Cibuti Ticari Vizesi

Cibuti’ye ticari amaçlı yapacağınız ziyaretlerde gidiş amacınıza uygun vize türünü belirlemeniz büyük önem taşımaktadır. Cibuti ticari vizesi başvuru evrakları gidiş amacınıza paralellik taşımak durumundadır. Cibuti ticari vize başvurularında dikkat edilmesi gereken en kritik nokta Cibuti’deki şirketten gelmesi gereken davet mektubudur. Cibuti’ye gidiş amacınız fuar ziyaretiyse fuar katılım belgesi sunulmalıdır.

 Cibuti ticari vize için gerekli evraklar

Cibuti ticari vizesi için gerekli evraklar basittir ve kolayca toparlanabilir. Cibuti ticari vize başvurusu için gerekli evrakların orjinalleri herhangi bir konsolosluk birimine fiziken teslim edilmez, Cibuti online e-vize sistemine yüklenir.

-Cibuti E-Vize Başvuru Formu (İngilizce karakterler kullanılarak büyük harflerle eksiksiz doldurulmalıdır)

Pasaport (Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır)

-Kimlik fotokopisi

-Ticari Davetiye (Ticari vize başvuruları sırasında alınması gereken davet yazısı Cibuti’deki firmanın resmi antetli kağıdına, Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış olmalıdır. Davet mektubunda ziyaret amacı, davet edilen kişinin bilgileri, davet edilen tarih ve davet eden kişinin adı, soyadı, adresi ve imzası olmalıdır. Ayrıca davet eden kişinin pasaport veya oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.)

-Cibuti’de konaklanacak zaman dilimini kapsayan otel rezervasyonu

-Biometrik fotoğraf (Beyaz zeminde çekilmiş, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerinde ve güncel)

-İngilizce Vize Talep dilekçesi

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Cibuti’ye ticari vize almak zor mu?

Cibuti vize sisteminde elektronik vize işleyişine geçişin ardından Cibuti ticari vize işlemlerinin hızlandığı ve kolaylaştığı söylenebilir.

Cibuti ticari vizesini kolay biçimde almak için gidiş amacınıza uygun vize türünün tercih edilmesi, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulmasına gayret ediniz. Cibuti ticari vize başvuru prosedürlerinin doğru bir biçimde tamamlanması durumunda Cibuti vizesi almakta zorlanmayacaksınız. Ancak Cibuti sınır kapısında sorun yaşamamak adına Cibuti elektronik vize başvuruları konusunda vize danışmanlık hizmeti almanız yararınıza olacaktır. Cibuti elektronik vize çıktısı ve geçerli pasaportunuzla birlikte ülkeye girişiniz mümkün olabilmektedir.

Cibuti ticari vize kaç günde çıkar?

Cibuti ticari vize başvuruları ortalama 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Cibuti’ye acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin müşteri temsilcilerimizi bilgilendirmelerini rica ederiz.

Cibuti ticari vize ücreti ne kadar?

Cibuti ticari e-vizesi standart olarak tek girişli verilmektedir.

Cibuti ticari e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD