Litvanya Vize Randevusu

Litvanya vize randevusu nasıl alınır?

Litvanya vize randevusu nereden alınır?

Schengen ülkesi Litvanya’ya seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ayda maksimum 90 gün kalış hakkı tanıyan C tipi Schengen vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Litvanya vize işlemlerinin ilk aşamasını seyahat amacınıza uygun vize türünü belirmek ve Litvanya vizesi randevusu alarak başvuru gün ve saatini takvimlemek oluşturur. Litvanya vizesi randevu prosedürü zorunlu olarak işletilmesi gereken bir süreçtir. Litvanya Konsolosluğu randevusuz herhangi bir başvuruyu kabul etmemektedir. Randevu almadan önce aşağıdaki hususları dikkatle gözden geçirmek yararınıza olacaktır.

Litvanya vizesi randevusu alırken nelere dikkat edilmeli?

Litvanya vizesi randevusu alırken öncelikle mevcut pasaportunuzun geçerlilik süresi ve tahribata uğramamış olmasını kontrol etmek yararınıza olacaktır. Bu nedenle başvuruda bulunacak kişilerin pasaport geçerlilik sürelerinin minimum 1 yıl olmasını tavsiye ederiz. Randevu oluşturmak için mevcut pasaportunuzun geçerlilik tarihi planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmak durumundadır. Pasaportunuz bu şartlarını sağlamadığı taktirde online vize randevusu oluşturmak ve başvurunuzu takvimlemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Randevu sistemine pasaport bilgilerini girdiğiniz anda pasaportunuzun geçerlilik süresi şartları karşılamıyorsa sistem size randevu vermeyecektir.

Litvanya vize randevusu nasıl alınır? –- VFS Global Litvanya randevu alımı

Litvanya vize randevusu oluşturmak için başvuru sahibinin seyahat amacı, kişisel bilgileri (telefon numarası, posta adresi ve mail adresi) ile pasaport bilgilerine ihtiyaç vardır. Türkiye’den yapılan Litvanya vize başvurularında randevular Litvanya vize başvuru merkezinden online olarak verilmektedir. Litvanya Konsolosluğu günlük sınırlı sayıda başvuru kabul eden bir konsolosluktur. Randevu oluşturmak için Litvanya vize başvuru merkezi VFS Global’in resmi web sitesi üzerinden kendi mailiniz ile hesap oluşturmanız gerekmektedir. Randevu bilgisi bu e-posta adresine düşeceği için sık kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Online randevu sistemi üzerinden açtığınız hesabında sizi evraklarınızı teslim etmek istediğiniz Litvanya vize başvuru merkezi, başvuru kategorisi ve gidiş amacınızı işaretlemeniz gereken alt kategori bölümleri karşılayacaktır.

Pasaport bilgilerinizi de kullanarak Litvanya randevu sistemi üzerinde ilerleyerek önünüzde açılan slotta sizin için en yakın tarih ve saati seçerek başvuruyu takvimleyebilirsiniz.

Litvanya vize randevusu için gerekli evraklar

Litvanya vize randevusu oluşturmak için en temel evrak geçerlilik süresi devam eden pasaportunuzdur. Randevunuzun alınması için gerekli evraklar online ortamda sisteme yüklenmeyip yalnızca bilgileriniz beyan edilmektedir. Litvanya vize randevu evrakları başvuru günü ve saatinde eksiksiz olarak sunulmak durumundadır.

Litvanya vize randevu ücreti

Online ortamda alınması gereken randevular herhangi bir ücrete tabi olmayıp ücretsiz olarak alınmaktadır. Randevu işlemleri için sizlerden randevu ücreti talep eden kişi veya servis sağlayıcılara itibar etmemeniz gerekmektedir.

Online randevu sistemi üzerinden alınan Litvanya vize randevuları başvuru sahiplerine mail yoluyla gönderilir. Bu nedenle Litvanya vize randevunuzu alırken sık kullandığınız bir e-posta adresinizin yanı sıra telefon numaranızı yazmanızı tavsiye ederiz. Litvanya vize randevunuzun mail yoluyla adresinize gelmesinin ardından çıktısını alarak başvuru günü ve saatinde diğer evraklarınızla beraber yanınızda götürmeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Litvanya vize randevu detaylarının yer aldığı barkodlu çıktı vize başvuru merkezine girişiniz sırasında görevliler tarafından barkod okutularak kontrol edilmektedir.

Litvanya vizesi randevusu nereden alınır?

Litvanya vize randevuları Türkiye’deki Litvanya dış temsilcilikleri ve konsolosluğun yetkilendirdiği Litvanya vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden verilmektedir. İstisnai durumlar dışında Litvanya vizesi için randevu talebinizi Litvanya konsoloslukları ve Litvanya Büyükelçiliği’ne iletme şansınız yoktur. Bu nedenle Litvanya vize başvuru merkezi üzerinden şahsen veya akredite bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alarak randevu oluşturabilirsiniz. Şirketimiz Litvanya vize randevunuzu seyahat planınızı aksatmayacak ve riske etmeyecek şekilde en yakın tarihe almak için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Litvanya vize randevularının konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre ileriki tarihlere verildiği dönemlerde randevuyu öne alabilecek ek hizmetlerden yararlanıp yararlanamayacağınız konusunda gerekli seçenekler mutlaka dikkatinize sunulacaktır.

Litvanya Ekspres-VIP vize randevusu, hızlı Litvanya vizesi

Litvanya Konsolosluğu’nun çalışma ve randevu yoğunluğu nedeniyle kimi dönemlerde vize randevusu alırken ek bedeller ödemeniz gereken hizmetlerden yararlanmak zorunda kalabilirsiniz. Litvanya’ya acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin Litvanya VIP (Premium Lounge) vize randevusu alarak başvuru gün ve saatlerini öne çekmeleri yararlarına olacaktır.

Bu hizmetten yararlanarak randevunuz erken bir tarihe alınabilir. Önemle hatırlatmak isteriz ki Litvanya VIP randevusu hizmetinden yararlanmanız vize işlem süresini kısaltmamakta, yalnızca randevuyu öne alan bir işlev görmektedir.