Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Bulgaristan Vizesi Almak İçin Neler Yapılmalı?

 Bulgaristan pek çok vatandaşımızın kısa süreli ziyaret etmek, eğitim görmek veya yaşamak istediği bir ülkedir. Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız Bulgaristan seyahatleri için vize uygulamalarına tabidir. Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Siz değerli ziyaretçilerimize yol göstermesi için Bulgaristan vizesinin en kolay ve sağlıklı yoldan nasıl alınabileceği üzerine kafa patlatıp bu özel çalışmayı hazırladık. Umarız bu çalışmamız Bulgaristan vizesine nasıl başvuru yapılacağı konusunda sizlere yardımcı olur.

Bulgaristan vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru prosedürleri Schengen ülkeleri ve vize muafiyetinin olmadığı diğer Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere göre kendine özgü bazı farklılıklar içerir.

Türkiye’den yapılan Bulgaristan vize başvurularında yetki alanı ayrımı olmakla birlikte tüm vize başvurularında verilecek kararlar Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu, Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği, Bulgaristan Bursa Konsolosluğu, Bulgaristan Edirne Konsolosluğu ve Bulgaristan İzmir Konsolosluğu vize bölümleri tarafından incelenir ve vize başvurularıyla ilgili tüm inisiyatif bu üç merciye aittir. Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi alacak olan başvuru sahipleri vize prosedürleri açısından belli aşamaları eksiksiz ve dikkatli biçimde hayata geçirmeleri gerekmektedir. 

Bulgaristan vizesi almak için almak için izlenmesi gereken randevu ve başvuru prosedürü seçmiş olduğunuz Bulgaristan vize türü ve Bulgaristan vize başvurunuz sırasında alanında yetkin bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alıp almadığınıza göre değişiklik gösterebilir.

Bulgaristan vize başvurularında Schengen vize başvurularına göre parmak izi uygulaması ve şahsen bulunma zorunluluğu bulunmaması nedeniyle alanında deneyimli bir vize acentesine başvuru sürecini emanet etmek büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bulgaristan turistik, aile-akraba-arkadaş ziyareti, kültürel, ticari, transit, tıbbi tedavi, bilimsel araştırma, kültürel, sportif, Bulgaristan vatandaşı eşlerinin vize başvuruları Bulgaristan vize başvuru merkezleri üzerinden randevu alınarak yapılabilirken bazı kategorilerdeki başvurular Bulgaristan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla direk gerçekleştirilebilir.

Bulgaristan Vizesi Danışmanlık

Dikkat ve titizlik gösterilmesi gereken Bulgaristan vize başvuru sürecine dair nitelikli bir danışmanlık hizmeti almak seçenekleriniz dahilindedir. Vize başvuru süreci ve konsolosluğun değerlendirme kriterlerine dair birçok detayı gözünüzden kaçırabilir veya atlayabilirsiniz. Bu nedenle alanında deneyimli bir danışmanlık şirketi ile ilerlemeniz faydalı olacaktır.

Bulgaristan vize danışmanlığı kapsamında başvuru prosedürleriyle ilgili kritik ve can alıcı noktalar şirketimizin çalışma alanındadır. Bulgaristan vize işlemlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar tüm süreç tarafımızca yönetilip bütün konsantrasyonumuz Bulgaristan vize başvurunuzun başarıyla tamamlanması ve seyahatiniz için ihtiyacınız olan vizeyi almanız üzerine kuruludur.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Bulgaristan vizesi almak için uygun başvuru aşamalarını izlemelisiniz.

  • Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü belirleyin ve Bulgaristan vizesi için gerekli evrakları seçmiş olduğunuz vize türü ve seyahat amacınıza uygun olarak hazırlayın
  • Bulgaristan vize başvuru formunu doldurun ve formu gözden geçirerek yazdırın
  • Bulgaristan vize randevunuzu alın
  • Bulgaristan vize randevusu günü ve saatinde evraklarınızı eksiksiz biçimde teslim edin.
  • Bulgaristan vize başvurunuz sırasında tarafınıza verilen teslim fişi aracılığıyla pasaportunuzun durumunu kontrol edin ve onay gelmesinin ardından teslim alın.

5 Adımda Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

 1- Bulgaristan vize başvuru kategorinizi belirleyin!

Bulgaristan vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza uygun olarak vize kategorinizi isabetli biçimde belirlemek ilk önemli aşamadır. Seyahat amacınıza uygun vize kategorinizi belirlemeniz Bulgaristan vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında büyük fayda sağlar. Bulgaristan’a 6 ayda 90 günü aşmayan kalışlar için tercih edilmesi gereken vize tipi Bulgaristan C tipi Schengen vize başvurusudur. Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklar ise seyahatinizin amacına göre (turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim vb.) göre değişiklik gösterir.

2- Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı hazırlayın!

Bulgaristan vize başvurusu için atılması gereken ikinci adım Bulgaristan vize evraklarının seçmiş olduğunuz vize türüne ve gidiş amacınıza uygun olarak eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Bulgaristan vize başvurusu için konsolosluğa sunulacak evraklar okunur ve anlaşılır olmalıdır.

3- Bulgaristan vize başvuru formunu doldurun

Bulgaristan vize başvuru formunun eksiksiz biçimde doldurulması kritik önemdedir. İngilizce veya Türkçe doldurulması gereken Bulgaristan vize başvuru formunda kişisel bilgilerin güncel durumunuzun yer alması önemlidir.

4- Bulgaristan vize randevunuzu alın

Bulgaristan vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa teslim edilmesi için randevu prosedürünü takip etmek zorunludur.

5- Bulgaristan vize başvurunuzu yapın

Bulgaristan vize başvuru merkezine belirlenen tarih ve saatte vize başvuru evraklarınızı sunmak için gitmeniz gerekmektedir. Bulgaristan vize randevu saatinizden 15 dakika önce başvuru için hazır bulunmanızı tavsiye ederiz. Bulgaristan vize başvurunuzun ardından pasaportunuz ve diğer evraklarınız konsolosluk tarafından değerlendirilecek ve pasaportunuzu teslim almaya gitmeniz gerekecektir.

Bulgaristan Vizesi Almak Zor Mu?

 Bulgaristan vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti almak için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

Bulgaristan’a vize almak isteyen başvuru sahipleri Bulgaristan vizesi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Bulgaristan vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Almak İçin Neler Yapılmalı?

Bulgaristan vizesi; konsolosluğun talep ettiği evrakların dikkatli ve doğru biçimde sunulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız durumunda alınması kolay bir vizedir.

Tersinden ifade edersek, Bulgaristan Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru kriterlerine uymamanız durumunda Bulgaristan vizesi almanız zor olabilir. Bulgaristan vizesini kolay ve zahmetsiz şekilde almak için vize uyum koşullarını yakalamanız gerekmektedir.

Konsolosluğun üzerinde durduğu en kritik nokta düzenli gelir durumunuz ve sizi Türkiye’ye bağlayan koşulların güçlülüğüdür.

Bulgaristan vize başvurularında yaşanan olumsuzluklar ve vize redleri çoğu zaman kritik detayların atlanmasından ve dikkat edilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu, başvuru evraklarını titizlikle inceleyen bir kurumdur. Bulgaristan vize başvurularının işlem süresinin ortalama 10 gün olmasının en önde gelen nedenlerinden biri budur. Bu süre zarfında konsolosluk ibraz edilen evrakları inceleyip vize başvurularını karara bağlar.

Bulgaristan Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.