İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

İrlanda Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İrlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda Vizesi En Hızlı Nasıl Alınır?

İrlanda Vizesi Hızlı Çıkar Mı?

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? başlıklı yazımızı İrlanda vize işlemleriniz sırasında siz değerli ziyaretçilerimize yol göstermesi için kaleme almış bulunmaktayız.

İrlanda vize işlemlerinin güncel seyrine ilişkin hazırladığımız İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazısında İrlanda vizesi hızlı çıkar mı?, İrlanda vizesi ne kadar sürede çıkar? sorularını cevaplandırmaya çalıştık.

İrlanda vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlandığına dair güncel bilgiler döneme göre değişiklik gösterebilmektedir. İrlanda vizesinin kaç günde çıktığına dair net tarihler maalesef telaffuz edilemez.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda vizesi alarak İrlanda Cumhuriyeti’ne ülkemizden her yıl on binlerce kişi çeşitli amaçlarla seyahat etmektedir. Tüm vatandaşlarımız pasaport ayrımı gözetmeksizin İrlanda seyahatleri için vize uygulamalarına tabidir. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız için geçerli olan İrlanda vizesi başvuru şartları yeşil pasaport (hususi) ve gri pasaport (hizmet) sahibi vatandaşlarımız için de geçerlidir. Bu nedenle yeşil pasaporta sahip olsanız dahi İrlanda’ya seyahat etmek için vize başvurusu yapılması ve vize alınması gerekmektedir. Yeşil pasaportla İrlanda vizesi almak isteyen başvuru sahipleri vize uyum koşullarını yakalamak durumundadır. İrlanda Konsolosluğu pasaport ayrımı gözetmeksizin tüm başvuru sahiplerinin düzenli gelir durumlarını detaylı olarak incelemektedir. Yeşil pasaport sahibi vatandaşlarımızın İrlanda vize başvurularının sonuçlanma süreleri için ek veya özel bir kolaylık sağlanmamaktadır.

Ancak geneli itibariyle İrlanda vize işlemlerinin ortalama sonuçlanma ve değerlendirme süresinin 3 hafta olarak ifade edilebilir.

İrlanda Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İrlanda vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru prosedürleri diğer ülkelere göre kendine has bazı farklılıklar içerir. Türkiye’de İrlanda vize başvurularında yetki alanı ayrımı olmamakla birlikte tüm vize başvurularında verilecek kararlar İrlanda Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. İrlanda vize başvuruları bu merci tarafından incelenir ve karara bağlanır.

İrlanda vize işlem süreleri konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde İrlanda vize başvuruları ortalama olarak 20-25 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İrlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İrlanda vize başvurusu kaç günde sonuçlanır? sorusunun net bir yanıtı maalesef yoktur. Bazı dönemlerde İrlanda vize başvurusu sonrası evraklarınız İrlanda Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirmeye tabi tutulur. Bu gibi durumlarda İrlanda vize işlem ve değerlendirme sürelerinde uzamalar yaşanabilir.

Bazı dönemlerde İrlanda’nın dış temsilciliklerinin yoğunluğuna göre vize işlem süreleri uzayabilmektedir. İrlanda vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 1,5 ay önce yapmanız tavsiye edilir. Bu durumda İrlanda vize randevusunu seyahat tarihinizden 2 ay önce alarak adım atmanız tavsiye edilir. Vakitlice İrlanda randevusu alarak vize başvuru evraklarınızı İrlanda Konsolosluğu dikkatine sunmamanız seyahat planınızın aksamasına yol açabilir.

İrlanda seyahat planınızın aksamaması adına başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak İrlanda vize işlemlerinin güncel tablosuna ilişkin bilgi almanız yararlı olacaktır.

İrlanda Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

İrlanda seyahat planınızın aksamaması için başvurunuzu zamanında gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İrlanda vize başvurularının değerlendirilip karara bağlanma süreleri başvuru sonrası en az 3 hafta olarak belirtilmektedir. Özel durumlarda İrlanda vize başvurularının sonuçlanma süreleri 45-90 güne kadar uzayabilmektedir. Bayram, noel gibi resmi tatiller nedeniyle İrlanda vizesinin çıkma ve sonuçlanma süresinin uzayabileceği hesaba katılmalıdır.

İrlanda vize randevusu için belirlenen tarihte İrlanda başvuru evraklarınız Konsolosluk Vize Bölümü tarafından incelemeye alınır. İrlanda Konsolosluğu Vize Bölümleri başvuru aşamasında başvuru sahiplerine değerlendirme süreciyle bilgi vermezler.

İrlanda vize başvurunuzun sonucu bu nedenle randevu günü ve saatinde belli olmamakta, konsolosluk değerlendirme ve inceleme süreci sonucunda başvuru sahiplerine iletilmektedir.

 İrlanda Vizesi En Hızlı Nasıl Alınır?

İrlanda vize başvurularının sonuçlanma süreleri döneme ve koşullara göre değişiklik göstermektedir. İrlanda vize başvurusu sırasında hızlandırılmış ek hizmetlerden yararlanmak İrlanda vizesinin hızlı çıkmasına katkı sunmaz.

Özellikle Covid 19 pandemi döneminde İrlanda vize başvurularında işlem süreleri oldukça uzamıştır. İrlanda vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 3 haftadır.

Göç politikaları nedeniyle Türkiye’deki İrlanda Elçiliği vize değerlendirme süreçlerinde büyük titizlik göstermektedir ve pek çok başvuru sahibi vize redleriyle karşılaşabilmektedir. İrlanda vize başvurularındaki vize redlerinin büyük çoğunluğu ülkeden ayrılmayacağınıza kanaat getirilerek verilir.

İrlanda vizesi onayı alıp alamayacağınızı belirleyen temel etken diğer ülke başvurularındaki gibi sizi Türkiye’ye bağlayan ekonomik ve ailevi bağlardır. Örneğin çalışmıyorsanız veya Türkiye’de geçiminizi sağlamak için gerekli olan aylık düzenli geliriniz zayıfsa İrlanda vize başvurunuz hakkında verilecek karar olumsuz olabilir.

İrlanda Vizesi Hızlı Çıkar Mı?

İrlanda vizesi hızlı çıkan bir vize değildir. İrlanda vize işlemleri uzun yıllardır belli bir seyirde ilerlemektedir.

İrlanda vizesi başvuru sahipleri özellikle pandemi döneminden itibaren uzun bekleme sürelerini beklemek zorunda kalmışlardır.

İrlanda Ankara Büyükelçiliği’nin değerlendirme süreci bazı vize kategorileri için kısa sürebilmektedir. İrlanda vize işlemlerini hızlandırmaya yarayacak ek hizmetlerden yararlanmak mümkün değildir.

İrlanda Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.