Cibuti E Vize İşlemleri

Cibuti E Vize İşlemleri

Cibuti vize prosedürlerinde 2022 yılı itibariyle kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Cibuti’ye çeşitli amaçlarla seyahat planı bulunan vatandaşlarımız COVİD-19 pandemisi döneminde Cibuti vize işlemlerini online yaparak elektronik vize ile ülkeye giriş yapabilirler. Cibuti E Vize İşlemleri nizi Türkiye’den tamamlayarak seyahat etmeniz gerekir.

Cibuti E Vizesi

Türkiye’den tamamlanacak olan Cibuti elektronik vize başvurusu tamamen online ortamda yürütülür. Cibuti Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Cibuti e vizesi başvurusu için nihai kararı Cibuti Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Başvurunuzda gidiş amacınıza uygun vize türünü seçip bu vize türüne uygun evrakları beyan etmeye dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde sınır kapısında sorun yaşayabilirsiniz.

Cibuti E-Vize Başvurusu

Cibuti e-vize başvuru prosedürleri kendine has bazı özgünlükler içerir. Başvurular Cibuti Cumhuriyeti’nin online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılmak durumundadır. Cibuti Elektronik Vize Başvuru Sistemi başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır. Cibuti vize başvurularının ardından değerlendirme ve onay süreci Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) yetki alanındadır. Cibuti Konsolosluğu özel durumlar dışında elektronik vize başvurularının seyrine müdahale edememektedir. Cibuti vize başvuru evrakları ve seyahat amacını gösteren bilgiler Cibuti Göçmenlik Ofisi’ne iletilmekte ve vize onayları bu kurum tarafından yapılmaktadır. Cibuti başvurularının kabul edilip edilmediği, başvuru sahiplerine e-posta yoluyla bildirilmektedir. Ayrıca başvuru durumları online sistem üzerinden takip edilebilir. Başvuru sahiplerinden mülakat için en yakın Cibuti Büyükelçiliği veya Konsolosluk vize bölümlerini ziyaret etmeleri gerekli görülen durumlarda istenebilir.

Cibuti e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Cibuti’ye gidiş amacınıza uygun vize türünü belirleyin. Başvurunuzu yapmadan önce Cibuti vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2- Beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Cibuti e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Cibuti e-vizesi ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Cibuti online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden e-vize başvurunuza başlayın.

5-Cibuti e-vizesi için gerekli evrakları sisteme yükleyin.

6-Cibuti e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Cibuti vize ücretini online olarak ödeyin.

7-Cibuti e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza başvuruda belirtmiş olduğunu e-posta adresine iletilecektir.

Cibuti e-vizesi kaç günde çıkar?

Cibuti vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 72 saattir. Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğuna göre bu sürenin bir miktar daha uzaması mümkündür. Onaylanan Cibuti e- vizesi tarafınıza e-posta yoluyla iletilir.