Cibuti Vizesi

Cibuti Vizesi

Cibuti Vize İşlemleri

Afrika ülkesi Cibuti’ye seyahat planı bulunan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Cibuti vizesi işlemlerine tabi olup; hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız ise 90 güne kadar kalışlı kısa süreli seyahatlerinde Cibuti e-vizesinden muaftır.

Ülkedeki bulaşıcı hastalık tehlikesine karşı Cibuti’ye seyahatlerden önce sarıhumma, hepatit ve tetanos aşılarını yaptırmak önlem kapsamında faydalı olacaktır.

 Cibuti kapı vizesi var mı?

Cibuti seyahati için gerekli vize sınır kapılarında verilmemektedir. Bu nedenle Cibuti havalimanlarında veya sınır kapılarında herhangi bir şekilde Cibuti kapı vizesi uygulaması yoktur. Cibuti seyahatiniz öncesi mutlaka Türkiye’den Cibuti vizesi almanız gerekmektedir.

 Cibuti vizesi nereden alınır?

Cibuti elektronik vize başvuruları Cibuti Cumhuriyeti E-Vize Departmanı tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. Cibuti vize başvurusu yapmak için DJIBOUTI E Visa resmi sitesinden Cibuti online vize başvuru formunun doldurulması gerekir.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti’ye e vize almak için Cibuti elektronik vize başvurusu yapmak ve başvuruyu tamamen online ortamda yürütmelisiniz. Cibuti Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Cibuti e vize başvurusu için nihai kararı Cibuti Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Başvurunuzda gidiş amacınıza uygun vize türünü seçip bu vize türüne uygun evrakları beyan etmeye dikkat etmeniz gerekir. Cibuti sınır kapısında sorun yaşamamak adına Cibuti elektronik vize başvuruları konusunda vize danışmanlık hizmeti almanız yararınıza olacaktır

Cibuti E-Vizesi nasıl alınır?

Cibuti’ye e-vize almak için gidiş amacınıza uygun başvuru evraklarını temin etmeli ve Cibuti Cumhuriyeti’nin online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak başvuru yapmak durumundasınız. Cibuti Elektronik Vize Başvuru Sistemi başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır.

Cibuti vize başvurularının ardından değerlendirme ve onay süreci Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) yetki alanındadır. Cibuti Konsolosluğu özel durumlar dışında elektronik vize başvurularının seyrine müdahale edememektedir. Cibuti vize başvuru evrakları ve seyahat amacını gösteren bilgiler Cibuti Göçmenlik Ofisi’ne iletilmekte ve vize onayları bu kurum tarafından yapılmaktadır. Cibuti başvurularının kabul edilip edilmediği, başvuru sahiplerine e-posta yoluyla bildirilmektedir. Ayrıca başvuru durumları online sistem üzerinden takip edilebilir. Başvuru sahiplerinden mülakat için en yakın Cibuti Büyükelçiliği veya Konsolosluk vize bölümlerini ziyaret etmeleri gerekli görülen durumlarda istenebilir.

Cibuti e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Cibuti’ye gidiş amacınıza uygun vize türünü belirleyin. Başvurunuzu yapmadan önce Cibuti vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2- Beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Cibuti e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Cibuti e-vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Cibuti online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden e-vize başvurunuza başlayın.

5-Cibuti e-vize için gerekli evrakları sisteme yükleyin.

6-Cibuti e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Cibuti vize ücretini online olarak ödeyin.

7-Cibuti e-vize başvuru sonrası tarafınıza başvuruda belirtmiş olduğunu e-posta adresine iletilecektir.

Cibuti vizesi için gerekli evraklar

Cibuti vizesi için gerekli evraklar basittir ve kolayca toparlanabilir. Cibuti vize başvurusu için gerekli evrakların orjinalleri herhangi bir konsolosluk birimine fiziken teslim edilmez, Cibuti online e-vize sistemine yüklenir.

Planlanan Cibuti seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport, kimlik fotokopiniz ortak evraklar olup kalan evraklar ise destekleyici belgelerdir. Cibuti e-vize başvurusu sırasında sunulması gereken destekleyici belgeler gidiş amacınıza göre farklılık gösterecektir.

Cibuti turistik vizesi gerekli evraklar

-Cibuti turistik E-Vize Başvuru Formu (İngilizce karakterler kullanılarak büyük harflerle eksiksiz doldurulmalıdır)

Pasaport (Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır)

-Kimlik fotokopisi

-Cibuti’de konaklanacak zaman dilimini kapsayan konfirmeli otel rezervasyonu

-Biometrik fotoğraf (Beyaz zeminde çekilmiş, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerinde ve güncel)

-İngilizce Vize Talep dilekçesi

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Cibuti ticari vizesi için gerekli evraklar

-Cibuti E-Vize Başvuru Formu (İngilizce karakterler kullanılarak büyük harflerle eksiksiz doldurulmalıdır)

Pasaport (Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır)

-Kimlik fotokopisi

-Ticari Davetiye (Ticari vize başvuruları sırasında alınması gereken davet yazısı Cibuti’deki firmanın resmi antetli kağıdına, Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış olmalıdır. Davet mektubunda ziyaret amacı, davet edilen kişinin bilgileri, davet edilen tarih ve davet eden kişinin adı, soyadı, adresi ve imzası olmalıdır. Ayrıca davet eden kişinin pasaport veya oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.)

-Cibuti’de konaklanacak zaman dilimini kapsayan otel rezervasyonu

-Biometrik fotoğraf (Beyaz zeminde çekilmiş, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerinde ve güncel)

-İngilizce Vize Talep dilekçesi

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Cibuti aile, akraba, arkadaş ziyaret vizesi gerekli evraklar

Cibuti’ye aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçlı yapacağınız ziyaretlerde gidiş amacınıza uygun vize türünü belirlemeniz büyük önem taşımaktadır. Cibuti aile akraba arkadaş ziyareti vizesi başvuru evrakları gidiş amacınıza paralellik taşımak durumundadır.

Cibuti aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvurularında dikkat edilmesi gereken en kritik nokta Cibuti’den davet eden kişi tarafından gelmesi gereken davet mektubudur.

-Cibuti turistik E-Vize Başvuru Formu (İngilizce karakterler kullanılarak büyük harflerle eksiksiz doldurulmalıdır)

Pasaport (Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır)

-Kimlik fotokopisi

– Davetiye (Aile-akraba-arkadaş ziyareti vize başvuruları için alınması gereken davet yazısı Cibuti’deki yakınınız tarafından Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış olmalıdır. Davet mektubunda ziyaret amacı, davet edilen kişinin bilgileri, davet edilen tarih ve davet eden kişinin adı, soyadı, adresi ve imzası olmalıdır. Ayrıca davet eden kişinin pasaport veya oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.)

-Biometrik fotoğraf (Beyaz zeminde çekilmiş, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerinde ve güncel)

-İngilizce Vize Talep dilekçesi

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Cibuti’ye vize almak zor mu?

Cibuti vize sisteminde elektronik vize işleyişine geçişin ardından Cibuti vize işlemlerinin hızlandığı ve kolaylaştığı söylenebilir. Cibuti vizesini kolay biçimde almak için gidiş amacınıza uygun vize türünün tercih edilmesi, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulmasına gayret ediniz. Cibuti vize başvuru prosedürlerinin doğru bir biçimde tamamlanması durumunda Cibuti’ye vize almakta zorlanmayacaksınız. Ancak Cibuti sınır kapısında sorun yaşamamak adına Cibuti elektronik vize başvuruları konusunda vize danışmanlık hizmeti almanız yararınıza olacaktır. Cibuti elektronik vize çıktısı ve geçerli pasaportunuzla birlikte ülkeye girişiniz mümkün olabilmektedir.

Cibuti vizesi kaç günde çıkar?

Ülkemizden yapılan Cibuti vize başvuruları ortalama 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Cibuti’ye acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin müşteri temsilcilerimizi bilgilendirmelerini rica ederiz.

Cibuti vize ücreti ne kadar?

Cibuti e-vizesi standart olarak tek girişli verilmektedir. Cibuti transit vizesi ücreti, Cibuti turistik vize ücreti, Cibuti ziyaret vize ücreti, Cibuti ticari vize ücreti 2022 yılında şu şekildedir:

Cibuti transit vize ücreti (Tek giriş- 1 günden 14 güne kadar): 12 USD

Cibuti turistik e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD

Cibuti ziyaret e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD

Cibuti ticari e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD

Cibuti Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.