Amerika Vize Başvuru Formu DS-160

Amerika vize başvuru formu DS-160

Amerika vize başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, ülkeye gidiş amaçları ve mesleki durumlarına ilişkin beyanlarının yer aldığı DS-160 başvuru formu Amerika Birleşik Devletleri online formudur.

Amerika vize başvuru formu DS-160’ın eksiksiz ve doğru olarak doldurulması Amerika vize değerlendirme süreçlerine önemli biçimde etki eder. Amerika vize başvuru formu DS-160’ı doldurmaya başlamadan önce seyahat amacınıza uygun vize türünüzü mutlaka belirlemelisiniz.

Amerika vize başvuru formu DS-160

Amerika vize başvurularında randevusuz herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Amerika vize randevusu almak için ABD Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden online olarak işlem yapmak gerekir.

Bu resmi internet sitesi üzerinden online olarak doldurulması gereken vize başvuru formu DS 160’ın eksiksiz ve dikkatli olarak tamamlanması büyük önem taşır.

Amerika vize mülakat randevusu almak için aşamalı bilgi formlarının İngilizce olarak doldurulması ve son aşamada ödemenin konsolosluğun belirlediği ödeme yöntemleri çerçevesinde gerçekleştirilmesi zorunludur. Amerika vizesi DS-160 başvuru formunun seçtiğiniz vize kategorisine uygun biçimde doldurulması önemlidir. Aksi taktirde vize başvurunuzun olumsuzlukla sonuçlanabileceğini önemle hatırlatırız. Doldurmaya başlanan vize başvuru formu üzerinde 30 gün içerisinde geriye dönük ekleme veya çıkartma hakkına sahipsinizdir.

DS-160 nasıl doldurulur?

Amerika online vize başvuru formu DS-160’ı doldurmak için atılması gereken ilk adım Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi web sitesi üzerinden başvuru sahibi adına kullanıcı hesabı oluşturmaktır. Başvuru sahibinin kaydını tamamlamak için ise başvuru sahibinin bilgilerini girmeniz ve her başvuru sahibi için DS-160 onay numarasını eklemeniz gerekmektedir. Her vize başvurusunda yalnızca tek bir DS-160 numarası kullanılmasına özen gösteriniz. Birden fazla açılan hesaplar kafa karışıklığına neden olmakta ve vize başvuru sürecinin etkilemektedir.

DS-160 başvuru formunu doldururken başvuru sahibinin mevcut durumuna dair gerçek bilgilerin girilmesi ve aşamalı olarak ilerlenip tüm beyanların dikkatli biçimde yapılması oldukça kritik öneme sahiptir.

Amerika vize başvuru formu DS-160 üzerinden belgelerinizi almak istediğiniz PTT şubesini belirtmeyi unutmayınız. Amerika Konsolosluğu’nun vize başvuru değerlendirme süreci sonrasında pasaportunuz belirttiğiniz adrese gelecektir.

DS-160 formunun doldurulmasının son aşaması ise Amerika vize ücretinin online olarak ödenmesi ve ödeme sonrasında Amerika vize randevusu almaktır. Amerika vize randevusu tarihi ve saatinde DS-160 formunuzun mutlaka yanınızda olmasına özen gösteriniz.

Amerika Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.