Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi nasıl alınır?

Danimarka vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru prosedürü ve ihtiyacınız olan vizeyi kolay yoldan almak için yapılması gerekenleri siz değerli ziyaretçilerimize aşağıda farklı başlıklar altında sunuyoruz. ‘Danimarka vizesi nasıl alınır’ yazımız umarız ihtiyacınız olan vizeyi kolay ve zahmetsiz şekilde almanıza katkı sunar.  Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Danimarka vizesi almak için izlenmesi gereken başvuru prosedürü diğer Schengen ülkelerine göre kendine özgü bazı farklılıklar içerir. Türkiye’den yapılan Danimarka vize başvurularında yetki alanı ayrımı olmakla birlikte tüm vize başvurularında Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği vize bölümleri yetkilidir. Danimarka vize başvuruları bu iki merci tarafından incelenir ve karara bağlanır.

Danimarka vizesi almak için başvuru evraklarınızı Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan Danimarka vize başvuru merkezilerine randevu günü ve saatinde teslim etmeniz gerekmektedir. Danimarka vizesi nasıl alınır?

Danimarka vize başvurumu ne zaman yapmalıyım?

Danimarka vize başvurunuzu planlanan seyahat tarihinizden en az 6 ay önce yapabilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu 6 aylık zaman diliminde maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan turistik, ticari, aile-akraba-arkadaş ziyareti vize başvurularında başvuru günü ile seyahat tarihi arasında 15 günlük bir süre bulunmasını talep etmektedir. Bu nedenle Danimarka seyahatiniz için vize başvurunuzu seyahat tarihinden en geç 1 ay önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Danimarka vize başvurusu nereye yapılır?

Türkiye’den İstanbul ve Ankara’dan yapılan Danimarka vize başvurularında evrakların kontrolünü sağlayan ve biometrik verilerinizi Danimarka Konsolosluğu adına depolayan Danimarka vize başvuru merkezi VFS Global Vize Başvuru Merkezi üzerinden randevu oluşturulması gerekir.

Danimarka vize başvurularıyla ilgili verilen kararlarda tüm yetki Konsolosluğa aittir. Danimarka vize başvuru merkezinin başvurunuz hakkında karar verme yetkisi bulunmamaktadır.

5 adımda Danimarka vize başvurusu

 Danimarka vizesi almak için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır.

1-Danimarka vize başvuru kategorinizi belirleyin!

Danimarka vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza uygun olarak vize kategorinizi isabetli biçimde belirlemek ilk önemli aşamadır. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisi belirlemeniz Danimarka vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında büyük fayda sağlar. Danimarka’da 6 ayda 90 günü aşmayan kalışlar için tercih edilmesi gereken vize tipi Danimarka C tipi Schengen vize başvurusudur. Danimarka vize başvurusu için gerekli evraklar ise seyahatinizin amacına göre (turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim vb.) göre değişiklik gösterir.

2-Danimarka vize başvuru evraklarını hazırlayın!

Danimarka vizesi almak için atılması gereken ikinci adım Danimarka vize evraklarının seçmiş olduğunuz vize türüne ve gidiş amacınıza uygun olarak eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Danimarka vize başvurusu için konsolosluğa sunulacak evraklar okunur ve anlaşılır olmalıdır.

3-Danimarka vize başvuru formunu doldurun

Danimarka vize başvuru formunun eksiksiz biçimde online ortamda doldurulması kritik önemdedir. İngilizce veya Türkçe doldurulması gereken Danimarka vize başvuru formunda kişisel bilgilerin güncel durumunuzun yer alması önemlidir.

4-Danimarka vize randevusu alın

Danimarka vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa teslim edilmesi için randevu prosedürünü takip etmek zorunludur. Biometrik parmak izi verilerinizi beyan etmek için en yakın gün ve tarihe Danimarka vize randevusu oluşturmanız gerekmektedir.

5-Danimarka vize başvurunuzu yapın

Danimarka vize başvuru merkezine belirlenen tarih ve saatte vize başvuru evraklarınızı sunmak için gitmeniz gerekmektedir. Danimarka vize randevu saatinizden 15 dakika önce başvuru için hazır bulunmanızı tavsiye ederiz. Danimarka vize başvurunuzun ardından pasaportunuz ve diğer evraklarınız konsolosluk tarafından değerlendirilecek, pasaportunuzu teslim almaya gitmeniz gerekecektir.

Danimarka vizesi almak zor mu?

Danimarka vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti almak için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

Danimarka vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu vizeyi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Danimarka vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz. Danimarka vizesi almak için konsolosluğun hassasiyet gösterdiği bazı noktalarda dikkatli davranmak durumunda olduğunuzu önemle hatırlatmak isteriz. Danimarka vizesi almak için vize uyum koşullarını mutlaka yakalamanız ve başvuru sürecindeki kritik detaylara dikkat edilmesi gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Tüm bunlara dikkat edilerek bir başvuru hazırlık süreci geçirildiğinde Danimarka vizesinin pasaportunuza basılması hiç de zor olmayacaktır.

Danimarka Vizesi Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Danimarka vizesi; konsolosluğun talep ettiği evrakların dikkatli ve doğru biçimde sunulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız durumunda alınması kolay bir vizedir.

Tersinden ifade edersek, Danimarka Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru kriterlerine uymamanız durumunda Danimarka vizesi almanız zor olabilir. Danimarka vizesini kolay ve zahmetsiz şekilde almak için vize uyum koşullarını yakalamanız gerekmektedir.

Konsolosluğun üzerinde durduğu en kritik nokta düzenli gelir durumunuz ve sizi Türkiye’ye bağlayan koşulların güçlülüğüdür.

Danimarka vize başvurularında yaşanan olumsuzluklar ve vize redleri çoğu zaman kritik detayların atlanmasından ve dikkat edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Uzun süredir aynı şirkette sigortalı olarak çalışan veya bir şirketin ortağı/sahibi olan kişilerin dahi Danimarka vize başvuruları reddedilebilmekte, pek çok başvuru sahibi vize reddi alabilmektedir.

Danimarka Konsolosluğu, başvuru evraklarını titizlikle inceleyen bir kurumdur. Danimarka vize başvurularının işlem süresinin uzun olması ve seyahat tarihine yakın günlerde sonuçlanmasının en önde gelenlerinden nedenlerinden biri budur. Bu süre zarfında konsolosluk ibraz edilen evrakları inceleyip vize başvurularını karara bağlar. Danimarka vizesi almak için otel ve uçak rezervasyonlarına büyük önem gösterin. Konfirmeli olmayan fake otel rezervasyonları, satın alınmamış ve kısa süreli opsiyona sahip uçak biletleri Danimarka vize reddine yol açabilmektedir.

Danimarka Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.