Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi nasıl alınır?

Pakistan vizesi almak için yapılması gerekenler ve atılması gereken adımlar büyük dikkatle takip edilmelidir. Pakistan vizesi Türkiye’deki Pakistan Dış Temsilcilikleri tarafından pasaporta basılan ve verilen bir vize değildir. Seçmiş olduğunuz Pakistan vize türü, alt kategorisi ve bununla uyumlu Pakistan vizesi başvuru evraklarınızın okunur ve kaliteli çözünürlüklü şekilde taranarak Pakistan online vize sistemine yüklenmesi yani upload edilmesi gerekmektedir. Pakistan vizesi için gerekli evrakların doğru ve eksiksiz biçimde beyan edilmemesi durumunda Pakistan vize reddi yaşanabileceğini ya da Pakistan vize işlemlerinin aksayabileceğini belirtmek isteriz.

Pakistan vizesi kolay alınabilir mi?

Pakistan vize başvurunuzu konsolosluğa şahsen gitmeden alanında deneyimli bir vize acentesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Pakistan online vize başvuru formu, Pakistan vize başvuru prosedürleri, konsolosluktaki işlemlerin takibinin sağlanması konusunda alanında tecrübeli bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanız yararınıza olacaktır.

Pakistan vizesi almak zor mu?

Pakistan vize sisteminde elektronik vize işleyişine geçişin ardından Pakistan vize işlemlerinin bir parça hızlandığı ve Pakistan vizesi almanın kolaylaştığı söylenebilir.

Pakistan vize başvurunuzun gidiş amacınıza uygun vize türü tercih edilerek yapılması, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulması durumunda Pakistan vizesi almakta zorlanmayacaksınız.

Pakistan e-vize başvurusu nereye yapılır?

Pakistan vize başvuru prosedürleri kendine has bazı özgünlükler içerir. Pakistan vize başvuruları daha önce Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru evrakları fiziken teslim edilerek gerçekleştirilirken 2023 yılı itibariyle Pakistan elektronik vize uygulaması geçerlidir. Pakistan e-vize başvuruları Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılmak durumundadır. Pakistan online vize portalı başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır.

Pakistan e-vizesi nasıl alınır? – Pakistan E- Vize Başvurusu – Online Başvuru

1-Pakistan’a gidiş amacınıza uygun vize türünü belirleyin ve Pakistan e-vize başvurusu yapmadan önce Pakistan vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Maksimum 250 KB büyüklüğünde ve beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Pakistan vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Pakistan vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin. Pakistan konsolosluk harcını online ödemeniz gerekiyor.

4- Pakistan online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup başvurunuza başlayın. Başvuru adımlarını eksiksiz tamamlayın.

5-Pakistan e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın. Pakistan vize ücretini online olarak ödeyin.

6-Pakistan e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir. Pakistan Konsolosluğu’nun ek evrak ve bilgilendirmeleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle mail adresinizi sürekli kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Pakistan Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.