Acil Letonya Vizesi

Acil Letonya Vizesi

Hızlı Letonya vizesi nasıl alınır?

Ekspres Letonya vizesi kaç günde çıkar?

Letonya ekspres vize başvuru ücreti ne kadar?

Schengen ülkelerinden Letonya, acil Letonya vizesi almak isteyen başvuru sahiplerine VIP başvuru seçeneğini de sunmaktadır. Letonya’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahipleri Ekspres Letonya vize başvurusu yaparak konforlu bir hizmet eşliğinde vize alabilme imkanına sahip olurlar. Letonya vizesini hızlı yoldan alabilmek demek Letonya vizesi için gerekli evrakları toparlamaktan veya Letonya vize randevu sürecinden muaf olduğunuz anlamına gelmez. Bu yazımızda Letonya ekspres vize başvurularındaki işlem süresi, gerekli evraklar ve Letonya vize randevu süreçlerini ele alıyoruz.

 Acil Letonya vizesi nasıl alınır?

Letonya Ankara Büyükelçiliği Türkiye’den yapılan Letonya vize başvurularını değerlendirip karara bağlayan yetkili mercidir. Letonya vize başvurularında günlük başvuru kotasının sınırlı olması randevular ve konsolosluk çalışma sisteminde genellikle yoğunluk bulunmaktadır.

Letonya VIP vize başvuruları Letonya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği Letonya vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Ekspres Letonya vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmeniz gerekmektedir.

Başvuru aşamasındaki ikinci etap ise Letonya vize başvuru formunun online ortamda doldurulup gerekli vize başvuru evraklarının eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Letonya VIP (Premium Lounge) vize randevusunu takvimlemek ve başvuru günü saatinde Letonya vize başvuru merkezinde olmak vize başvurusunun işleme alınmasının ardından son aşama pasaport teslimidir.

Letonya acil vize başvurusu

Letonya vize başvurularında vize işlem süresi genellikle 10- 15 işgünüdür. Letonya vize randevularının ileriki tarihlere verildiği durumlarda Letonya’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Letonya VIP vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz. Letonya vize başvuru sahipleri ek hizmet bedelleri ödeyerek randevuyu öne alan Letonya VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilir ve seyahatleri için gerekli olan vizeyi bu yolla alabilirler.

Letonya VIP vize randevusu almak konsolosluk vize işlem süresini hızlandırmak anlamına gelmez. Letonya ekspres vize başvurularında sadece vize randevusu öne alınabilir ve bu ek hizmetten yararlanmak Letonya vize işlem süresinin fiili olarak kısalmasını sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki Letonya VIP vize randevuları Letonya online vize randevu sisteminden alınmaktadır. Bu nedenle Letonya ekspres vize randevusu ek hizmet bedelleri ödense dahi alınamayabilir veya ileriki tarihlere oluşturulabilir.

Letonya VIP vize başvuru ücreti

Letonya vize randevularındaki yoğunluğu aşıp randevuyu öne alan bir hizmetten yararlanmak için ek hizmet bedelleri ödenmesi gerekmektedir. Letonya ekspres vize başvurusu için ödenmesi gereken ek hizmet bedelleri konusunda detaylı bilgiye çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 Acil Letonya vize başvurusu için gerekli evraklar

Letonya ekspres vize randevunuzu oluşturmak için Letonya vize başvuru formunu online ortamda eksiksiz olarak doldurup randevuya ilerlemeniz gerekmektedir. Bu durumda Letonya vize randevusu için gerekli olan evrakların mesleki durumunuza uygun olarak hazırlanmasını tavsiye ederiz. Letonya vize randevusunun alınması için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Letonya ekspres vize başvuru evrakları randevu günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.