Gine Vizesi

Gine Vizesi İşlemleri

Gine Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gine vizesi işlemine tabidir. Diplomatik pasaport sahipleri Gine’ye 90 güne kadarki kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Gine’ye seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde sarıhumma, tifo, menenjit, hepatit ve çocuk felci aşılarını yaptırmış olmalarını şiddetle tavsiye ederiz.

Afrika ülkesi Gine’ye ticari, turistik, aile ziyareti, kongre, fuar, mesleki eğitim ve araştırma gibi nedenlerle pek çok vatandaşımız seyahat etmektedir. Gine vize başvuruları 2021 yılı itibariyle Gine Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.

 

Gine kapı vizesi var mı?

Gine’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru prosedürleri 2021 yılı itibariyle yalnızca Türkiye’deki Gine Elçiliği üzerinden yürütülmekte olup şu an için Gine kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Gine vizesi pasaporta basılır ve ülkeye bu vize ile giriş yapabilirsiniz.

 

Gine vize başvurumu nasıl yapabilirim?

Gine’ye turistik, ticari, aile ziyareti amaçlı gerçekleştireceğiniz seyahatler için vize başvuruları ülkemizde Gine Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Gine vize işlemlerinizi pratikleştirmek ve hızlandırmak adına alanında deneyimli bir vize şirketi aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şirketimiz Gine vize başvurularını her iki ilden de sizler adına gerçekleştirmek konusunda tam yetkiye sahiptir.

 

Gine vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

Gine vize başvurunuz için gidiş amacınıza uygun olarak evraklarınızı temin ediniz. Gine turistik ve ticari ziyaret vizesi için temin edilmesi gereken evraklar şöyledir:

 • Gine Vize Başvuru Formu
 • Pasaport: Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunmalıdır
 • Ticari davetiye (Ticari amaçlı gidişler için Gine’deki şirketten davet mektubu alınmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş, beyaz fon üzerine çekilmiş)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sağlık Raporu: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastaneleri, özel hastaneler veya sağlık ocaklarından alınmış bulaşıcı hastalık yoktur raporu ( AİDS , Hepatit vs ). 3 aydan eski raporlar kabul edilmemektedir. Aşı karnesi rapor yerine geçmez.
 • Otel rezervasyonu: Gine’de kalacağınız otelden alınmış rezervasyonu dosyanıza eklemelisiniz. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu ve konfirmeli olması gerekmektedir. Konfirmeli rezervasyonun otel görevlisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olması gerekir.
 • Uçak rezervasyonu: Gine gidiş- dönüş uçak biletinizi sunmalısınız
 • Şahsi banka hesap özeti: Gine seyahatini gerçekleştirmeye yetecek kadar paranın yer aldığı banka hesabının dökümü ibraz edilmeli. Banka hesap özeti ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Banka hesabında en az 7000 TL bakiye bulunmalıdır.

 

Mesleki Evraklar

Şirket evrakları:

Başvuru sahibi çalışan veya şirket sahibi ise ticari vize başvurusu sırasında şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopilerini sunmalıdır.

Vize Talep Dilekçesi:

Başvuru sahibinin çalıştığı veya sahibi olduğu şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi kaşeli ve ıslak imzalı hazırlanmalıdır. Dilekçede seyahat amacı ve seyahat tarih aralıkları belirtilmelidir.

Çalışanlar için;

 • SGK işe giriş bildirgesi (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları: Son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmalıdır
 • SGK barkodlu 4 A hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

 

Gine ticari vize başvurusu

Gine vize başvurularında seyahat amacınıza uygun bir başvuru yapmak yararınıza olacaktır. Gine’ye ticari amaçla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri Gine’deki ticari partnerlerinden mail yoluyla ticari ziyaret davetiyesi almalıdır. Gine şirketinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak hazırlanması gereken ticari davetiyede başvuru sahibinin pasaport bilgileri, davet edilme amacı, seyahat tarih aralıkları belirtilmelidir.

 

Gine vizesi kaç günde çıkar?

Gine vize başvuruları ortalama olarak 4 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. Elçiliğin ek evrak talebi olması durumunda vize işlem süresi bir miktar daha uzayabilir. Gine’ye seyahat planlarınızın aksamaması adına vize başvurunuzu seyahatinizden en geç 15 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Gine Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.