İsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre vize başvuru formu nasıl doldurulur?

İsviçre Schengen vizesi başvuru formu nereden alınır?

İsviçre vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

İsviçre vize başvuru formu doldurma hizmeti

İsviçre vize başvurularında başvuru sahiplerinin gidiş amacı, seyahat planı, kişisel bilgileri ve düzenli gelir durumlarına dair bilgileri içeren başvuru formları büyük bir dikkatle doldurulmalıdır. İsviçre vizesi için gerekli evrakların listesinde ilk sırada yer alan başvuru formu özenle hazırlanması ve sunulması gereken bir belgedir.

İsviçre Schengen vize başvuru formu başvuru sahibinin kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, belgeler, seyahatle ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanını içerir ve tercih edilen vize türüne göre farklılıklar gösterir. İsviçre’da 6 aylık zaman diliminde en fazla 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan Schengen vize başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu İsviçre Schengen vize başvuru formudur. İsviçre Ulusal (D Tipi – 90 gün üzeri kalışlar) vize başvuru formunun formatı ve içeriği ise farklılık göstermektedir.

 İsviçre vizesi başvuru formu doldurma hizmeti

1-İsviçre Schengen vize başvuru formunu güncel haliyle çıktısını alınarak elle dolduramazsınız. İsviçre Konsolosluğu elle manuel olarak doldurulmuş başvuru formlarını kabul etmemektedir.

2-İsviçre vizesi için başvuru formu çevrimiçi doldurulmalıdır. Formun mutlaka çıktı alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

3-İsviçre vize başvuru merkezi TLS Contact üzerinden ek ücret karşılığında başvuru formu doldurma hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için başvuru sahibinin randevu günü ve saatinde İsviçre vize başvuru merkezinde şahsen bulunması gerekir.

4-İsviçre vize danışmanlığı veren, alanında deneyimli ve bilgilendirmelerine güvendiğiniz bir vize danışmanlık şirketinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede İsviçre vize başvuru formu doldurma hizmeti sizin adınıza tamamlanacaktır.

İsviçre vizesi için başvuru formu nasıl doldurulur?

İsviçre vizesi başvuru formu İsviçre vize başvuru merkezi sayfası üzerinden doldurulmalıdır.

Bu sayfa üzerinden bir hesap oluşturun. Hesabınızın sık kullandığınız bir e posta adresi kullanılarak oluşturulmasını tavsiye ederiz. İsviçre vize başvurusuyla ilgili soruları online olarak yanıtlayın ve aşamalı formu onaylayın.

İsviçre vize başvuru formu doldurma işleminin sonunda, destekleyici belgelerin bir listesi ve ödenmesi gereken vize ücretleri listelenecektir.

İngilizce karakterler kullanarak büyük harfle doldurulması gereken İsviçre vizesi başvuru formu beş ana bölümden oluşur.

1-Başvuru Sahibinin Kimlik bilgileri

2-İrtibat bilgileri

3-Belgeler

4- Seyahatle ilgili bilgiler

5-Masrafları üstlenme beyanı

İsviçre vize başvurusunun tüm detaylarını içeren bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir. Bu nedenle, formu online doldurmadan önce İsviçre vizesi için gerekli evrakların eksiksiz biçimde hazır olmasını ve dosyalanmasını tavsiye ederiz. Bu sayede İsviçre vize başvurunun ilgili bölümlerine gerekli bilgileri daha kısa sürede girebilir ve başvuruya hazır olabilirsiniz.

İsviçre vize başvuru formunda seyahat planıyla ilgili kısımlara güncel bilgileri yazınız. Ülkeye-Schengen alanına planlanan giriş çıkış tarihleri, otelde konaklayacaksanız kalacağınız otelin adı adresi ve telefon numarası, ticari bir davet üzerine ülkeye gitmeyi planlıyorsanız davet eden şirket ve yetkilisinin iletişim bilgileri eksiksiz biçimde yazılmalıdır.

TLS Contact form doldurma hizmeti ücreti

İsviçre vizesi için başvurunuzu TLS Contact ofislerinden şahsen gerçekleştirmeniz durumunda başvuru formu doldurma ek hizmetini ücret karşılığı alabilirsiniz. İsviçre vize başvuru formu doldurma hizmetinin ücreti 152 TL’dir. Ek hizmet bedellerindeki artış veya azalışları takip ederek güncel hizmet bedellerine başvuru öncesi ulaşmanızı tavsiye ederiz.

 İsviçre vize başvuru formu için gerekli evraklar

İsviçre vize başvuru formunun tamamlanması için gerekli hazırlıklar başvuruyu kaydetmeye başlarken lütfen bütün önemli belgeleri hazır bulundurunuz. Geçerli pasaportunuz yani seyahat belgenizin planlanan İsviçre seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az üç aylık geçerlilik süresi bulunması ve o en fazla 10 yıl önce düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

İsviçre’ye gidiş dönüş tarihlerinizi veya uçuş planınızı netleştirin.

İsviçre’de bir adres belirleyin. Gidiş amacınız turistikse otel rezervasyonu, İsviçre ziyaret vize başvurusunda bulunuyorsanız davet yazısı temin ediniz.

 İsviçre vize başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

1-İsviçre vize başvuru formunu online çevrimiçi ortamda doldurmalısınız. İsviçre vize başvurusu sırasında birtakım temel bilgilerin belirtildiği formların okunaklı ve eksiksiz olması önemlidir.

2- İsviçre vize başvurusuyla ilgili açılan hesap üzerinden doldurulan İsviçre vize başvuru formunun pdf formatının çıktısını alın. Çıktısı alınan İsviçre vize başvuru formunun ilgili sayfalarının şahsen veya varsa yasal vasi tarafından ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Islak imzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan İsviçre vize başvuru formunun tüm sayfalarının İsviçre vize başvuru evraklarıyla beraber başvuru sırasında dosyada bulunması gerekir.

3- İsviçre vize başvuru formları İsviçre Konsolosluğu tarafından bazı dönemlerde güncellenmekte veya ek formların formatında bazı değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle İsviçre vize başvurunuz sırasında doğru ve güncel başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olun.

4-İsviçre Schengen vize başvuru formunun güncel haline İsviçre vize başvuru merkezi TLS Contact veya İsviçre Konsolosluğu’nun resmi web sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

5- İsviçre vize işlemleri sonrası pasaportunuzun kargo hizmeti ile talep edeceğiniz adrese gönderiminin yapılabilmesi için Kargo Talimat Formu doldurmalısınız.

İsviçre Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.