Ekspres Fransa Vizesi

Ekspres Fransa vizesi

Ekspres Fransa vizesi nasıl alınır?

Ekspres Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa Ekspres vize başvuru ücreti ne kadar?

Fransa’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahipleri Ekspres Fransa vizesi başvurusu yaparak acil seyahatleri için gerekli olan vizeyi zahmetsiz biçimde alabilme imkanına sahip olurlar. Fransa vizesini hızlı yoldan alabilmek demek Fransa vizesi için gerekli evrakları toparlamaktan veya Fransa vize randevu sürecinden muaf olduğunuz anlamına gelmez. Bu yazımızda Fransa ekspres vize başvurularındaki işlem süresi, gerekli evraklar ve Fransa vize randevu süreçlerini ele alıyoruz.

Schengen vize işlemlerinin en hızlı ve kolay yoldan tamamlandığı ülkelerin başında gelen Fransa, ek hizmetlerden yararlanıldığı koşullarda hızlı vize onayı veren konsolosluklardan biridir.

Ekspres Fransa vizesi nasıl alınır?

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Fransa Ankara Büyükelçiliği Türkiye’den yapılan Fransa vize başvurularını değerlendirip karara bağlayan yetkili mercilerdir. Ülkemizden yapılan Fransa vize başvurularının yılın her dönemi talep görmesi nedeniyle Fransa vize randevularında ve konsolosluk çalışma sisteminde genellikle yoğunluk bulunmaktadır.

Ancak buna rağmen Fransa Ankara Büyükelçiliği ve Fransa İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru değerlendirme süreçleri açısından hızlı geri dönüş yapan bir konsolosluktur. Fransa ekspres vize başvuruları Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirildiği Fransa vize başvuru merkezlerine veya Fransa Konsolosluğu’na direk yapılabilmektedir. Ekspres Fransa vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmeniz gerekmektedir. Başvuru aşamasındaki diğer ayak Fransa vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Fransa ekspres vize randevusunu takvimlemek ve başvuru günü saatinde Fransa vize başvuru merkezinde olmak vize başvurusunun işleme alınmasının son aşamasıdır.

Fransa ekspres vize başvurusu

Fransa vize başvurularında vize işlem süresi genellikle 3 ila 5 işgünüdür. Fransa vize randevularının ileriki tarihlere verildiği durumlarda Fransa’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Fransa ekspres vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz. Fransa vize başvuru sahipleri ek hizmet bedelleri ödeyerek randevuyu öne alan Fransa ekspres vize başvuru hizmetinden yararlanabilir ve seyahatleri için gerekli olan vizeyi bu sayede 72 saat içerisinde alabilirler. Bazı durumlarda konsolosluk inisiyatifiyle pasaport teslimleri başvuru sonrası 48 saat içerisinde gerçekleşebilir.

Fransa ekspres vize randevusu almak konsolosluk vize işlem süresini hızlandırmak anlamına gelmez. Fransa ekspres vize başvurularında sadece vize randevusu öne alınabilir ve bu ek hizmetten yararlanmak Fransa vize işlem süresinin fiili olarak kısalmasını sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki Fransa ekspres vize randevuları Fransa online vize randevu sisteminden alınmaktadır. Bu nedenle Fransa ekspres vize randevusu ek hizmet bedelleri ödense dahi alınamayabilir veya ileriki tarihlere oluşturulabilir.

Fransa ekspres vize başvuru ücreti

Fransa vize randevularındaki yoğunluğu aşıp randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak için ek hizmet bedelleri ödenmesi gerekmektedir. Fransa ekspres vize başvurusu için ödenmesi gereken ek hizmet bedelleri konusunda detaylı bilgiye çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 

Fransa ekspres vize başvurusu için gerekli evraklar

Fransa ekspres vize randevunuzu oluşturmak için Fransa vize başvuru formunu online ortamda eksiksiz olarak doldurup randevuya ilerlemeniz gerekmektedir. Bu durumda Fransa vize randevusu için gerekli olan evrakların mesleki durumunuza uygun olarak hazırlanmasını tavsiye ederiz. Fransa vize randevusunun alınması için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Fransa ekspres vize başvuru evrakları randevu günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Fransa Vizesi hakkında her şeyi bize sorun 

-1 Oy 1 Cevap
846 görüntülenme Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Fransa