Meksika Vizesi Almak Zor Mu?

Meksika Vize Veriyor Mu?

Meksika Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

Meksika Vizesi Almak Zor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi), gri (hizmet) pasaport sahipleri Meksika’ya seyahatleri için vize almak durumundadırlar. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için Meksika Vizesi Almak Zor Mu? sorusuna açıklık getirmeye çalıştık.

Meksika vize işlemlerinde elektronik vize (SAE) uygulaması sadece bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız için geçerlidir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport sahibi iseniz, ilgili vize için en yakın Meksika Konsolosluğu’na başvurmanız gerekir. Hususi (yeşil) veya hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları elektronik vize ile Meksika’ya giremezler. Meksika elektronik vizesi alındığı tarihten itibaren 30 gün geçerlidir ve tek girişlidir. Bu vize ile Meksika topraklarında 180 güne kadar kalış hakkına sahip olursunuz.

Meksika Kimlerden Vize İstemez?

Meksika Elektronik Vizesi (SAE), sadece havayoluyla seyahat planı bulunanlar için alınması zorunlu bir vize türüdür ve SAE’ye dahil olan bir havayolu şirketi ile ülkeye seyahat ederseniz geçerlidir. Eğer kara veya deniz yoluyla Meksika’ya giriş planınız varsa Meksika vize işlemlerinizi en yakın Meksika Konsolosluğu üzerinden yürütmeniz gerekir.

Yine uluslararası anlaşmalar kapsamında uyruk ne olursa olsun geçerli bir çok girişli Schengen, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, İngiltere ya da Kuzey İrlanda vizesi olanlar, Meksika’ya Meksika vizesi almadan seyahat edebilirler.

Meksika Vize Veriyor Mu?

Meksika vize başvurusu yapmak ve Meksika vizesi almak bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız için kolay olsa da Meksika vize sisteminde zaman zaman uygulamaya konulan kısıtlamalar Meksika vize başvurusu sırasında dikkatli olmayı gerektirmektedir.

Son yıllarda özellikle Meksika Hükümeti’nin getirdiği sınır geçiş önlemleri elektronik vize işlemlerine de yansımıştır. Meksika elektronik vize başvurusu sırasında evrak sunulmamasına gerek olmaması ve bilgi beyanlarıyla vize almak kolaylaşmıştır.

Bu nedenle bordo pasaport sahibi vatandaşlarımızın Meksika elektronik vize başvuruları çoğunlukla onaylanmaktadır. Meksika elektronik vizesine başvuru yapmak demek vizenin mutlak anlamda onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Meksika Hükümeti’nin elektronik vize talebini reddetme hakkı vardır.

Meksika Vizesi Almak Zor Mu?

Meksika vizesi genel olarak kolay alınabilen bir vizedir. Meksika vizesi başvuru sahiplerinin pasaport, şahsi iletişim bilgileri, mesleki durum ve seyahat planlarına dair verdikleri bilgilerin doğru olması durumunda Meksika e vize başvuruları genellikle olumlu sonuçlanmaktadır.

Meksika E Vize başvuruları Meksika Konsolosluğu’nun resmi internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Meksika Konsolosluğu’nun turizm seyahat acenteleri ile herhangi bir resmi anlaşması mevcut değildir. Meksika vize başvuruları başvuru formunun onaylanmasıyla beraber genellikle sonuçlanmaktadır.

Meksika vizesi almanız size ülkeye seyahat etme hakkı tanıyabilir ancak Meksika topraklarına giriş yapmanız için son karar sınır giriş noktalarındaki Göçmenlik ve Sağlık yetkililerine aittir. Bu gibi durumlarda otel rezervasyonunuzu yanınızda mutlaka bulundurmayı unutmayınız.

Meksika Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

*Meksika vizesi kolay alınabilen bir vize olarak görülse de başvuru sırasında atılan adımlara dikkat edilmemesi durumunda Meksika seyahat planınız aksayabilir.

*Meksika vize başvurunuz sırasında alanında deneyimli bir vize acentesinden danışmanlık alabilirsiniz. Bu sayede vize prosedürü konusunda güncel bilgilere ulaşabilir ve Meksika seyahatinizin aksamasını önleyebilirsiniz.

*Meksika vizesi onaylandığı gün başlayan 1 aylık vizedir. Onaylandığı tarihten itibaren başlaması nedeniyle Meksika vize başvurunuzu seyahatinizden hemen önceki günlerde yapmaya gayret edin.

*Meksika elektronik vize başvuru sırasında geçerli pasaport bilgilerinizin yanısıra şahsi iletişim bilgilerinizi doğru biçimde beyan edin.

*Daha önce Meksika’ya seyahat ettiyseniz hangi tarihlerde arasında ülkede bulunduğunuzu belirtin.

*Meksika’ya seyahat amacınızı, gitmek istediğiniz tarihi ve planlanan kalış gününüzü net biçimde belirtin.

Meksika Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.