Norveç Vize Randevusu

Schengen ülkesi Norveç’e seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ayda maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan C tipi Schengen vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Norveç vize işlemlerinin ilk aşamasını seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmek ve Norveç vize randevunuzu oluşturmak için başvuru formunu doldurmak oluşturur. Norveç vize başvurularında randevu prosedürü zorunlu olarak işletilmesi gereken bir süreçtir. Norveç Konsolosluğu randevusuz herhangi bir başvuruyu kabul etmemektedir. Norveç vize randevusu almadan önce aşağıdaki hususları dikkatle gözden geçirmek yararınıza olacaktır.

Norveç vize randevusu alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Norveç vize randevunuzu alırken öncelikle mevcut pasaportunuzun geçerlilik süresi ve tahribata uğramamış olmasını kontrol etmek yararınıza olacaktır. Bu nedenle Norveç vize başvurusunda bulunacak kişilerin pasaport geçerlilik sürelerinin minimum 1 yıl olmasını tavsiye ederiz. Randevu oluşturmak için mevcut pasaportunuzun geçerlilik tarihi planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmak durumundadır. Pasaportunuz Norveç vize randevu şartlarını sağlamadığı taktirde online vize randevusu oluşturmak ve başvurunuzu takvimlemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Norveç vize randevu sistemine pasaport bilgilerini girdiğiniz anda pasaportunuzun geçerlilik süresi şartları karşılamıyorsa sistem size randevu vermeyecektir.

Norveç için vize randevusu nasıl alınır?

Norveç’e vize randevusu oluşturmak için başvuru sahibinin çalışma durumu (çalıştığı şirketin ünvanı, mesleği ve şirket iletişim bilgileri), seyahat planı (gidiş dönüş tarihleri, konaklanacak yer), kişisel bilgileri (telefon numarası, posta adresi ve mail adresi) ile pasaport bilgilerine ihtiyaç vardır. Bu bilgiler kullanılarak Norveç vize randevunuz online randevu sistemi üzerinden takvimlenebilir. Norveç vize randevu alımı sırasında pasaport bilgilerinizi ve seyahat tarih aralıklarınızı dikkatli biçimde beyan etmeniz yararınıza olacaktır.

Norveç vize randevusu için gerekli evraklar

Norveç vize randevunuzu oluşturmak için gerekli olan evraklarınızın mesleki durumunuza uygun olarak hazırlanmasını tavsiye ederiz. Randevusu için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Norveç vize randevu evrakları başvuru günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Norveç vize randevu ücreti

Online ortamda alınması gereken Norveç vize randevuları herhangi bir ücrete tabi olmayıp ücretsiz olarak alınmaktadır. Norveç vize randevu işlemleri için sizlerden randevu ücreti talep eden kişi veya servis sağlayıcılara itibar etmemeniz gerekmektedir.

Online randevu sistemi üzerinden alınan Norveç vize randevuları başvuru sahiplerine mail yoluyla gönderilir. Bu nedenle Norveç vize randevularını alırken sık kullandığınız bir e-posta adresinizin yanı sıra telefon numaranızı yazmanızı tavsiye ederiz. Norveç vize randevunuzun mail yoluyla adresinize gelmesinin ardından çıktısını alarak başvuru günü ve saatinde diğer evraklarınızla beraber yanınızda götürmeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Norveç vize randevu detaylarının yer aldığı barkodlu çıktı vize başvuru merkezine girişiniz sırasında görevliler tarafından barkod okutularak kontrol edilmektedir.

Norveç vize randevusu nereden alınır? – VFS Global randevu alma hizmeti

Norveç Schengen vize randevuları Türkiye’deki Norveç dış temsilcilikleri ve konsolosluğun yetkilendirdiği Norveç vize başvuru merkezleri tarafından verilmektedir. İstisnai durumlar dışında Norveç vizesi için randevu talebinizi Norveç Büyükelçiliği’ne iletme şansınız yoktur. Bu nedenle Norveç vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden şahsen veya akredite bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alarak randevu oluşturabilirsiniz. Şirketimiz Norveç vize randevunuzu seyahat planınızı aksatmayacak ve riske etmeyecek şekilde en yakın tarihe almak için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Norveç vize randevularının konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre ileriki tarihlere verildiği dönemlerde randevuyu öne alabilecek ek hizmetlerden yararlanıp yararlanamayacağınız konusunda gerekli seçenekler mutlaka dikkatinize sunulacaktır.

 Norveç VIP vize randevusu, hızlı Norveç vizesi

Norveç Konsolosluğu’nun çalışma ve randevu yoğunluğu nedeniyle vize randevusu alırken ek bedeller ödemeniz gereken hizmetlerden yararlanmak zorunda kalabilirsiniz. Norveç’e acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Norveç premium vize randevusu alarak başvuru gün ve saatlerini öne çekmeleri yararlarına olacaktır.

Bu hizmetten yararlanarak Norveç vize randevunuz erken bir tarihe alınabilir. Önemle hatırlatmak isteriz ki Norveç premium vize randevusu hizmetinden yararlanmanız vize işlem süresini kısaltmamakta, yalnızca randevuyu öne alan bir işlev görmektedir.

Norveç Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.