Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya’ya turistik, ticari, özel ziyaret, transit, insani, eğitim ve çalışma amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan seyahatleriniz için gidiş amacınıza uygun bir başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Rusya vizesi başvuru sahiplerinin çoğunlukla merak ettiği şey Rusya Konsolosluğu’nun Schengen vize başvurularında olduğu gibi başvuru sahibinin çalışma ve düzenli gelir durumun ispat eden evrakların sunulup sunulmayacağı sorusudur. Rusya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Rusya vize başvurularında şahsi banka hesap özetleri, işyeri izin yazısı, maaş bordroları veya hizmet dökümü vb. belgeler talep edilmez ve sunulmaz. Rusya Konsolosluğu Rusya vize başvuru formundaki sorulara verilen yanıtları vize değerlendirme süreci için yeterli görmektedir.

 RUSYA TURİST VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Rusya turistik vize başvurularında Rusya Konsolosluğu tarafından fazla evrak talep edilmemektedir.

Rusya Vizesi Taslak Bilgi Formu (Eksiksiz doldurulmalıdır.)

-Rusya Vizesi Başvuru Formu (Online ortamda eksiksiz doldurulmalıdır)

-Pasaport (Planlanan Rusya seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve karşılıklı en az iki sayfası boş olmalıdır)

-2 adet biometrik fotoğraf (Güncel, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzerine)

-Otel voucher belgesi (Rusya’daki Tur Operatörü tarafından onaylanmış ıslak imza ve kaşeli Voucher belgesi ve garanti mektubu)

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Rusya Vizesi Otel Voucher Belgesi Nasıl Temin Edilir?

Rusya vize başvurularında booking veya airbnb üzerinden yaptığınız konaklama rezervasyonları kabul edilmemektedir. Rusya Konsolosluğu, Rusya’daki Tur Operatörü tarafından onaylanmış ıslak imza ve kaşeli Voucher belgesi ve garanti mektubunu başvuru sırasında mutlaka sunmanızı istemektedir. Rusya vizesi otel voucher belgesini eğer Rusya vizesi danışmanlık hizmeti alıyorsanız acentenizden veya Rusya’da irtibatta olduğunuz otelden temin edebilirsiniz.

Rusya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Davetiyeli Vize Başvurusu)

Rusya Federasyonu’na seyahat amacınız ticari bir görüşme ise vize başvuru uyum koşullarını yakalamanız için Rusya’dan ticari davetiye temin edilmesi gerekmektedir.

Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onaylı olması gereken ticari davetiyenin orijinal veya elektronik olarak gelmesi zorunludur. Rusya Federasyonu Bakanlık onaylı olmayan davet yazıları Rusya vize başvurularında geçerli değildir. Bakanlık onaylı olmayan davetiyelerle Rusya ticari vize başvurusunda bulunamayacağınızı önemle hatırlatmak isteriz.

Rusya ticari vize başvurularında maksimum konaklama süresi 1 yıl içerisinde kullanılmak üzere yıl içinde 6’şar aylık periyotlar halinde 180 günde/90 gün’dür. Bir seferde 90 gün üzeri kalış mümkün değildir. Rusya yıllık çok girişli (multiple) vizelerin üzerinde ДЕЙСТВУЕТ 90 ДНЕЙ ИЗ КАЖДЫХ 180 ibaresi yer almalıdır.

-Rusya Vizesi Taslak Bilgi Formu (Eksiksiz doldurulmalıdır.)

-Rusya Vizesi Başvuru Formu (Online ortamda eksiksiz doldurulmalıdır)

-Pasaport (Planlanan Rusya seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve karşılıklı en az iki sayfası boş olmalıdır)

-2 adet biometrik fotoğraf (Güncel, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzerine)

-Rusya’dan bakanlık ticari davetiye (orijinal veya elektronik imzalı olarak iletilebilir)

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Rusya Ticari Davetiye Nasıl Alınır?

Rusya ticari vizesi alabilmek için temel şart Rusya’dan bakanlık onaylı ticari davetiye temin edilmesidir. Pek çok başvuru sahibi Rusya ticari davetiye onaylarının Rusya’da belli bir prosedürü gerektirmesi ve davetiye çıkış süresinin uzun olması nedeniyle Rusya ticari vizesi almakta zorlanmaktadır. Rusya’daki ticari partnerinizin bakanlık üzerinden yapacağı başvuru sonrası çıkan davetiyeye Rusya ticari davetiyesi denir. Ticari davetiyenin onaylanma süresi çoğu durumda 20-25 gündür.

 Evraksız Rusya vize başvurusu

Rusya vize başvurularınız sırasında karmaşık vize prosedürleriyle uğraşmak istemiyorsanız alanında yetkin bir turizm seyahat acentesinden vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinizi kolaylaştırmak için başvurunuz sırasında geçerli pasaportunuz ve 2 adet biometrik fotoğrafı tarafımıza kargo veya kurye yoluyla iletmeniz yeterli olacaktır. Zahmetsiz, hızlı ve pratik yoldan Rusya vizenizi almamızı istiyorsanız çağrı merkezimize ulaşıp güncel bilgileri almanız yeterli olacaktır.

Rusya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.