Tanzanya Turistik Vizesi

Tanzanya turistik vizesi başvuru evrakları mutlaka gidiş amacınıza uygun olarak beyan edilmelidir. Tanzanya turistik e vize başvurusu tamamen online ortamda yürütülür. Tanzanya Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Tanzanya e vize başvurusu için nihai kararı Tanzanya Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir. Tanzanya turistik vize için gerekli evrakları fiziken herhangi bir makama teslim edilmeyeceği için bilgisayarınızda dosyalamanız yeterli olacaktır. Evrakların okunur ve çözünürlüğü yüksek biçimde scan edilmesi tavsiye edilir. Tanzanya turistik vize sürelerinde kısıtlamaya gidilmiştir. Tanzanya turistik vizesi 1 ayda 30 gün kalış hakkı tanıyan tek girişli bir vize olarak verilir.

Tanzanya turistik vize için gereken evraklar

*Tanzanya Online Vize Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulup onaylanmalıdır)

*Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 9 ay geçerliliği bulunmalıdır)

*Son 6 ay içinde çekilmiş beyaz fon üzerine 3,5cmX4,5cm ölçülerinde vesikalık fotoğraf (Taranması yeterlidir)

*Nüfus cüzdanı fotokopisi  (Taranması yeterlidir)

*Turistik başvurular için otel rezervasyonu: Tanzanya’da kalacağınız otelden alınmış rezervasyonu dosyanıza eklemelisiniz. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu ve konfirmeli olması gerekmektedir.

Dönüş uçak bileti rezervasyonu (Üzerinde uçuş numarası, inilecek havalimanı ve ad-soyad görünmelidir)

Tanzanya turistik e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Tanzanya turistik vize kategorisini belirleyin. Tanzanya turistik e-vize başvurusu yapmadan önce Tanzanya vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Maksimum 250 KB büyüklüğünde ve beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Tanzanya e-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3-Tanzanya e-vize ödemesi için kredi kartınızda yeterli limit olup olmadığını kontrol edin.

4- Tanzanya online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup e-vize başvurunuza başlayın.

5-Tanzanya e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın ve Tanzanya vize ücretini online olarak ödeyin.

6-Tanzanya e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir.

Tanzanya turistik vizesi kaç günde çıkar?

Tanzanya turistik e-vizesi başvuruları ortalama 2-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tanzanya Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğunun az olduğu dönemlerde Tanzanya vize işlem süresi daha da azalabilir.