Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Hollanda Schengen vizesi başvuru formu nereden alınır?

Hollanda vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda vize başvuru formu doldurma hizmeti

Hollanda vize başvurularında başvuru sahiplerinin gidiş amacı, seyahat planı, kişisel bilgileri ve düzenli gelir durumlarına dair bilgileri içeren başvuru formları büyük bir dikkatle doldurulmalıdır. Hollanda vizesi için gerekli evrakların listesinde ilk sırada yer alan başvuru formu özenle hazırlanması ve sunulması gereken bir belgedir.

Hollanda Schengen vize başvuru formu başvuru sahibinin kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, belgeler, seyahatle ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanını içerir ve tercih edilen vize türüne göre farklılıklar gösterir. Hollanda’da 6 aylık zaman diliminde en fazla 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan Schengen vize başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu Hollanda Schengen vize başvuru formudur. Hollanda Ulusal (D Tipi – 90 gün üzeri kalışlar) vize başvuru formunun formatı ve içeriği ise farklılık göstermektedir.

 Hollanda vizesi başvuru formu doldurma hizmeti

1-Hollanda Schengen vize başvuru formunu güncel haliyle çıktısını alınarak elle dolduramazsınız. Hollanda Konsolosluğu elle manuel olarak doldurulmuş başvuru formlarını kabul etmemektedir.

2-Hollanda vizesi için başvuru formu Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nın sayfası üzerinden çevrimiçi doldurulmalıdır. Formun mutlaka çıktı alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

3-Hollanda vize başvuru merkezi VFS Global’den ek ücret karşılığında başvuru formu doldurma hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için başvuru sahibinin randevu günü ve saatinde Hollanda vize başvuru merkezinde şahsen bulunması gerekir.

4-Hollanda vize danışmanlığı veren, alanında deneyimli ve bilgilendirmelerine güvendiğiniz bir vize danışmanlık şirketinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede Hollanda vize başvuru formu doldurma hizmeti sizin adınıza tamamlanacaktır.

Hollanda vizesi için başvuru formu nasıl doldurulur?

Hollanda vize başvuru formu Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nın sayfası üzerinden doldurulmalıdır.

Bu sayfa üzerinden bir hesap oluşturun. Hesabınızın sık kullandığınız bir e posta adresi kullanılarak oluşturulmasını tavsiye ederiz. Hollanda vize başvurusuyla ilgili soruları online olarak yanıtlayın ve formu onaylayın.

Hollanda vize başvuru formu doldurma işleminin sonunda, destekleyici belgelerin bir listesi ve ödenmesi gereken vize ücretleri listelenecektir.

İngilizce karakterler kullanarak büyük harfle doldurulması gereken Hollanda vize başvuru formu beş ana bölümden oluşur.

1-Başvuru Sahibinin Kimlik bilgileri

2-İrtibat bilgileri

3-Belgeler

4- Seyahatle ilgili bilgiler

5-Masrafları üstlenme beyanı

Hollanda vize başvurusunun tüm detaylarını içeren bilgilerin eksiksiz biçimde doldurulması gereklidir. Bu nedenle, formu online doldurmadan önce Hollanda vizesi için gerekli evrakların eksiksiz biçimde hazır olmasını ve dosyalanmasını tavsiye ederiz. Bu sayede Hollanda vize başvurunun ilgili bölümlerine gerekli bilgileri daha kısa sürede girebilir ve başvuruya hazır olabilirsiniz.

Hollanda vize başvuru formunda seyahat planıyla ilgili kısımlara güncel bilgileri yazınız. Ülkeye-Schengen alanına planlanan giriş çıkış tarihleri, otelde konaklayacaksanız kalacağınız otelin adı adresi ve telefon numarası, ticari bir davet üzerine ülkeye gitmeyi planlıyorsanız davet eden şirket ve yetkilisinin iletişim bilgileri eksiksiz biçimde yazılmalıdır.

VFS Global form doldurma hizmeti ücreti

Hollanda vizesi için başvurunuzu VFS Global ofislerinden şahsen gerçekleştirmeniz durumunda başvuru formu doldurma ek hizmetini ücret karşılığı alabilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu doldurma hizmetinin ücreti 45 TL’dir. Ek hizmet bedellerindeki artış veya azalışları takip ederek güncel hizmet bedellerine başvuru öncesi ulaşmanızı tavsiye ederiz.

 Hollanda vizesi başvuru formu için gerekli evraklar

Hollanda vize başvuru formunun tamamlanması için gerekli hazırlıklar başvuruyu kaydetmeye başlarken lütfen bütün önemli belgeleri hazır bulundurunuz. Geçerli pasaportunuz yani seyahat belgenizin planlanan Hollanda seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az üç aylık geçerlilik süresi bulunması ve o en fazla 10 yıl önce düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Hollanda’ya gidiş dönüş tarihlerinizi veya uçuş planınızı netleştirin.

Hollanda’da bir adres belirleyin. Gidiş amacınız turistikse otel rezervasyonu, Hollanda ziyaret vize başvurusunda bulunuyorsanız davet yazısı temin ediniz.

 Hollanda vize başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

1-Hollanda vize başvuru formunu online çevrimiçi ortamda doldurmalısınız. Hollanda vize başvurusu sırasında birtakım temel bilgilerin belirtildiği formların okunaklı ve eksiksiz olması önemlidir.

2- Hollanda vize başvurusuyla ilgili açılan hesap üzerinden doldurulan Hollanda vize başvuru formunun pdf formatının çıktısını alın. Çıktısı alınan Hollanda vize başvuru formunun ilgili sayfalarının şahsen veya varsa yasal vasi tarafından ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Islak imzalanmış ve tamamı doldurulmuş olan Hollanda vize başvuru formunun tüm sayfalarının Hollanda vize başvuru evraklarıyla beraber başvuru sırasında dosyada bulunması gerekir.

3- Hollanda vize başvuru formları Hollanda Konsolosluğu tarafından bazı dönemlerde güncellenmekte veya ek formların formatında bazı değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle Hollanda vize başvurunuz sırasında doğru ve güncel başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olun.

4-Hollanda Schengen vize başvuru formunun güncel haline Hollanda vize başvuru merkezi VFS Global ve veya Hollanda Konsolosluğu’nun resmi web sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

5- Hollanda vize işlemleri sonrası pasaportunuzun kargo hizmeti ile talep edeceğiniz adrese gönderiminin yapılabilmesi için Kargo Talimat Formu doldurmalısınız.

Hollanda Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.