Hindistan Turistik Vizesi

Hindistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Hindistan’a turistik amaçlı gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatleriniz için Hindistan turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Hindistan turistik vizesi başvurusu sırasında sunmanız gereken evraklar Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve başvuru sırasında ek evraklar talep edilebilmektedir.

Hindistan turistik vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için çağrı merkezimizi arayınız. Alanında deneyimli ve birikimli müşteri temsilcilerimiz Hindistan turistik vize başvurunuz için gerekli olan evrakların listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacaklardır.

Hindistan turistik vize başvuruları Hindistan Konsolosluğu’na şahsen veya vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

 Hindistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

 Hindistan turistik vize başvurunuz için konsolosluğun vize başvuru kriterleri ve belirlenen evraklara uygun bir prosedür izlenmesine mutlaka dikkat edilmelidir. Bu prosedürlere hassasiyetle dikkat edilmemesi durumunda Hindistan turistik vize başvurunuzun reddedilme olasılığı olduğunu gözden kaçırmayınız.

Hindistan turistik vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin vize başvurularını seyahat tarihlerinden en az 1 ay önce yapmaları tavsiye edilmektedir. Başvuru sonrası konsolosluğun sizden ek evrak veya mülakat talep edebilme olasılığı vardır. Planlanan seyahatinizin aksamaması adına konsolosluğun çalışma yoğunluğu, ek değerlendirme süreleri ve randevu yoğunluğunu gözetmeniz büyük önem taşımaktadır.

Hindistan turistik vizesi almak isteyen vatandaşlarımız Hindistan vize işlemlerinde Hindistan Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru prosedürlerine uymak durumundadırlar. Hindistan vizesi almak için pasaportunuz ve diğer başvuru evraklarının randevu günü ve saatinde teslim edilmesi gerekmektedir. Hindistan turistik vizesi almak için izlenmesi gereken 5 temel basamak vardır.

1- Hindistan vize başvuru kategorinizi belirleyin!

Hindistan vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza uygun olarak vize kategorinizi isabetli biçimde belirlemek ilk önemli aşamadır. Seyahat amacınıza uygun vize kategorinizi belirlemeniz Hindistan turistik vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında büyük fayda sağlar. Hindistan turistik vizesi için gerekli evraklar ise mesleki duruma göre değişiklik gösterir.

2- Hindistan turistik vize başvuru evraklarınızı hazırlayın!

Hindistan turistik vize başvurusu için atılması gereken ikinci adım Hindistan vize evraklarının seçmiş olduğunuz vize türüne ve gidiş amacınıza uygun olarak eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Hindistan vize başvurusu için konsolosluğa sunulacak evraklar okunur ve anlaşılır olmalıdır.

3- Hindistan vize başvuru formunu doldurun

Hindistan vize başvuru formunun eksiksiz biçimde online ortamda doldurulması kritik önemdedir. İngilizce doldurulması gereken Hindistan vize başvuru formunda kişisel bilgilerin güncel durumunuza uygun yer alması önemlidir.

4- Hindistan vize randevusu alın

Hindistan vize randevunuzu almak için Hindistan online vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması zorunludur. Çevrimiçi ortamda Hindistan Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden doldurulması gereken başvuru formu tamamlanmadan sistem randevu ekranına ilerlemeyecek ve randevu oluşturulmasına izin vermeyecektir.

5- Hindistan vize başvurunuzu yapın

Hindistan Konsolosluğu’na belirlenen tarih ve saatte vize başvuru evraklarınızı sunmak için gitmeniz gerekmektedir. Hindistan vize randevu saatinizden 15 dakika önce başvuru için hazır bulunmanızı tavsiye ederiz. Hindistan vize başvurunuzun ardından pasaportunuz ve diğer evraklarınız konsolosluk tarafından değerlendirilecek ve pasaportunuzu teslim almaya gitmeniz gerekecektir.

Hindistan turistik vizesi almak zor mu?

Hindistan turist vizesi almak isteyen ve vize danışmanlık hizmeti için şirketimize ulaşan pek çok kişi tarafından en çok sorulan bu sorudan biri budur.

Hindistan vizesi almak isteyen başvuru sahipleri Hindistan vizesi almanın zor olduğundan yakınır. Ancak Hindistan vize başvurunuzu gidiş amacınıza uygun yapıp mevcut çalışma ve düzenli gelir durumunuzu saydam biçimde sunmanız durumunda genel olarak vize alabilirsiniz.

Hindistan Turistik Vizesi Almak İçin Neler Yapılmalı?

Hindistan turistik vizesi; konsolosluğun talep ettiği evrakların dikkatli ve doğru biçimde sunulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız durumunda alınması kolay bir vizedir.

Tersinden ifade edersek, Hindistan Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvuru kriterlerine uymamanız durumunda Hindistan turist vizesi almanız zor olabilir. Hindistan vizesini kolay ve zahmetsiz şekilde almak için vize uyum koşullarını yakalamanız gerekmektedir.

Konsolosluğun üzerinde durduğu en kritik nokta düzenli gelir durumunuz ve sizi Türkiye’ye bağlayan koşulların güçlülüğüdür.

Hindistan turistik vize başvurularında yaşanan olumsuzluklar ve vize redleri çoğu zaman kritik detayların atlanmasından ve bu detaylara dikkat edilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Hindistan Konsolosluğu, başvuru evraklarını titizlikle inceleyen bir kurumdur. Hindistan vize başvurularının işlem süresinin ortalama 10 gün olmasının en önde gelenlerinden nedenlerinden biri budur. Bu süre zarfında konsolosluk ibraz edilen evrakları inceleyip vize başvurularını karara bağlar.

 Hindistan Turistik Vize Başvurusu

Hindistan’a turistik amaçlı seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri Hindistan vize başvuru evraklarını gidiş amaçlarına ve mesleki durumlarında göre ibraz etmek durumundadırlar. Hindistan turistik vize başvuru evrakları kişinin çalışma ve düzenli gelir durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Hindistan turistik vize başvurusunda bulunan ve düzenli gelire sahip olmayan öğrenciler, çalışmayanlar ve ev hanımlarının birinci dereceden yakınlarının (anne, baba, eş) sponsor evraklarını beyan etmeleri vize başvuru süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Mevcut çalışma durumunuz aşağıda belirtilenlerden farklılık içeriyorsa temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

Aşağıda sizler için temel bazı başlıklar altında temin edilmesi gereken evrakların listesini detaylı ve Hindistan Konsolosluğu’nun belirlediği çerçeveye göre dikkatinize sunuyoruz.

Hindistan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hindistan turistik vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar gidiş amacınıza paralel olmalıdır.

 • Pasaport (Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 • Hindistan online vize bilgi formu (Mail adresi, telefon numarası, ikamet adresi ve diğer şahsi bilgiler)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Biometrik fotoğraf (Beyaz fon üzerine 5×5 cm ölçülerinde)
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren belge detaylı olarak e-devlet şifresiyle alınmalıdır)
 • İkamet belgesi (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi Banka hesap özeti (Son 3 aylık hareketliliği gösteren, en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri fotokopisi ile)
 • Başvuru sahibi adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz faturalarından birinin fotokopisi

Mesleki Duruma Göre Evraklar 

Şirket Sahipleri
 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şahsi Banka hesap özeti (Son 6 aylık hareketliliği gösteren, en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri fotokopisi ile)
Özel Şirket Çalışanları
 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal veya e imzalı güncel faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK barkodlu 4 A hizmet dökümü(e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imzalı ve kaşeli)
 • Şahsi banka hesap dökümü (Güncel, son 6 aylık, en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile)
Devlet Memurları
 • Çalışma ve Görev belgesi (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış belge ıslak imza, mühür veya e imzalı olmalıdır)
 • Resmi izin belgesi (Mühür ve ıslak imzalı olarak hazırlanması gereken belgeyi e imzalı olarak da temin edebilirsiniz. İzin yazısında seyahat tarih aralıkları mutlaka belirtilmelidir)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, mühürlü, ıslak imzalı veya e-imzalı)
 • Şahsi banka hesap özeti (Son 6 aylık hesap hareketliliğini içeren ve en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile)
Emekliler
 • Şahsi dilekçe (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • SGK barkodlu emekli hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi banka hesap özeti (Emekli maaşının yattığını gösteren son 6 aylık banka hesap özetiniz en az 30.000 TL bakiyeli olmalıdır. Belge kaşe, ıslak imza olarak alınıp banka imza sirküleri fotokopisi ile sunulmalıdır)
Çiftçiler
 • Şahsi dilekçe (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak kaleme alınmış dilekçe ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Seyahat tarih aralıkları ve gidiş amacı belirtilmelidir)
 • Çiftçilik belgesi (Ziraat Odası’ndan alınmış kaşeli ve ıslak imzalı çiftçilik belgesi)
 • SGK barkodlu emekli hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Şahsi banka hesap özeti (Son 6 aylık hesap hareketliliğini içeren ve en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile)
Öğrenciler
 • Öğrenci belgesi (Güncel, orijinal veya e devlet şifresiyle e devlet şifresiyle alınmalıdır)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı belgenin aslı)
Ev Hanımları
 • Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılmış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı belge)
 • Varsa banka hesap özeti (Son 6 aylık en az 30.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle)
 • Barkodlu hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle detaylı olarak temin edebilirsiniz)
Hindistan turistik vize ücreti ne kadar?

2023 Hindistan turistik vize ücretleri konsolosluk vize harçları ve eğer herhangi bir vize acentesinden vize danışmanlığı alınıyorsa danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır.

Hindistan Konsolosluğu turistik vize başvurularında başvuru sahiplerinden konsolosluk harcı almaktadır.

Vize Acentesiyle Hindistan Vizesi Alma Hizmeti

Hindistan vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan kolay Hindistan vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Acente aracılığıyla Hindistan vize başvurusunda bulunmak size pek çok açıdan kolaylık sağlar.

-Hindistan vize danışmanlığı almanız durumunda tüm başvuru sürecini acentenize emanet etmiş olursunuz.

-Hindistan vize başvuru formu online olarak acenteniz tarafından doldurulur.

-Hindistan vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan gidiş-dönüş uçak biletiniz eğer satın alma yapmadıysanız acenteniz tarafından tamamlanacaktır.

 Hindistan turistik vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vize başvurularının sonuçlanma süreleri başvuru yapılan bölgeye göre farklılık gösterir. Hindistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları başvuru gününün sonunda teslim sonuçlandırılırken Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan vize başvuruları ortalama olarak 1 ila 2 işgünü içerisinde tamamlanmaktadır.

Hindistan Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.