Pakistan Ticari Vizesi

Pakistan ticari vizesi almak için yapılması gerekenler ve atılması gereken adımlar büyük dikkatle takip edilmelidir. Pakistan ticari vizesi Türkiye’deki Pakistan Dış Temsilcilikleri tarafından pasaporta basılan ve verilen bir vize değildir. 2023 yılı itibariyle Pakistan vize başvuruları Pakistan İslam Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın online vize portalı üzerinden yapılmakta ve karara bağlanmaktadır. Pakistan İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan Ulusal Veri Tabanı ve Kayıt Otoritesi’ne iletilen vize başvuru evrakları ve kişisel bilgiler değerlendirilir. Pakistan ticari vize başvuru evraklarınızın okunur ve kaliteli çözünürlüklü şekilde taranarak Pakistan online vize sistemine yüklenmesi yani upload edilmesi gerekmektedir. Pakistan ticari vizesi için gerekli evrakların doğru ve eksiksiz biçimde beyan edilmemesi durumunda Pakistan vize reddi yaşanabileceğini ya da Pakistan vize işlemlerinin aksayabileceğini belirtmek isteriz.

Pakistan ticari vize için gerekli evraklar nelerdir?

Pakistan ticari vizesi için gerekli evraklar mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Pakistan e-vize başvuru evrakları içerisinde en önemlisi Pakistan ticari davetiyesidir.

Pakistan ticari vize başvuru evrakları

 Pakistan ticari vizesi almak için gidiş amacınıza uygun olarak Pakistan’daki ticari ortağınızdan almanız gereken iş davet mektubunun Pakistan’ın “E-Ticaret Davet Mektubu Sisteminden” alındığından emin olun.

Pakistan ticari vize başvuru evrakları 

*Pakistan vize başvuru formu (Vize başvuru portalı üzerinden online doldurulmalıdır)

Pasaport (Pakistan ​seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve pasaportun karşılıklı en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına Pakistan Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazılmış, kaşeli, ıslak imzalı vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Dilekçede, vize başvuru sahibinin meslek ve görev-maaş bilgileri, Pakistan’a gerçekleştirilecek seyahatin tarih aralıkları ve seyahatin masraflarının kim tarafından karşılanacağı net biçimde beyan edilmelidir.

Ticari Davetiye – Pakistan’dan davet eden firmadan e mail yoluyla gelecek olan ticari davetiye Pakistan’ın “E-Ticaret Davet Mektubu Sistemi-EBİL” alınmalıdır.

2 adet biometrik fotoğraf – Pakistan vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğrafların; 2 adet, 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde olması gerekmektedir.

  • Kimlik fotokopisi
  • Şirket Banka hesap özeti (Son 3 aylık hareketliliği gösteren, en az 15.000 TL  bakiyeli, kaşe, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri fotokopisi ile)
  • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel İngilizce faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
  • Gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu

Şirket Sahipleri için;

  • SGK barkodlu 4 B hizmet dökümü  (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

Çalışanlar için;

  • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK barkodlu 4 A hizmet dökümü (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
  • Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imzalı ve kaşeli)

Pakistan ticari vizesi kaç günde çıkar?

Pakistan ticari vize işlemleri başvuru günü sonrasında ortalama olarak 5-7 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Pakistan Konsolosluğu’nun çalışma yoğunluğuna göre Pakistan elektronik vize başvuruları 1 ila 3 işgünü içerisinde de sonuçlanabilmektedir. Özel ve acil durumlarda ise konsolosluk inisiyatifiyle vize işlemlerinin hızlandırılması mümkün olmaktadır.

Pakistan Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.