Senegal Turistik Vizesi

Senegal turistik vizesi

Senegal Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi vatandaşlarımız vize uygulamalarına tabidir. Diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde Senegal vizesinden muaftır.

Senegal’e turistik amaçlı seyahatlerden 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

 

Senegal turistik vizesi nasıl alınır?

Senegal turistik vizesi almak için yürütülmesi gereken prosedürlerin tamamı Senegal Ankara Büyükelçiliği üzerinden tamamlanır. İstanbul’dan Senegal vize başvurusu 2020 yılı itibariyle yapılamamaktadır.

Diğer Afrika ülkelerine yönelik vize işlemlerinde olduğu gibi Praxis Visa Solutions, Senegal vize işlemlerinizi elçilik üzerinden yürütüp seyahatiniz için gerekli olan vizeyi almak için tam yetkiye sahiptir.

Senegal vizesi almak için başvuru evraklarınızı ve pasaportunuzu tarafımıza teslim etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Senegal vizenizi şahsen gelmenize gerek olmadan en kolay yoldan almanızı sağlayacağız.

 

Senegal turistik vize evrakları nelerdir?

Senegal turistik vizesi almak için gidiş amacınıza uygun olarak başvuru evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Senegal’e turistik amaçla gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatleriniz için ibraz edilmesi gereken başvuru evrakları farklılık göstermektedir.

Senegal turistik vize başvurunuz için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru biçimde hazırlanmalıdır. Senegal’e kısa süreli turistik seyahatler için yapılan vize başvurularında otel rezervasyonunuzun Senegal’deki otel tarafından konfirme edilmiş olması önemlidir.

 

Senegal turistik vize için hazırlanması gereken evraklar şöyledir:

  • Senegal vize başvuru formu (2 nüsha  olarak doldurulmalı, tarih ve imza atılmalıdır)
  • Pasaport (En az 6 aylık geçerliliği olan)
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Uçak bilet rezervasyonu (gidiş/dönüş)
  • Hotel rezervasyonu
  • Kimlik fotokopisi
  • Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak Senegal Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır)
  • Uluslararası sarıhumma kartı

 

Senegal turistik vizesi kaç günde çıkar?

Senegal Ankara Büyükelçiliği resmi tatil ve hafta tatil günleri dışında turistik vize başvurularını 3 işgünü içerisinde sonuçlandırmaktadır.

Senegal turistik vize başvurularında işlem tarihi sonrası ortalama 3 işgünü içerisinde pasaportunuzu teslim alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Senegal Ankara Büyükelçiliği

HİLAL MAH ALEKSANDER DUBÇEK CAD. N ° 8 YILDIZ 06550
ANKARA – TÜRKİYE

OFİSİ: +90312 4420046

FAKS: +90312 4420056

E-posta: info@ambasenturquie.com

Çalışma saatleri: Pazartesi-Cuma günleri arasında 09:00-12:30 arası kabul edilmektedir.

Vizeler 15.00-17.00 arası teslim edilmektedir