Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

Mısır Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Mısır Vizesi Hızlı Çıkar Mı?

Mısır vize işlemlerinin güncel seyrine ilişkin hazırladığımız Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazısının vize başvuru süreçlerine katkı sunacağına inanıyoruz.

Mısır vize başvurularındaki konsolosluk işlem ve değerlendirme süreleri pek çok başvuru sahibi tarafından kaygıyla karşılanmaktadır.

Mısır vize işlemlerinin ne kadar sürede sonuçlandığına dair güncel bilgiler döneme ve başvuru yapılan Mısır Dış Diplomatik Misyonu’na göre değişiklik gösterebilmektedir.

Mısır vize başvurularında vize çıkma ve sonuçlanma süreleri başvuru yapılan ile veya merkeze göre değişiklik gösterebilir. Yanısıra Mısır vizesini kolay ve daha hızlı yoldan almayı sağlayan etkenlerden biri de Mısır vizesi danışmanlık hizmeti almak olabilir. Bu sayede Mısır vize başvuru evraklarının şahsen gitmeye gerek kalmadan teslimi ve işlemlerin takibi mümkün olabilir.

 Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ülkemiz vatandaşları Mısır’a çeşitli amaçlarla seyahat etmektedir. Mısır’a seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız vize uygulamasına tabidirler.

Mısır vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru prosedürleri kendine özgü bazı farklılıklar içerir. Türkiye’de Mısır vize başvurularında yetki alanı ayrımı olmakla birlikte tüm vize başvurularında verilecek kararlar Mısır İstanbul Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vize başvuruları bu merciler tarafından incelenir ve karara bağlanır.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi başvuru sahibinin yaşına ve başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Mısır’a turistik, ticari, aile ziyareti ve kısa süreli eğitim için seyahat etmek isteyen 45 yaş altı başvuru sahiplerinin Mısır vize başvurularını seyahatlerinden en az 3 ay önce yapmaları tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise Mısır vize işlemlerinin başvuru sonrası 45 yaş altı kişiler için en az 30 gün sürebilmesidir. Mısır Arap Cumhuriyeti’nin 45 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ulusal güvenlik tehdidi olarak görmemesi nedeniyle Mısır Konsolosluğu bu kişilerin vize işlemlerini daha kısa sürelerde (3-6 işgünü) sonuçlandırabilmektedir.

Mısır vize işlem süreleri konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için ortalama olarak 3-6 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bazı dönemlerde Mısır’ın dış temsilciliklerinin yoğunluğuna göre vize işlem süreleri uzayabilmektedir. Mısır vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden 30 gün önce yapmanız tavsiye edilir.

Mısır seyahat planınızın aksamaması adına başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak Mısır vizesinin kaç günde çıktığı ve değerlendirme sürecinin güncel tablosuna ilişkin bilgi almanız yararlı olacaktır.

Mısır Vizesi En Geç Kaç Günde Çıkar?

Mısır seyahat planınızın aksamaması için başvurunuzu zamanında gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Konsolosluğun çalışma ve işyükü yoğunluğuna göre bu işlem süresi daha da kısalabilir. Mısır Konsolosluğu başvuru sahiplerinden başvuru sonrası ek evrak veya evraklar talep edebilmektedir. Mısır vize başvurunuzu ek evrak talepleri ve ek değerlendirme sürelerini göz önünde bulundurarak yapmanızı tavsiye ederiz. Mısır vize başvurularında vize başlangıç tarihleri başvurunun onaylandığı gün konsolosluk birimi tarafından başlatılmaktadır. Bu nedenle seyahat planlarınızı yaparken bu durumu dikkate almanızı önemle belirtmek isteriz.

Mısır vize başvurularının değerlendirilip karara bağlanma süreleri en az 5-7 gün olarak belirtilmektedir. Özel durumlarda Mısır vize başvurularının sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir. Bayram ve resmi tatiller nedeniyle Mısır vizesinin çıkma ve sonuçlanma süresinin uzayabileceği hesaba katılmalıdır.

Mısır başvuru evraklarınız Konsolosluk Vize Bölümü tarafından incelemeye alınır. Mısır Konsolosluğu Vize Bölümleri başvuru aşamasında başvuru sahiplerine değerlendirme süreciyle bilgi vermezler.

Mısır vize başvurunuzun sonucu bu nedenle başvuru günü ve saatinde belli olmamakta, konsolosluk değerlendirme ve inceleme süreci sonucunda başvuru sahiplerine iletilmektedir.

45 yaş altı Mısır vizesi başvuru sahiplerinin konsolosluk değerlendirme süreleri Mısır Savunma Bakanlığı onay süreçlerinin uzaması nedeniyle 2 ayı bulabilmektedir.

Mısır Vizesi Hızlı Çıkar Mı?

Mısır vizesi 45 yaş altı başvuru sahipleri için hızlı sonuçlanan bir vize değildir. Mısır Arap Cumhuriyeti’nin 45 yaş altı başvuru sahiplerini ulusal güvenlik tehdidi görmesi nedeniyle Mısır Savunma Bakanlığı onay vermeden vize basımı yapılmamaktadır.

Mısır vizesinin başvuru sonrası çıkma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte başvuru sahibinin yaşına göre hızlı veya yavaş biçimde ilerlemektedir. Mısır vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için fiili işleyişte ortalama olarak 5-7 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Mısır vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmanız tavsiye edilir.

Mısır için yapılan vize başvurusunun sonuçlanma sürelerindeki dönemsel değişiklikler nedeniyle başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak güncel işlem süreleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Mısır Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte başvuru sahibinin yaşına göre hızlı veya yavaş biçimde ilerlemektedir. Mısır turistik vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için fiili işleyişte ortalama olarak 5-7 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır

Mısır turistik vize başvurularındaki yoğunluk dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmanız tavsiye edilir.

Mısır turistik vize işlemlerinin ortalama sonuçlanma süresi vize başvurunuzu hangi konsolosluktan yaptığınıza göre değişiklik gösterecektir.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan turistik vize başvurularında pasaport teslimleri 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için 5-8 işgünü içerisinde mümkün olabilmektedir.

Mısır seyahatinizin aksamaması adına turistik vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

 Mısır Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte başvuru sahibinin yaşına göre hızlı veya yavaş biçimde ilerlemektedir. Mısır ticari vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için fiili işleyişte ortalama olarak 5-7 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır

Mısır ticari vize başvurularındaki yoğunluk dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmanız tavsiye edilir.

Mısır Ticari vize işlemlerinin ortalama sonuçlanma süresi vize başvurunuzu hangi konsolosluktan yaptığınıza ve randevu prosedürüne göre değişiklik gösterecektir.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan Ticari vize başvurularında pasaport teslimleri 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için 5-8 işgünü içerisinde mümkün olabilmektedir.

Mısır seyahatinizin aksamaması adına ticari vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Mısır Vizesi Neden Geç Çıkıyor?

Mısır vizesinin başvuru sonrası çıkma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte başvuru sahibinin yaşına göre hızlı veya yavaş biçimde ilerleyebilmektedir.

Schengen ülke konsoloslukları, İngiltere Konsolosluğu veya Amerika Konsolosluğu’na göre Mısır Konsolosluğu’nun kendi içerisinde sistematik bir işleyişe ve düzene sahip olmaması nedeniyle Mısır vizesi belli bir yaş grubundan başvuru sahipleri için oldukça geç çıkmaktadır.

Mısır vizesinin geç çıkmasının temel nedeni Mısır Arap Cumhuriyeti’nin 45 yaş altı vatandaşlarımız için uyguladığı vize rejimi kurallarıdır.

Mısır vizesi 45 yaş altı başvuru sahipleri için hızlı sonuçlanan bir vize değildir. Mısır Arap Cumhuriyeti’nin 45 yaş altı başvuru sahiplerini ‘ulusal güvenlik tehdidi’ görmesi nedeniyle Mısır Savunma Bakanlığı onay vermeden Mısır Konsolosluğu tarafından vize basımı yapılamamaktadır.

Mısır’dan bakanlık onay süreçleri oldukça yavaş ilerlemektedir. Mısır vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde 45 yaşını doldurmuş başvuru sahipleri için fiili işleyişte ortalama olarak 5-7 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Mısır vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmanız tavsiye edilir.

Mısır için yapılan vize başvurusunun sonuçlanma sürelerindeki dönemsel değişiklikler nedeniyle başvuru öncesinde çağrı merkezimizi arayarak güncel işlem süreleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 

Mısır Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.