İsrail Turistik Vizesi

İsrail Turistik Vizesi

İsrail Turistik Vizesi Nasıl Alınır?
İsrail Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
İsrail Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
İsrail Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

İsrail’e turistik amaçlı gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatleriniz için İsrail turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İsrail vize başvurusu sırasında sunmanız gereken evraklar İsrail Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve başvuru sırasında ek evraklar talep edilebilmektedir. İsrail turistik vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için çağrı merkezimizi arayınız. Alanında deneyimli ve birikimli müşteri temsilcilerimiz İsrail turistik vize başvurunuz için gerekli olan evrakların listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacaklardır.

İsrail turistik vize başvuruları İsrail Konsolosluğu’na şahsen veya vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

 İsrail Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

 İsrail turistik vize başvurunuz için konsolosluğun vize başvuru kriterleri ve belirlenen evraklara uygun bir prosedür izlenmesine mutlaka dikkat edilmelidir. Bu prosedürlere hassasiyetle dikkat edilmemesi durumunda İsrail turistik vize başvurunuzun reddedilme olasılığı olduğunu gözden kaçırmayınız.

İsrail turistik vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin vize başvurularını seyahat tarihlerinden en az 1 ay önce yapmaları tavsiye edilmektedir. Başvuru sonrası konsolosluğun sizden ek evrak veya mülakat talep edebilme olasılığı vardır. Planlanan seyahatinizin aksamaması adına konsolosluğun çalışma yoğunluğu, ek değerlendirme süreleri ve randevu yoğunluğunu gözetmeniz büyük önem taşımaktadır.

İsrail turistik vizesi almak isteyen vatandaşlarımız İsrail vize işlemlerinde İsrail Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru prosedürlerine uymak durumundadırlar. İsrail vizesi almak için pasaportunuz ve diğer başvuru evraklarının randevu günü ve saatinde teslim edilmesi gerekmektedir. İsrail turistik vizesi almak için izlenmesi gereken 5 temel basamak vardır.

1- İsrail vize başvuru kategorinizi belirleyin!

İsrail vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza uygun olarak vize kategorinizi isabetli biçimde belirlemek ilk önemli aşamadır. Seyahat amacınıza uygun vize kategorinizi belirlemeniz İsrail turistik vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında büyük fayda sağlar. İsrail turistik vizesi için gerekli evraklar ise mesleki duruma göre değişiklik gösterir.

2- İsrail turistik vize başvuru evraklarınızı hazırlayın!

İsrail turistik vize başvurusu için atılması gereken ikinci adım İsrail vize evraklarının seçmiş olduğunuz vize türüne ve gidiş amacınıza uygun olarak eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. İsrail vize başvurusu için konsolosluğa sunulacak evraklar okunur ve anlaşılır olmalıdır.

3- İsrail vize başvuru formunu doldurun

İsrail vize başvuru formunun eksiksiz biçimde online ortamda doldurulması kritik önemdedir. İngilizce doldurulması gereken İsrail vize başvuru formunda kişisel bilgilerin güncel durumunuza uygun yer alması önemlidir.

4- İsrail vize randevusu alın

İsrail vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa teslim edilmesi için randevu prosedürünü takip etmek zorunludur. İsrail vize randevunuz için konsolosluk randevu sistemi üzerinden talepte bulunun.

5- İsrail vize başvurunuzu yapın

İsrail Konsolosluğu’na belirlenen tarih ve saatte vize başvuru evraklarınızı sunmak için gitmeniz gerekmektedir. İsrail vize randevu saatinizden 15 dakika önce başvuru için hazır bulunmanızı tavsiye ederiz. İsrail vize başvurunuzun ardından pasaportunuz ve diğer evraklarınız konsolosluk tarafından değerlendirilecek ve pasaportunuzu teslim almaya gitmeniz gerekecektir.

İsrail turistik vizesi almak zor mu?

 srail turist vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

İsrail vizesi almak isteyen başvuru sahipleri İsrail vizesi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak İsrail vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz.

İsrail Turistik Vizesi Almak İçin Neler Yapılmalı?

İsrail turistik vizesi; konsolosluğun talep ettiği evrakların dikkatli ve doğru biçimde sunulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız durumunda alınması kolay bir vizedir.

Tersinden ifade edersek, İsrail Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru kriterlerine uymamanız durumunda İsrail turist vizesi almanız zor olabilir. İsrail vizesini kolay ve zahmetsiz şekilde almak için vize uyum koşullarını yakalamanız gerekmektedir.

Konsolosluğun üzerinde durduğu en kritik nokta düzenli gelir durumunuz ve sizi Türkiye’ye bağlayan koşulların güçlülüğüdür.

İsrail turistik vize başvurularında yaşanan olumsuzluklar ve vize redleri çoğu zaman kritik detayların atlanmasından ve bu detaylara dikkat edilmemesinden kaynaklanmaktadır.

İsrail Konsolosluğu, başvuru evraklarını titizlikle inceleyen bir kurumdur. İsrail vize başvurularının işlem süresinin ortalama 10 gün olmasının en önde gelenlerinden nedenlerinden biri budur. Bu süre zarfında konsolosluk ibraz edilen evrakları inceleyip vize başvurularını karara bağlar.

 İsrail Turistik Vize Başvurusu

İsrail’e turistik amaçlı seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri İsrail vize başvuru evraklarını gidiş amaçlarına ve mesleki durumlarında göre ibraz etmek durumundadırlar. İsrail turistik vize başvuru evrakları kişinin çalışma ve düzenli gelir durumuna göre farklılıklar göstermektedir. İsrail turistik vize başvurusunda bulunan ve düzenli gelire sahip olmayan öğrenciler, çalışmayanlar ve ev hanımlarının birinci dereceden yakınlarının (anne, baba, eş) sponsor evraklarını beyan etmeleri vize başvuru süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Mevcut çalışma durumunuz aşağıda belirtilenlerden farklılık içeriyorsa temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

Aşağıda sizler için temel bazı başlıklar altında temin edilmesi gereken evrakların listesini detaylı ve İsrail Konsolosluğu’nun belirlediği çerçeveye göre dikkatinize sunuyoruz.

İsrail Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsrail vize başvuru formu

Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)

Pasaport-eski pasaportlar (Planlanan İsrail seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 1 ay geçerli olmalıdır)

2 adet biometrik fotoğraf (Güncel, 3,5cm×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzerine)

Gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren belge detaylı olarak e-devlet şifresiyle alınmalıdır)

İkamet belgesi (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

Kimlik fotokopisi

En az 30.000 Euro ve  COVID-19 teminatlı, seyahat tarihlerini kapsayan yurtdışı seyahat sağlık sigortası

yurtdışı seyahat sağlık sigortası, COVID-19 aşı sertifikası veya Covid-19 geçirdiğine dair belgeler başvuru sahiplerinden istenmektedir.

-Otel rezervasyonu

-Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Mesleki Duruma Göre Evraklar 

Şirket Sahipleri

 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben Türkçe veya İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şahsi Banka hesap özeti (Son 6 aylık hareketliliği gösteren, en az 30.000 TL  bakiyeli, kaşe, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri fotokopisi ile)

Özel Şirket Çalışanları

 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben Türkçe veya İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK barkodlu 4 A hizmet dökümü(e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imzalı ve kaşeli)
 • Şahsi banka hesap dökümü (Güncel, son 6 aylık, en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile)

Devlet Memurları

 • Çalışma ve Görev belgesi (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış belge ıslak imza, mühür veya e imzalı olmalıdır)
 • Resmi izin belgesi (Mühür ve ıslak imzalı olarak hazırlanması gereken belgeyi e imzalı olarak da temin edebilirsiniz. İzin yazısında seyahat tarih aralıkları mutlaka belirtilmelidir)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, mühürlü, ıslak imzalı veya e-imzalı)
 • Şahsi banka hesap özeti (Son 6 aylık hesap hareketliliğini içeren ve en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile)

Emekliler

 • Şahsi dilekçe(Konsolosluğa hitaben Türkçe veya İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • SGK barkodlu emekli hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi banka hesap özeti (Emekli maaşının yattığını gösteren son 6 aylık banka hesap özetiniz en az 30.000 TL bakiyeli olmalıdır. Belge kaşe, ıslak imza olarak alınıp banka imza sirküleri fotokopisi ile sunulmalıdır)

Çiftçiler

 • Şahsi dilekçe (Konsolosluğa hitaben Türkçe veya İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Çiftçilik belgesi (Ziraat Odası’ndan alınmış kaşeli ve ıslak imzalı çiftçilik belgesi)
 • SGK barkodlu emekli hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi banka hesap özeti (Son 6 aylık hesap hareketliliğini içeren ve en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile)

Öğrenciler

 • Öğrenci belgesi (Güncel, orijinal veya e devlet şifresiyle e devlet şifresiyle alınmalıdır)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı belgenin aslı)

Ev Hanımları

 • Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce veya Türkçe olarak yazılmış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı belge)
 • Varsa banka hesap özeti (Son 6 aylık en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle)
 • Barkodlu hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle detaylı olarak temin edebilirsiniz)

İsrail turistik vize ücreti ne kadar?

2023 İsrail turistik vize ücretleri konsolosluk vize harçları ve eğer herhangi bir vize acentesinden vize danışmanlığı alınıyorsa danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır.

İsrail Konsolosluğu turistik vize başvurularında başvuru sahiplerinden konsolosluk harcı almamaktadır.

Vize Acentesiyle İsrail Vizesi Alma Hizmeti

İsrail vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan kolay İsrail vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Acente aracılığıyla İsrail vize başvurusunda bulunmak size pek çok açıdan kolaylık sağlar.

-İsrail vize danışmanlığı almanız durumunda tüm başvuru sürecini acentenize emanet etmiş olursunuz.

-İsrail vize başvuru formu online olarak acenteniz tarafından doldurulur.

-İsrail vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan gidiş-dönüş uçak biletiniz eğer satın alma yapmadıysanız acenteniz tarafından tamamlanacaktır.

 İsrail turistik vizesi kaç günde çıkar?

 İsrail turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 7-10 işgünüdür. İsrail turistik vize işlemleri resmi tatil günleri ve konsolosluğun ek evrak ve mülakat taleplerinden doğacak gecikmeler yaşanmadığı taktirde ortalama olarak 7-10 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail turistik vize başvurularındaki randevu yoğunluğu dikkate alınarak başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç bir ay önce yapmanız tavsiye edilir.

İsrail Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.