Gana Turistik Vizesi

Gana Turistik Vizesi Nasıl Alınır?
Gana Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gana Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Gana Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Gana’ya turistik amaçlı gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatleriniz için Gana turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Gana turistik vize başvurusu sırasında sunmanız gereken evraklar Gana Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve başvuru sırasında ek evraklar talep edilebilmektedir. Gana turistik vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için çağrı merkezimizi arayınız. Alanında deneyimli ve birikimli müşteri temsilcilerimiz Gana turistik vize başvurunuz için gerekli olan evrakların listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacaklardır.

Gana turistik vize başvuruları Gana Konsolosluğu’na şahsen veya vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

 Gana Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

 Gana turistik vize başvurunuz için konsolosluğun vize başvuru kriterleri ve belirlenen evraklara uygun bir prosedür izlenmesine mutlaka dikkat edilmelidir. Bu prosedürlere hassasiyetle dikkat edilmemesi durumunda Gana turistik vize başvurunuzun kabul edilmeme olasılığı olduğunu gözden kaçırmayınız.

Gana turistik vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin vize başvurularını seyahat tarihlerinden en az 20 ay önce yapmaları tavsiye edilmektedir. Başvuru sonrası konsolosluğun sizden ek evrak veya mülakat talep edebilme olasılığı vardır. Planlanan seyahatinizin aksamaması adına konsolosluğun çalışma yoğunluğu, ek değerlendirme süreleri ve randevu yoğunluğunu gözetmeniz büyük önem taşımaktadır.

Gana turistik vizesi almak isteyen vatandaşlarımız Gana vize işlemlerinde Gana Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru prosedürlerine uymak durumundadırlar. Gana vizesi almak için pasaportunuz ve diğer başvuru evraklarının randevu günü ve saatinde teslim edilmesi gerekmektedir. Gana turistik vizesi almak için izlenmesi gereken 5 temel basamak vardır.

1- Gana vize başvuru kategorinizi belirleyin!

Gana vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza uygun olarak vize kategorinizi isabetli biçimde belirlemek ilk önemli aşamadır. Seyahat amacınıza uygun vize kategorinizi belirlemeniz Gana turistik vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında büyük fayda sağlar. Gana turistik vizesi için gerekli evraklar ise mesleki duruma göre değişiklik gösterir.

2- Gana turistik vize başvuru evraklarınızı hazırlayın!

Gana turistik vize başvurusu için atılması gereken ikinci adım Gana vize evraklarının seçmiş olduğunuz vize türüne ve gidiş amacınıza uygun olarak eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Gana vize başvurusu için konsolosluğa sunulacak evraklar okunur ve anlaşılır olmalıdır.

3- Gana vize başvuru formunu doldurun

Gana vize başvuru formunun konsolosluk resmi web sitesi üzerinden online çevrimiçi ortamda eksiksiz biçimde doldurulması kritik önemdedir. İngilizce doldurulması gereken Gana vize başvuru formunda kişisel bilgilerin güncel durumunuza uygun yer alması önemlidir.

4- Gana vize randevusu alın

Gana vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa teslim edilmesi için randevu prosedürünü takip etmek zorunludur. Gana vize randevunuz için konsolosluk randevu sistemi üzerinden talepte bulunun.

5- Gana vize başvurunuzu yapın

Gana Konsolosluğu’na belirlenen tarih ve saatte vize başvuru evraklarınızı sunmak için gitmeniz gerekmektedir. Gana vize randevu saatinizden 15 dakika önce başvuru için hazır bulunmanızı tavsiye ederiz. Gana vize başvurunuzun ardından pasaportunuz ve diğer evraklarınız konsolosluk tarafından değerlendirilecek ve pasaportunuzu teslim almaya gitmeniz gerekecektir.

Gana turistik vizesi almak zor mu?

Gana turist vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

Gana turistik vizesi almak isteyen başvuru sahipleri Gana vizesi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Gana vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz.

Gana Turistik Vizesi Almak İçin Neler Yapılmalı?

Gana turistik vizesi; konsolosluğun talep ettiği evrakların dikkatli ve doğru biçimde sunulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız durumunda alınması kolay bir vizedir.

Tersinden ifade edersek, Gana Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru kriterlerine uymamanız durumunda Gana turist vizesi almanız zor olabilir. Gana vizesini kolay ve zahmetsiz şekilde almak için vize uyum koşullarını yakalamanız gerekmektedir.

Gana Turistik Vize Başvurusu

Gana’ya turistik amaçlı seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri Gana vize başvuru evraklarını gidiş amaçlarına ve mesleki durumlarında göre ibraz etmek durumundadırlar. Gana turistik vize başvuru evrakları kişinin çalışma ve düzenli gelir durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Gana turistik vize başvurusunda bulunan ve düzenli gelire sahip olmayan öğrenciler, çalışmayanlar ve ev hanımlarının birinci dereceden yakınlarının (anne, baba, eş) sponsor evraklarını beyan etmeleri vize başvuru süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Mevcut çalışma durumunuz aşağıda belirtilenlerden farklılık içeriyorsa temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

Aşağıda sizler için temel bazı başlıklar altında temin edilmesi gereken evrakların listesini detaylı ve Gana Konsolosluğu’nun belirlediği çerçeveye göre dikkatinize sunuyoruz.

Gana Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gana vize başvuru formu

Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)

Pasaport-eski pasaportlar (Planlanan Gana seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır)

2 adet biometrik fotoğraf (Güncel, 3,5cm×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzerine)

Gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren belge detaylı olarak e-devlet şifresiyle alınmalıdır)

İkamet belgesi (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

Kimlik fotokopisi

En az 30.000 Euro teminatlı, seyahat tarihlerini kapsayan yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Sarı humma aşı kartı

-Otel rezervasyonu

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Mesleki Duruma Göre Evraklar 

Şirket Sahipleri
 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şahsi Banka hesap özeti (Son 6 aylık hareketliliği gösteren, en az 30.000 TL  bakiyeli, kaşe, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri fotokopisi ile)
Özel Şirket Çalışanları
 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK barkodlu 4 A hizmet dökümü(e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imzalı ve kaşeli)
 • Şahsi banka hesap dökümü (Güncel, son 6 aylık, en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile)
Devlet Memurları
 • Çalışma ve Görev belgesi (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış belge ıslak imza, mühür veya e imzalı olmalıdır)
 • Resmi izin belgesi (Mühür ve ıslak imzalı olarak hazırlanması gereken belgeyi e imzalı olarak da temin edebilirsiniz. İzin yazısında seyahat tarih aralıkları mutlaka belirtilmelidir)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, mühürlü, ıslak imzalı veya e-imzalı)
 • Şahsi banka hesap özeti (Son 6 aylık hesap hareketliliğini içeren ve en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile)
Emekliler
 • Şahsi dilekçe(Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • SGK barkodlu emekli hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi banka hesap özeti (Emekli maaşının yattığını gösteren son 6 aylık banka hesap özetiniz en az 30.000 TL bakiyeli olmalıdır. Belge kaşe, ıslak imza olarak alınıp banka imza sirküleri fotokopisi ile sunulmalıdır)
Çiftçiler
 • Şahsi dilekçe (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Çiftçilik belgesi (Ziraat Odası’ndan alınmış kaşeli ve ıslak imzalı çiftçilik belgesi)
 • SGK barkodlu emekli hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi banka hesap özeti (Son 6 aylık hesap hareketliliğini içeren ve en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile)
Öğrenciler
 • Öğrenci belgesi (Güncel, orijinal veya e devlet şifresiyle e devlet şifresiyle alınmalıdır)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı belgenin aslı)
Ev Hanımları
 • Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılmış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı belge)
 • Varsa banka hesap özeti (Son 6 aylık en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle)
 • Barkodlu hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle detaylı olarak temin edebilirsiniz)
Gana turistik vize ücreti ne kadar?

2023 Gana turistik vize ücretleri konsolosluk vize harçları ve eğer herhangi bir vize acentesinden vize danışmanlığı alınıyorsa danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır.

Gana Konsolosluğu turistik vize başvurularında başvuru sahiplerinden konsolosluk harcı almamaktadır.

Vize Acentesiyle Gana Vizesi Alma Hizmeti

Gana vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan kolay Gana vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Acente aracılığıyla Gana vize başvurusunda bulunmak size pek çok açıdan kolaylık sağlar.

-Gana vize danışmanlığı almanız durumunda tüm başvuru sürecini acentenize emanet etmiş olursunuz.

-Gana vize başvuru formu online olarak acenteniz tarafından doldurulur.

-Gana vize randevusu acenteniz tarafından alınır ve tüm işlem süreci şahsen bulunmanıza gerek olmadan yürütülür.

-Gana vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan gidiş-dönüş uçak biletiniz eğer satın alma yapmadıysanız acenteniz tarafından tamamlanacaktır.

Gana Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Gana turistik vize ücreti talep edilen giriş sayısına göre değişiklik gösterir. Türkiye’de ikamet veya çalışma izni sahibi olup Gana vizesi almak isteyen yabancı pasaport sahiplerinin vize muafiyet durumu olup olmadıkları mutlaka kontrol edilmelidir. Gana turistik vizesi genelde 1 aylık ve tek girişli olarak verilmektedir.

 

1 Aylık Tek Girişli Gana Turistik Vize Ücreti:                                            60 Euro

1 Aylık Tek Girişli Gana Turistik Express Vize Ücreti:                             120 Euro

 

Gana turistik vize işlem ücretleri temelde iki kalemden oluşur.

1-Gana Konsolosluğu vize harçları

2- Gana turistik vizenizi bir vize danışmanlık şirketi aracılığıyla alıyorsanız acente servis bedeli

Yukarıda belirtilen turistik vize ücretleri Gana vizesi konsolosluk harç ücretlerinden oluşmaktadır. Gana vizesi konsolosluk harç ücretlerine ek olarak acente servis bedelleri bu tutarlara dahil edilmemiştir.

Gana turistik vizesi kaç günde çıkar?

 Gana turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 4-7 işgünüdür. Gana turistik vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde ortalama olarak 4-7 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Gana Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.