Dubai Vizesi

Dubai Vizesi İşlemleri 2024

Dubai vizesi kaç günde çıkar?
Dubai e vize başvurusu nasıl yapılır?
Dubai e vize başvuru evrakları nelerdir?
Dubai vize süresi nedir?
Online Dubai vize başvurusu
Dubai çoklu giriş vizesi

Türkiye’den vize talebinin yoğun olduğu ülkelerin başında gelen Birleşik Arap Emirlikleri’ne (United Arab Emirates) seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız çeşitli vize uygulamalarına tabidirler. Ayrıca Türkiye’de ikamet veya çalışma izni bulunan ve Dubai vize uygulamasına tabi olan yabancı pasaport sahipleri de Dubai vizesi almak durumundadırlar. Bu yazımızda 2024 Dubai vize işlemlerine dair konsolosluk işleyişi, Dubai vize başvuru evrakları, Dubai e vize başvurusu ve Dubai vize işlemlerinin sonuçlanma sürelerini detaylı olarak dikkatinize sunduk.

 

Dubai vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahatler için alınacak vize her ne kadar Dubai vizesi olarak adlandırılsa da Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten birisi ve en çok bilinenidir. Ülkemizden Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) çeşitli amaçlarla yapılan seyahatlerde en çok ziyaret edilen Emirlik’in Dubai olması nedeniyle bu ülkeye alınacak vizenin ismi de Dubai vizesi olarak nitelendirilmiştir.

Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği’nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn emirliklerinden oluşur. Sizin için temin edeceğimiz Dubai vizesi ile BAE topraklarını oluşturan 7 Emirlik’e seyahat etme hakkına sahip olacaksınız. Dubai vizesi ile BAE toprakları dışında başka bir ülkeye seyahat etme hakkınız yoktur.

 

Dubai vize istiyor mu?

Dubai’ye seyahat planı bulunan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız maksimum 90 güne kadarki kalışları için vize almak zorundadırlar.

Yeşil (hususi) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Dubai seyahat planları için vize almalarına gerek yoktur. Dubai, maksimum 90 güne kadarki kalışlar için yeşil pasaport sahiplerinden vize istememektedir.

Gri ve diplomatik pasaport sahipleri de 90 güne kadarki kalışlar için vize uygulamalarından muaftırlar. Gri pasaport sahibi vatandaşlarımızın Dubai’ye girişleri sırasında kurum izin yazılarını göstermeleri istenebilir.

Pek çok başvuru sahibinin sıklıkla sorduğu soru Dubai’ye kapı vizesi olup olmadığıdır. Dubai’ye kısa süreli seyahatleriniz için kapı vizesi uygulaması mevcut değildir ve sınırda herhangi bir vize işlemi yapılmamaktadır. Bu nedenle Dubai vizenizi ülkeye seyahatinizden önce almanız gerekmektedir.

 

Dubai vizesi nasıl alınır?

Dubai’ye kısa süreli turistik, ticari, konferans ve aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için vize başvurunuzu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İstanbul Başkonsolosluğu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçiliği ve Dubai Göçmenlik Ofisi’ne direk olarak yapamazsınız. Türkiye’den yapılan Dubai vize başvuruları akredite ve yetkili turizm seyahat acenteleri aracılığıyla online kabul edilmektedir. Bu nedenle bilgilendirmeleri kuvvetli ve Dubai vize işlemleri konusunda donanımlı bir turizm seyahat acentesinden vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan Dubai’ye seyahat edeceğiniz havayolu şirketi de Dubai vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir. Seyahatiniz öncesinde havayolu şirketinden bilgi alıp vize işlemlerine ilişkin herhangi bir hizmet verip vermediklerini sorabilirsiniz.

 

Dubai E Vize

Dubai’ye kısa süreli turistik, ticari, konferans ve aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için elektronik vize başvurunuzu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İstanbul Başkonsolosluğu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçiliği ve Dubai Göçmenlik Ofisi’ne direk olarak yapamazsınız.

Dubai e vizesi almak için izlenmesi gereken Dubai online e vize başvuru prosedürleri hayli kolay ve basittir. Dubai e vize başvurularındaki en büyük kolaylık vize başvuru için herhangi bir başvuru merkezine gitmek zorunda olmayıp tüm işlemlerin online olarak gerçekleştirilebilmesidir.

Dubai vizesi pasaportunuza basılmaz ve Dubai (BAE) Göçmenlik Ofisi’nin onayı sonrası başvuru sahiplerine Dubai e vizeniz pdf formatında gönderilir.

 

Dubai e vize başvuru evrakları

Dubai e vize başvurularında talep edilen evraklarınızı vize başvurunuz için hizmet aldığınız yetkili turizm seyahat acentesine mail ortamından iletebilirsiniz. Dubai E Vize başvurunuz için gerekli evraklar oldukça basittir.

  1. En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzun fotoğraflı kısmının renkli scan edilmiş hali
  2. Yabancı pasaport sahipleri için ikamet veya çalışma izninin renkli scan edilmiş hali
  3. Varsa gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  4. Dubai e vize ödemesi dekontunun

Mail yoluyla tarafımıza iletilmesi başvuru için yeterli olacaktır.

 

Dubai vizesi süresi ve türleri

Dubai vize başvurularında genelde tek tür vize verildiği söylenebilir. Dubai’ye turistik, ticari, aile ziyareti, konferans, fuar katılımı amaçla yapacağınız seyahatler için alacağınız vizenin tipi turistik vize olacaktır.

Dubai turistik e vizesinin en yaygın olanı geçerliliği vize onaylandığı gün itibari ile başlayan ve 58 gün içerisinde ülkeye giriş hakkı tanıyan vizedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bu vize ile 58 gün içerisinde giriş yaptıktan sonra 29 gün kalış hakkına sahip olursunuz. Dubai seyahatlerinizde 29 günün sonunda ülke topraklarından çıkılması zorunludur.

 

Dubai çoklu giriş vizesi

Dubai’ye ticari amaçlı sık seyahat eden iş insanlarının seyahat planlarına göre çok girişli vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz. Dubai çok girişli vizeleri; Dubai çok girişli Cruise, Dubai 30 günlük kısa dönem çok girişli, Dubai 90 günlük uzun dönem çok girişli vizelerden oluşmaktadır.

Dubai seyahat planınıza paralel olarak çok girişli vize başvurusu yapmak zaman enerji ve kaybı yaşamamanızı sağlar. Dubai’ye seyahat ettikten sonra Türkiye’ye dönmeden başka bir ülkeye seyahat planı olup yeniden Dubai’ye dönmek isteyen başvuru sahiplerinin de çok girişli Dubai vizesi talep etmeleri faydalı olacaktır. Örneğin Dubai’ye seyahatinizin ardından Suudi Arabistan’a seyahat planınız var ve bu seyahatinizin ardından yeniden Dubai’ye dönmeniz gerekiyor. Bu durumda Dubai çok girişli vize almanız yararınıza olacaktır.

 

Dubai e vize kaç günde çıkar?

Dubai e vize başvurularının sonuçlanma süreleri ortalama olarak 2-3 işgünüdür. BAE Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğuna göre bu süreler daha da uzayabilir veya kısalabilir. Çoğu durumda Dubai e vize işlemlerinizi 24 saat içerisinde sonuçlandırıp Dubai E vizenizi tarafınıza teslim ediyoruz.

Dubai’ye acil seyahat planı başvuru başvuru sahiplerinin e vize başvuru sonuçlanma sürelerini dikkat almalıdırlar. Dubai Göçmenlik Ofisi’nin Cuma ve Cumartesi günleri tatil olduğunu dikkate alarak seyahat planlarınızı ve vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Dubai vizesi Ankara

Ankara’dan Dubai vize başvurusunda bulunmak isteyenler için Dubai Konsolosluğu herhangi bir kısıtlamaya gitmemiştir. Dubai vize işlemlerinizi Ankara veya başka bir şehirdeki yetkili bir acente aracılığıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai’ye turistik, ticari, transit, konferans ve aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için vize başvurunuzu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçiliği’ne direk olarak yapamazsınız. Ankara’dan yapılan Dubai vize başvuruları akredite ve yetkili turizm seyahat acenteleri aracılığıyla online kabul edilmektedir. Bu nedenle bilgilendirmeleri kuvvetli ve Dubai vize işlemleri konusunda donanımlı bir turizm seyahat acentesinden vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

 

Dubai vizesi ücretleri

Dubai e vize başvurularında talep ettiğiniz vize süresine göre Dubai vize işlem ücretleri farklılık gösterir. Talep edeceğiniz vize türüne göre temsilcilerimiz sizleri Dubai vize işlem ücretlerine dair e posta yoluyla bilgilendireceklerdir.

 

Dubai vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai sınır polislerine vize onay sayfanızı göstermek zorundasınız. Dubai’ye seyahatleriniz sırasında elektronik vizenizin çıktısını yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Daha önce Dubai’ye seyahat edip ülkedeki kalış hakkını aşan kişilerin vize başvuruları reddedilebilir.
  • Dubai vize başvurularında vize danışmanlık hizmeti aldığınız yetkili acente sizden imzalı teminat yazısı isteyebilir. Dubai vizesiyle ülkedeki kalış koşullarını aşmanız durumunda vize işlemlerinizi tamamlayan acente yüklü para cezaları alabilir.
  • Dubai’ye ticari amaçlı sık seyahat eden iş insanlarının seyahat planlarına göre çok girişli vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz.

Dubai Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.