Vietnam Vizesi

Vietnam Vize İşlemleri

Vietnam vizesi alınarak gidilen Resmi adı Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti olan Vietnam Güneydoğu Asya’da ve ülkemiz vatandaşlarının ağırlıklı olarak turistik seyahatler için tercih ettiği bir ülkedir. Elbette ülkemizde kurulu çeşitli sektörlerden şirketlerin Vietnam ile gelişmiş ticari bağları da mevcuttur.

Vietnam vize istiyor mu?

Vietnam’a seyahat edecek umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidir. Vietnam seyahat planı bulunan hizmet (gri), hususi (yeşil) ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 90 güne kadarki kalışları için vize uygulamalarından muaftır.

Vietnam kapı vizesi var mı?

Vietnam’a havayolu veya karayoluyla gidişlerde kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Vietnam vize başvuruları seyahat öncesi Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmak ve vize işlemleri Türkiye’den tamamlanmak zorundadır.

Vietnam vizesi nasıl alınır?

Türkiye’den yapılan Vietnam vize başvuruları iki temel etaptan oluşmaktadır. Vietnam vize işlem sürecinin en kritik ve ilk halkası Vietnam Immigration Department (Vietnam Göçmenlik Bürosu) onaylı C1 vize onay belgesi alınmasıdır. Vietnam C1 belgesi onayı almadan ülkeye giriş yapmanız veya pasaportunuza Vietnam vizesi basılması sözkonusu olmayacaktır. Vietnam vize işlemlerini iki şekilde tamamlayabilirsiniz.

Praxis Visa Solutions olarak Vietnam vize işlemlerini seyahatiniz öncesi Türkiye’den tamamlayarak pasaportunuza basılı Vietnam vizesi ile ülkeye seyahat etmenizi öneririz. Sınır kapılarında yaşanabilecek olası beklemeler veya sorunlar nedeniyle C1 belgenizin temin edilmesinin ardından pasaportunuza basılan vize ile ülkeye seyahat etmeniz yararlı olacaktır. Şirketimiz Vietnam vize işlemlerini Vietnam Ankara Büyükelçiliği’nden şahsen bulunmanıza gerek duymadan sizler adına yürütme yetkisine sahiptir.

Vietnam C1 belgesi nedir nasıl alınır?

Vietnam’a turistik, ticari ve aile ziyareti amaçlı vize başvurularında Vietnam Immigration Department (Vietnam Göçmenlik Bürosu) onaylı C1 vize onay belgesi alınması zorunludur. C1 belgesi sizlere Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti sınırları içerisinde seyahat etme hakkı tanır. Bu belgeyi temin etmeniz Vietnam vizesi aldığınız anlamına gelmemektir. Vietnam C1 belgesi için başvurunuzu seyahatinizden en geç 10 gün önce Türkiye’den yapmanız gerekmektedir. Vietnam C1 vize onay mektubunuz Vietnam Göçmenlik Bürosu onayı sonrası tarafınıza mail yoluyla iletilecektir. Bu belge sayesinde Vietnam vizenizi karayolu veya havayoluyla ülkeye girişlerde sınır kapısında alabilirsiniz.

Acil Vietnam vizesi

Vietnam’a acil seyahatleriniz için gerekli olan vizeyi hızlı bir şekilde almanız Express Vietnam vize başvurusu yaparak mümkün olabilmektedir. Vietnam vize işlem sürecinde C1 belgesi onayının normal vize başvurularında ortalama 10 işgünü içerisinde sonuçlanması nedeniyle Vietnam’a acil seyahat etmek isteyen yolcularımızın ek bedeller ödeyerek bu hizmetten yararlanmaları gerekli olacaktır. Vietnam express vize başvuruları ortalama 5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vietnam vizesi kaç günde çıkar?

Vietnam vize başvuruları ortalama olarak 10-15 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vietnam Göçmenlik Bürosu onaylı C1 belgesinin temin edilmesi ve pasaportunuza Vietnam Ankara Büyükelçiliği tarafından vizenin basılması nedeniyle vize işlem süreci uzamaktadır. Vietnam express vize başvuruları ortalama 5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vietnam’a turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla yapacağınız vize başvurularında oldukça az evrak talep edilmektedir.

  • Pasaport (Planlanan Vietnam seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
  • Kimlik fotokopisi
  • Yabancılar için oturum kartı veya çalışma izni fotokopisi
  • 2 adet biometrik fotoğraf (3,5 x 4,5 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine)
  • Uçak ve Otel rezervasyonları

 

Vietnam turistik vizesi

Vietnam’a turistik amaçlı yapılacak seyahatlerde Vietnam Göçmenlik Bürosu onaylı C1 vize onay belgesi alınması zorunludur. Vietnam’a turistik amaçlı gidişlerinizde bu belge olmadan ülkeye girişiniz mümkün olmayacaktır.

Vietnam ticari davetiye

Vietnam’a ticari amaçla gerçekleştirilmesi planlanan seyahatler için Vietnam ticari vizesine başvuru yapılmalıdır. Vietnam’a ticari vize başvurularında ülkedeki ticari partnerinizden temin edeceğiniz davet mektubu vize başvurunuz sırasında yeterli ve geçerli olmayacaktır. Vietnam Ankara Büyükelçiliği Vietnam şirketinin antetli kağıdına yazılıp mail yoluyla gönderilmiş olan ticari davet mektuplarını kabul etmemektedir. Vietnam ticari vize başvurunuz için Vietnam Göçmenlik Bürosu onaylı C1 vize onay belgesi alınması zorunludur.

Vietnam vize ücreti

Vietnam vize başvuru ücretleri talep ettiğiniz vizenin türüne ve giriş sayısına göre değişmektedir. Vietnam vize başvurunuz öncesinde müşteri temsilcilerimiz sizleri Vietnam vize ücretleri konusunda e posta yoluyla bilgilendireceklerdir.