Cibuti Vize Ücreti

2022 Cibuti Vizesi Ücreti ne kadar?

Cibuti vizesi ücreti nasıl ödenir?

Cibuti vizesi ücreti ne zaman ödenir?

Cibuti seyahat planı bulunan kişilere ülkeye giriş izni tanıyan Cibuti e-vizesi Türkiye’den online olarak alınmalıdır. Cibuti vize işlem ücretleri online başvuru aşaması tamamlanıp tüm evraklar beyan edildikten sonra kredi kartıyla ödenmektedir. Cibuti elektronik vize başvuruları Cibuti Cumhuriyeti E-Vize Departmanı tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. Cibuti vize başvurusu yapmak için DJIBOUTI E Visa resmi sitesinden Cibuti online vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Cibuti e-vize başvuru evrakları ve kişisel bilgilerin yanısıra Cibuti vize ücretleri de aynı kısımda ödenmek durumundadır. Cibuti vize ücreti ödenmeden herhangi bir vize başvurusu kabul edilmez.

 Cibuti e-vize ücreti

Cibuti vize ücretleri daha önce Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru evrakları fiziken teslim edildiği sırada nakit olarak ödenirken 2022 yılı itibariyle online ödeme sistemi geçerlidir. Cibuti e-vize başvuruları Cibuti İslam Cumhuriyeti’nin online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılmak durumundadır. Cibuti online vize portalı başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır. Cibuti Konsolosluğu vize işlem ücretleri başvuru yapılacak kategoriye ve kalış-giriş sürelerine göre değişiklik göstermektedir.

 Cibuti vizesi ücreti ne zaman ödenir?

1-Cibuti’ye gidiş amacınıza uygun vize türünü belirleyin. Başvurunuzu yapmadan önce Cibuti vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2- Beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Cibuti e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Cibuti e-vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Cibuti online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden e-vize başvurunuza başlayın.

5-Cibuti e-vize için gerekli evrakları sisteme yükleyin.

6-Cibuti e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Cibuti vize ücretini online olarak ödeyin.

7-Cibuti e-vize başvuru sonrası tarafınıza başvuruda belirtmiş olduğunu e-posta adresine iletilecektir.

Cibuti vizesi ücreti ne kadar?

Cibuti e-vizesi standart olarak tek girişli verilmektedir. Cibuti transit vizesi ücreti, Cibuti turistik vize ücreti, Cibuti ziyaret vize ücreti, Cibuti ticari vize ücreti 2022 yılında şu şekildedir:

Cibuti transit vize ücreti (Tek giriş- 1 günden 14 güne kadar): 12 USD

Cibuti turistik e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD

Cibuti ziyaret e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD

Cibuti ticari e-vizesi (15 günden 90 güne kadar): 23 USD