Macaristan Vize Ücreti

Macaristan Vize Ücreti

2023 Macaristan vize ücreti ne kadar?

Macaristan vizesi ücreti nasıl ödenir?

Macaristan vize reddi durumunda ücret iadesi yapılır mı?

Macaristan vizesi ücretleri 2023

Macaristan vize başvurularıyla ilgili sıkça sorulan ve araştırılan başlıklardan biri de Macaristan vize ücretleridir. Macaristan vize başvuru ücretlerinin 2023 yılındaki tablosunu bu yazımızda ele alacağız. Macaristan vize ücreti:

Macaristan vize başvurularında ödenmesi gereken ücretler başvuru sahiplerinin tercih edeceği vize kategorisine göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda ağırlıklı olarak Macaristan Schengen vize başvurularında ödenmesi gereken konsolosluk harç ücreti, Macaristan vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti ve acente hizmet bedellerini ele alacağız.

6 aylık zaman diliminde 90 gün kalışı aşmayan kısa süreli seyahatleriniz için alınması gereken Macaristan C tipi Schengen vizesi için ödenmesi gereken ücretler Euro cinsinden tahsil edilmektedir.

Macaristan vize ücretleri nasıl ödenir?

Macaristan vize ücretleri Macaristan Büyükelçiliği ve Macaristan Konsoloslukları adına sadece Euro olarak tahsil edilmektedir.

Macaristan vize başvurularında konsolosluk vize harçları ve başvuru merkezi koordinasyon ücretleri Macaristan vize randevu günü ve saatinde ödenir. Online olarak alınması gereken Macaristan vize randevusunun ardından randevu günü ve saatinde Macaristan vize başvuru merkezine Euro olarak ve nakit olarak ödenir. 200, 500 banknotlar ve demir Eurolar ödeme Macaristan vize başvuru ücreti ödemesi sırasında kabul edilmemektedir.

Macaristan vize ücreti nereye ödenir?

Macaristan vize başvuru danışmanlığı alınması durumunda Macaristan vize başvuru merkezi ve Macaristan konsolosluk harç tutarları hizmet aldığınız acenteniz tarafından sizin adınıza ödenecektir.

Macaristan vize başvuru danışmanlık hizmeti almadan vize başvurusunun doğrudan Macaristan vize başvuru merkezi AS VİSA Solutions’a şahsen yapılması durumunda ödemeler bu kuruma yapılmalıdır. Macaristan vize başvuru merkezi hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlidir. Vize hizmet bedeli, vize ücretinin uygulanmadığı durumlarda da ödenir.

2023 Macaristan vizesi ücreti ne kadar?

2023 Macaristan Vize ücretleri konsolosluk vize harçları, başvuru merkezi koordinasyon ücretleri ve eğer herhangi bir vize acentesinden vize danışmanlığı alınıyorsa danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Macaristan vize başvurularında tercihe bağlı olarak ek hizmetlerden yararlanmak isteyen başvuru sahipleri farklı hizmetler için farklı tutarlar ödemek durumundadırlar.

2023 yılı itibariyle Macaristan konsolosluk harcı 12 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için 80 Euro olup Macaristan vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti 25 Euro’dur. Macaristan vize başvurularında 0-6 yaş arası çocuklar haricinde tüm başvuru sahipleri vize başvuru merkezi ücretini ödemek zorundadır.

Türkiye’de ikamet izni bulunan Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahiplerinin Macaristan vize başvuruları sırasında Macaristan konsolosluk harçları 35 Euro olarak ücretlendirilir.

Seyahat tarihlerine 15 günden daha az olması durumunda yabancı pasaport sahiplerinin konsolosluk vize bedeline 35 € daha eklenir.

Macaristan vize başvuru merkezi servis bedeli ise bu ülkelerin vatandaşlarından standart olarak tahsil edilir. T.C vatandaşları için Macaristan vize ücretlerinin tablosu aşağıdaki gibidir. Belirttiğimiz tutarlar acente hizmet bedellerini kapsamamakta, yalnızca Macaristan konsolosluk harç ve başvuru merkezi servis bedellerini içermektedir.

Macaristan Turistik Vize Ücreti: 105 €

Macaristan Ticari Vize Ücreti: 105 €

Macaristan Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti: 105 €

Macaristan Fuar Ziyareti Vize Ücreti: 105 €

Macaristan Kültürel Vize Ücreti: 105 €

Macaristan Konferans Vizesi Ücreti: 105 €

Macaristan VIP vizesi ücreti ne kadar?

Macaristan vize randevularındaki yoğunluğu aşıp randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak için ek hizmet bedelleri ödenmesi gerekmektedir. Macaristan ekspres – VIP vize başvurusu için ödenmesi gereken ek hizmet bedeli 75 Euro’dur. Macaristan VIP vize başvurusu yapmak ve randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak başvuru sahibine vize garantisi sağlamaz. Ayrıca Macaristan VIP vize başvurusu işlem süresini kısaltmaz.

Macaristan Vizesi Danışmanlık Ücreti

Macaristan vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan Macaristan vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Acente aracılığıyla Macaristan vize başvurusunda bulunmak size pek çok açıdan kolaylık sağlar.

-Macaristan vize danışmanlığı almanız durumunda tüm başvuru sürecini acentenize emanet etmiş olursunuz.

-Macaristan vize başvuru online olarak acenteniz tarafından eksiksiz doldurulur.

-Macaristan vize başvurularında konsolosluk tarafından talep edilebilecek ek evraklar, konsolosluk işleyişiyle ilgili güncel gelişmeler konusunda acenteniz tarafından bilgilendirilirsiniz.

-Macaristan vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan gidiş-dönüş uçak biletiniz eğer satın alma yapmadıysanız acenteniz tarafından tamamlanacaktır.

-Macaristan vizesi danışmanlık hizmeti almanız durumunda pasaportunuzun işleme aldırılması ve teslim alınması acentenizin sorumluluk alanında olur.

-Macaristan vize ücretleri arasında yer alan acente hizmet bedelleri 50 – 80 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Macaristan vize reddi nedeniyle ücret iadesi yapılır mı?

Macaristan vize başvurularında yaşanabilecek veya yaşanan vize retlerinde Macaristan Konsolosluğu tarafından başvuru ücretleri başvuru sahiplerine kesinlikle iade edilmez. Macaristan vize reddi almanız durumunda başvuru sırasında ödenen ücret daha sonra yapmak istediğiniz yeni bir başvuruya kesinlikle devredilemez. Yalnızca bir başvuruyu tamamlamak için geçerlidir ve başvuru sahibine özeldir.

Macaristan vize ücret iadesi yalnızca başvurunuz herhangi bir işlem uygulanmadığı durumlarda yapılabilir.

Macaristan Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.