapılabilmesi için Kargo Talimat Formu doldurmalısınız.

7-Polonya Vize başvurusu için gerekli evraklar listesinde bulunan herhangi bir evrakın sunulmaması veya Konsolosluğun istediği formatta beyan edilmemesi durumunda eksik evrak dilekçe formu doldurulup imzalanmalıdır.

Polonya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.