Fransa Vize Randevusu

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa Vize Randevusu Ücretli Mi?

Fransa Vize Randevusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Schengen ülkesi Fransa’ya seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ayda maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan C tipi Schengen vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Fransa vize işlemlerinin ilk aşamasını seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmek ve Fransa vize randevunuzu alarak başvuru gün ve saatini takvimlemek oluşturur. Fransa vize başvurularında randevu prosedürü zorunlu olarak işletilmesi gereken bir süreçtir. Fransa Konsolosluğu randevusuz herhangi bir başvuruyu kabul etmemektedir. Fransa vize randevusu almadan önce aşağıdaki hususları dikkatle gözden geçirmek yararınıza olacaktır.

Fransa vizesi için randevu alırken nelere dikkat edilmeli?

Fransa vize randevusu alırken öncelikle mevcut pasaportunuzun geçerlilik süresi ve tahribata uğramamış olmasını kontrol etmek yararınıza olacaktır. Bu nedenle Fransa vize başvurusunda bulunacak kişilerin pasaport geçerlilik sürelerinin minimum 1 yıl olmasını tavsiye ederiz.

Fransa vize randevunuzu oluşturmak için mevcut pasaportunuzun geçerlilik tarihi planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmak durumundadır. Pasaportunuz Fransa vize randevu şartlarını sağlamadığı taktirde online vize randevusu oluşturmak ve başvurunuzu takvimlemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Fransa vize randevu sistemine pasaport bilgilerini girdiğiniz anda pasaportunuzun geçerlilik süresi şartları karşılamıyorsa sistem size randevu vermeyecektir.

Fransa vizesi randevusu nasıl alınır?

Fransa vize randevunuzu almak için Fransa online vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması zorunlu değildir. Fransa vize randevu sistemi üzerinden size en yakın başvuru merkezinden randevu günü ve saatinizi takvimleyebilirsiniz. Fransa vize başvuru formunuzu eğer isterseniz daha sonra da doldurabilirsiniz.

Fransa vize randevu alımı sırasında pasaport bilgilerinizi ve seyahat tarih aralıklarınızı dikkatli biçimde beyan etmeniz yararınıza olacaktır.

Fransa Vize Randevusu Ücretli Mi?

Fransa vize randevuları için Fransa vize başvuru merkezinin online randevu sisteminden kredi kartı bilgilerinizi kullanarak ödeme yapıp randevuya ilerlemeniz gerekmektedir. Online ortamda Türk Lirası cinsinden ödeme yapılmadan Fransa vize randevusu alımı mümkün olmamaktadır. Fransa randevu ekranı size online ödeme öncesi uygun randevu tarihlerini gösterecektir. Ödeme yapmadan önce seyahat tarihinizi aksatmayacak şekilde uygun gün ve saate Fransa vize randevuları takvimlenebilir.

Fransa vizesi randevusu için gerekli evraklar

Fransa vize randevunuzun oluşturulmasının ardından başvuru evraklarınızı eksiksiz biçimde hazırlamak yararınıza olacaktır. Fransa vize randevunuzu için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Fransa vize randevu evrakları başvuru günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Fransa vizesi randevusu ücreti

Online ortamda alınması gereken Fransa vize randevuları ücretli olarak alınmaktadır.

Online randevu sistemi üzerinden alınan Fransa vize randevuları başvuru sahiplerine mail yoluyla gönderilir. Bu nedenle Fransa vize randevunuzu alırken sık kullandığınız bir e-posta adresinizin yanı sıra telefon numaranızı yazmanızı tavsiye ederiz. Fransa vize randevunuzun mail yoluyla adresinize gelmesinin ardından çıktısını alarak başvuru günü ve saatinde diğer evraklarınızla beraber yanınızda götürmeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Fransa vize randevu detaylarının yer aldığı barkodlu çıktı vize başvuru merkezine girişiniz sırasında görevliler tarafından barkod okutularak kontrol edilmektedir.

Fransa vizesi randevusu nereden alınır?

Fransa Schengen vize randevuları Türkiye’deki Fransa dış temsilcilikleri ve konsolosluğun yetkilendirdiği Fransa vize başvuru merkezleri tarafından verilmektedir. İstisnai durumlar dışında Fransa vize randevu talebinizi Fransa konsoloslukları ve Fransa Büyükelçiliği’ne iletme şansınız yoktur. Bu nedenle Fransa vize başvuru merkezleri üzerinden şahsen veya akredite bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alarak randevu oluşturabilirsiniz. Şirketimiz Fransa vize randevunuzu seyahat planınızı aksatmayacak ve riske etmeyecek şekilde en yakın tarihe almak için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Fransa vize randevularının konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre ileriki tarihlere verildiği dönemlerde randevuyu öne alabilecek ek hizmetlerden yararlanıp yararlanamayacağınız konusunda gerekli seçenekler mutlaka dikkatinize sunulacaktır.

Fransa Express-VIP vize randevusu, hızlı Fransa vizesi

Fransa Konsolosluğu’nun çalışma ve randevu yoğunluğu nedeniyle kimi dönemlerde vize randevusu alırken ek bedeller ödemeniz gereken hizmetlerden yararlanmak zorunda kalabilirsiniz. Fransa’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Fransa VIP vize randevusu alarak başvuru gün ve saatlerini öne çekmeleri yararlarına olacaktır.

Bu hizmetten yararlanarak Fransa vize randevunuz erken bir tarihe alınabilir. Önemle hatırlatmak isteriz ki Fransa VIP randevusu hizmetinden yararlanmanız vize işlem süresini kısaltmamakta, yalnızca randevuyu öne alan bir işlev görmektedir.

Fransa Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!
-1 Oy 1 Cevap
846 görüntülenme Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Fransa